2880 лв. накуп за майки-студентки - 15

  • 51 819
  • 751
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Таксата е 590,но имаш и две по 30 за разни документи,та си носи поне 650 лв. в теб  Peace
Благодаря за информацията Simple Smile

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Здравейте, момичета Simple Smile

Която от вас се е записала вече във ВУАРР Пловдив, би ли споделила колко е таксата на семестъра -

590 лв

След раждането имаш право на облекчен режим.Подава се молба+копие от акта за раждане.
Благодаря Simple Smile

# 317
  • София
  • Мнения: 162
Klarheit и всички, които питате за стипендията за майки на деца до 6 год., стипендията се отпуска само, ако си държавна поръчка и редовна форма. Това е стипендия поета от държавата за това и изискванията са такива. Ако някой университет може да си позволи да отделя толкова пари 12 месеца в годината без държавната субсидия (между 80 и 120лв/мес. за различните университети), това е друг въпрос. Но аз лично не съм чула да има такъв университет.  Peace Ако все пак някъде отпускат и за платената форма, моля ви пишете.

# 318
  • Варна
  • Мнения: 759
За пръв път чувам, че за университетските стипендии има ограничение да си държавна поръчка, но вярвам, че хората, които го пишете, сте го проверили предварително. Аз тази седмица имам работа в моя университет (МУ-Варна) и ще питам, защото ми е любопитно, иначе аз съм държавна поръчка. Само да ви кажа как е при европейските стипендии (при които има също държавно участие) - няма ограничение за студенти платено и държавна поръчка  Peace (4 години съм ги следила и при всяка кампания се е задавал този въпрос).

# 319
  • Мнения: 486
Klarheit и всички, които питате за стипендията за майки на деца до 6 год., стипендията се отпуска само, ако си държавна поръчка и редовна форма. Това е стипендия поета от държавата за това и изискванията са такива. Ако някой университет може да си позволи да отделя толкова пари 12 месеца в годината без държавната субсидия (между 80 и 120лв/мес. за различните университети), това е друг въпрос. Но аз лично не съм чула да има такъв университет.  Peace Ако все пак някъде отпускат и за платената форма, моля ви пишете.
Аз мислех, че за помощта говори и затова. ЗА стипендия не се натягам

# 320
  • Мнения: 83
Днес ходих в свободния във Варна да си платя семестриалната такса за магистратура. Отказаха ми уверение. Казаха ми..като почнат занятията. На въпроса "кога почват занятията" ми отговориха "Като се сформира група" Е ся може ли тая група да се сформирва 3 месеца питам аз! Че щерката ми прави 6м Декември....  Sick

# 321
  • Мнения: 370
Днес ходих в свободния във Варна да си платя семестриалната такса за магистратура. Отказаха ми уверение. Казаха ми..като почнат занятията. На въпроса "кога почват занятията" ми отговориха "Като се сформира група" Е ся може ли тая група да се сформирва 3 месеца питам аз! Че щерката ми прави 6м Декември....  Sick
Днес ходих в свободния във Варна да си платя семестриалната такса за магистратура. Отказаха ми уверение. Казаха ми..като почнат занятията. На въпроса "кога почват занятията" ми отговориха "Като се сформира група" Е ся може ли тая група да се сформирва 3 месеца питам аз! Че щерката ми прави 6м Декември....  Sick
Е как така ще откажат уверение, имат ли право?

# 322
  • Варна
  • Мнения: 759
Днес ходих в свободния във Варна да си платя семестриалната такса за магистратура. Отказаха ми уверение. Казаха ми..като почнат занятията. На въпроса "кога почват занятията" ми отговориха "Като се сформира група" Е ся може ли тая група да се сформирва 3 месеца питам аз! Че щерката ми прави 6м Декември....  Sick
Съветвам те да се обърнеш към началника на Учебен отдел  Peace Както и да искаш да видиш подписана от Ректора заповед за това, което твърдят, защото според мен е неправомерно. Успех!

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 19:20 от Tsvetivn

# 323
  • Мнения: 897
  bouquet Мамита,

да ви представя и моя случай.

