Парфюмни размисли и страсти - 184

  • 61 237
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 17 546
Не смесвам аромати. На мен също не ми идва на ум да го правя, защото не очаквам добър резултат.


Mukhallat отдавна ми е любопитен, но определено не е сред приоритетите ми да го изследвам, като си гледам wish list-a Rolling Eyes Embarassed
Аз не обичам аромата на ягоди и тук го усещам силно натрапчиво. За мен е като некачествено захаросано сладко от малко ягоди с много пектин, от тези в големите пластмасови кофички, дето мажат палачинките с тях по морето.

# 436
  • Мнения: 813
Мукхалат и при мен беше пластмаса и натрапчиви ягоди Rolling Eyesтова помня.
Аромати не смесвам освен като пробвам разни неща то се получава без да искам. В резултат на едно такова смесване вече втори ден не ми се ще да слагам какъвто и да е аромат на себе си ooooh! Grinning

# 437
  • Мнения: 521
  Лу, прочетох статията ти и много ми хареса  bouquet

 Смесвам и напластявам парфюми, всеки експеримент е добре дошъл стига да не се равнява на масово    изтребление.  Laughing

# 438
  • София
  • Мнения: 39 175
А, Смарти! Hug

Я кажете нещо за едно малко магазинче на Шишман /с/у църквата/? Какви са тия парфюми - нишови ли са?

# 439
  • Мнения: 2 317
Парфюмни, искам да ви попитам практикувате ли миксирането на няколко различни аромата (perfume layering)?

И ако да, ще ми е много интересно да споделите вашия опит. Наскоро писах статия за това, но честно казано не съм пробвала, то и няма да ми е особено лесно, защото нямам чак толкова много парфюми.

Подбирате ли ароматите с поне една обща съставка или смело експериментирате с контрастни парфюми? И най-вече има ли реакции от околните дори и в графата "С какво по дяволите си се напръскала?!"  Laughing
Аз съм писала в една от предишните теми за възможността за смесването на различни аромати. Например тези на 7 virtues са чисти аромати и могат да се смесват по 2, или 3 аромата заедно. Те имат - афнагистанка роза, ветивер, портокалов цвят и т.н. Получават се уникални комбинации.
Аз имам смес от Alien и Angel в пропоция 1:3 някъде и този аромат ми харесва повече от самите парфюми по отделно.
Редовно смесвам мъжки аромати, тъй като това са предпочитаните ми.

# 440
  • Мнения: 779
Здравейте.
Има промоция на парфюмчетата на Джон Галиано. Някакви мнения?
Става дума за Parlez Moi d'Amour? Розовия и зеления.  newsm78

# 441
  • Мнения: 17 546
Здравейте.
Има промоция на парфюмчетата на Джон Галиано. Някакви мнения?
Става дума за Parlez Moi d'Amour? Розовия и зеления.  newsm78
Имах този. Не ми хареса. Сладък, цветно-плодов и някак си... твърде обикновен ми се струваше за Галиано. Иначе траен и шлейфов като за такъв тип парфюм.

# 442
  • Мнения: 662
Да се похваля,благодарение на едно мило момиче от" размяната" получих отливка на Коромандел и днес го разнасям навред.Пачули-мухъл при мен няма ,има обаче шоколад и роза.Откъде роза не знам,но я усещам.Много шлейфов е явно защото 3 жени ме питаха с какъв парфюм съм.Ще се купува,но началото на декември ще го получа.Ура!До тогава на диета.

# 443
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 410
Ей, завиждам благородно. Ако не е тайна от къде може да се купи и на каква цена?

Аз скромно си поръчах Sensuous, мисля да взема и ноар версията, но чакам да се появи в по-малка разфасовка.

# 444
  • Мнения: 8 868
Вчера получих виалчетата на Montale които поръчах миналата седмица - Soleil de Capri, Blue Amber, Chocolate Greedy, Vanilla Absolu, Fruits of the Musk, Mukhallat and Wild Pears. Grinning Много са интересни като аромати. Сега ще се опитам да опиша някои от тях.

Fruits of the Musk - този аромат ми хареса и то доста, но за жалост при мен избива и почти през цялото време се усеща роза. Едва след около час и нещо аромата уляга и става един кремест, ванилен и много хубав.



Това ми звучи много интересно. Роза и ванилия е страхотно. Откъде поръча виалчетата, че и аз не купувам на сляпо?

# 445
  • Стара Загора
  • Мнения: 832
Поръчах ги от тук http://www.europerfumes.com/7-vial-sampler-1/ - сета се казва Montale - Fruits & Vanillas. Безплатни са, имат само доставка 10 долара. Идват за около 5-6 дни. Сега чакам да пристигне и това Montale - Aouds - 7 Vial Sampler  Grinning

# 446
  • Мнения: 56
Здравейте, парфюмни феи! Моля за мнение за този Shiseido!

http://www.fragrantica.com/perfume/Shiseido/Zen-Sun-2014-24469.html

Мерси

# 447
  • Мнения: 1
Здравейте, имате ли представа защо цвета на парфюма-Alien Essence absolue, който току-що получих e с цвят на коняк а не светло, слънчево жълто, както съм свикнала да го виждам по магазините?Възможно ли е да ми обясните и как проверявате парфюма в сайта на Thierry Mugler?

# 448
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Поръчах ги от тук http://www.europerfumes.com/7-vial-sampler-1/ - сета се казва Montale - Fruits & Vanillas. Безплатни са, имат само доставка 10 долара. Идват за около 5-6 дни. Сега чакам да пристигне и това Montale - Aouds - 7 Vial Sampler  Grinning

Виалите от по 2 мл  сплаш версия ли са?

# 449
  • Стара Загора
  • Мнения: 832
Да 2 мл са, без пръскалце.

Общи условия

Активация на акаунт