Един най-обикновен седмичен ден :(

  • 59 107
  • 879
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: X
По време на тираниите "човешките драми" се увеличават драстично. 

 Peace

Разликата е в това дали имаш избор или не. И най-лошите възможности за избор са по-добри пред липсата на такъв.
Току що попаднах на това: http://www.segabg.com/article.php?id=720553

 и се замислих това пък какъв кошмар е! Да живееш в държавата-пример, просперираща, богата, демократична, цивилизована, мечта за милиарди ... и да преживееш такива кошмари.
Отвратителна ирония. Tired

# 826
  • Мнения: 55 101
По-ужасно и от лагерите е това. Confused

# 827
  • Мнения: 14 478
Доста тенденциозно написана статия. Това е практика на "приемни семейства". И това че може да е имало злоупотреби изобщо не значи, че е било тенденция.
А "устните показания" поради липса на архиви направо кърти мивки.
На мен лично ми прилича на лов за вещици.

Но ако погледнем социалните в Норвегия или в Швеция какви ги вършат, то не ме учудва това което е ставало в Швейцария.
Тези хора разсъждават по-различно от нас, българите.

От друга страна знаеш ли колко статийки и филмчета има за изоставените деца по институциите у нас. И е безумно сравнението на този проблем с извращенията на комунизма... ooooh!

# 828
  • Мнения: 4 892
През комунизма имаше един филм за соц. домове - Дом номер осем. Някой гледал ли го е?

# 829
  • Мнения: 25 919
Не. Но помня как го прожектираха на един кинофестивал на документалното кино (май фестивал беше) и веднага го забраниха.
Тези, които са успели да го гледат, ни го разказваха...

# 830
  • Мнения: 10 547
През комунизма имаше един филм за соц. домове - Дом номер осем. Някой гледал ли го е?

Могилино в мекия му вариант.

# 831
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 954
Имаме много близка роднина, беше в такъв дом. Сестра и беше депутат по това време, едва успя да я измъкне. Сравнявам с домовете сега .... Разлика от земята до небето

# 832
  • София
  • Мнения: 5 884
По време на тираниите "човешките драми" се увеличават драстично. 

 Peace

Разликата е в това дали имаш избор или не. И най-лошите възможности за избор са по-добри пред липсата на такъв.
Току що попаднах на това: http://www.segabg.com/article.php?id=720553

 и се замислих това пък какъв кошмар е! Да живееш в държавата-пример, просперираща, богата, демократична, цивилизована, мечта за милиарди ... и да преживееш такива кошмари.
Отвратителна ирония. Tired
Страшно е, чуждопоклонниците обаче вече извадиха аргументите.

# 833
  • София
  • Мнения: 3 612
"О, неразумни юроде!" hahaha Те, чуждопоклонниците, са много издържливо племе. Винаги си ги е имало. Grinning

# 834
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
НАправо ми се приисква да им пожелая на такива, някой ден да живеят мирно и честито в някоя от лелеяните им държави и да им почукат усърдните социални със съмнения за надеждността им като родители Tired. Понеже в края на работния ден са подръпнали ухото на детето си в магазина. Не говорим за ракии за разпускане, нито за крещене в банята. Да ги видим тогава дали толкова ще се възхищават на тяхната Система и ще плюят по нашата.

# 835
  • Мнения: X

Страшно е, чуждопоклонниците обаче вече извадиха аргументите.
Не исках да го вадя като контрапункт на тоталитарната държава, в която живеехме. Като "Вие защо пък биете негрите?". На всички е ясно, че животът в Швейцария е с много по-високо качество от нашия живот тук и преди, и сега. Но това не касае хората, които са изживяли подобна трагедия - това, че се е случило в Швейцария точно едва ли прави мъката им по-малка.

Мисля, че личните трагедии не са най-голямото зло на тоталитарната държава. Вредите нанесени от нея са на съвсем друго ниво и пострадали са всички - дори и тези, които не са имали никаква лична трагедия по онова време и са си живели максимално добре живота.
И турското робство не са само кланета, но ни е върнало назад в цивилизационната история на човечеството с няколко века.

# 836
  • Мнения: 2 237
Леле, какво става тук.. Влязох да се оплача, че в моя обикновен петък заседнах в асансьора и чаках над един час, докато ми отвориха. Отново! Гледам обаче, че и по - страшни работи има, та мерси Simple Smile

# 837
  • Мнения: X
Ох, и аз съжалявам, че задълбах така и променихме хубавата тема. Няма повече, обещавам.  Peace

# 838
  • София
  • Мнения: 12 374
Сега прочетох линка и ми стана лошо. Близо 100 000 деца са били отнети, без думи съм просто. Имам приятелка женена за швейцарец, някой път ще го питам за подробности.

Тази трагедия ми напомни друга една, в Австралия и т.нар. Stolen children/generations. Помня, че когато четох материали преди време се бях разплакала.

И в най-цивилизованите страни има безумия, те не са патент само на тоталитарните.

# 839
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


И в най-цивилизованите страни има безумия, те не са патент само на тоталитарните.
Ето това е най-простата истина по въпроса Peace.

Общи условия

Активация на акаунт