Уча магистратура в ПУ /2013/2014/,
бебко се очаква ноември живот и здраве  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Държавния изпит също е ноември, а септември тече поправителна и ликвидационна сесия
Аз имам да взимам 2 изпита.....как ви се струва дали може да изпусна помощта и как бихте ме посъветвали да постъпя...докога ли се водя със статут на редовен студент..
Благодаря за вниманието и всичко добро!


Здравейте, да ви доразкажа за моя случай...
Днес се обаждам в ПУ разказвам какво ми е положението и ми отговарят,че още от юни или юли нямам  права......много съм озадачена, та моя випуск, така да го нарека, още не е се е явявал на държавен изпит...(една колежка,която роди август чакам дами отговори как са се стекли при нея нещата и ще ви пиша пак)....а да  отбележа, че най-добронамерено ме посъветваха да запиша още 1 специалност, в момента бил срокът за записване....  Sick
Вижте в регистъра на МОН какво излиза като инфо за мен
"Учебна 2013/2014 година, летен период
.............................
   Пловдивски университет "Паисий Хилендарски"
   Пловдив
   Факултет Икономически и социални науки

   Счетоводство и анализ

ОКС-магистър
форма на обучение-редовна
статус-действащ,
магистратура - първа година

Учебна 2013/2014 година, зимен период
........................
   Пловдивски университет "Паисий Хилендарски"
   Пловдив
   Факултет Икономически и социални науки

   Счетоводство и анализ
ОКС-магистър
форма на обучение-редовна
статус-действащ,
магистратура - първа година"

разковничето да е зимен летен семестър ли ??
 ooooh! Crossing Arms newsm78 Tired

Дълго стана, извинете ме, но ако се наложи ще записвам друга специалност няма начин...

# 324
  • Варна
  • Мнения: 759
Още е рано да обновят регистъра за учебната 2014/2015 година, така че това е стара информация. След като очаквате държавен изпит, вече сте семестриално завършила и нямате права на редовен студент  Peace

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 12:40 от Tsvetivn

# 325
  • Мнения: 18
Мацки, един въпрос - искам да се запиша магистратура редовно във ВУЗФ, акредитиран университет е, според линка на първа страница. Там има и ПДФ с професионални направления - само Икономика за магистър и бакалавър е упоменато.

Т.е въпросът е - само за дадени специалности ли важи тази помощ (упоменатите в ПДФ) или за всички на този университет?

Благодаря!

# 326
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Запис и от мен.
Искам да попитам - имам завършено више - икономическо образование магистър, сега съм  записана в инженерна специалност - за бакалавър редовно -  ще си имаме и бебе скоро.
Може ли да кандидатствам за тази помощ newsm78  newsm78 newsm78
Въпроса ми се поражда от това, че вече имам магистърска степен, а сега е бакалавърска, но път в друга област.

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Запис и от мен.
Искам да попитам - имам завършено више висше- икономическо образование магистър, сега съм  записана в инженерна специалност - за бакалавър редовно -  ще си имаме и бебе скоро.
Може ли да кандидатствам за тази помощ newsm78  newsm78 newsm78
Въпроса ми се поражда от това, че вече имам магистърска степен, а сега е бакалавърска, но път в друга област.

да,имаш право на помощта

# 328
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Запис и от мен.
Искам да попитам - имам завършено више висше- икономическо образование магистър, сега съм  записана в инженерна специалност - за бакалавър редовно -  ще си имаме и бебе скоро.
Може ли да кандидатствам за тази помощ newsm78  newsm78 newsm78
Въпроса ми се поражда от това, че вече имам магистърска степен, а сега е бакалавърска, но път в друга област.

да,имаш право на помощта

  bouquet  bouquet  bouquet

# 329
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Прочетох в нета разни изявления от 12.09. на сл. министър на соц. политика относно тази помощ.-
"Подготвяме промяна в условията за получаването на еднократната помощ за майки студентки. Тъй като с това право масово се злоупотребява, идеята е едната част от помощта да се изплаща със заверка на първия семестър, а втората - на втория", обясни вицепремиерът и социален министър Йордан Христосков

Надявам се че няма законови промени на този етап?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт