За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 309 477
  • 2 003
  •   1
Отговори
# 1 980
  • Мнения: 243
Благодаря много! Бащата е същият. Добре, ще погледна къде във Варна може да направим тези изследвания. Да добавя, че съм на 38 години, възрастта сигурно също има значение

# 1 981
  • Мнения: 2 067
Търсете имунолог , който се занимава с проблемни бременности , най-добре в репродуктивна клиника. Аз правих това изследване преди около 10 г, тогава бях на 36г.

# 1 982
  • Мнения: 243
Благодаря! Ще разпитам и познати. И тук в групата четящите, ако можете да препоръчате някой във Варна или околността- помагайте! Чувствам се отчаяна

# 1 983
  • Мнения: 36
Благодаря! Ще разпитам и познати. И тук в групата четящите, ако можете да препоръчате някой във Варна или околността- помагайте! Чувствам се отчаяна
Здравей, ако намериш къде се прави този тест моля да споделиш. Във Варна АГ който да ти обърне внимание няма или поне аз не съм намерила все още, а съм обиколила доста.

# 1 984
  • Мнения: 243
Благодаря! Ще разпитам и познати. И тук в групата четящите, ако можете да препоръчате някой във Варна или околността- помагайте! Чувствам се отчаяна
Здравей, ако намериш къде се прави този тест моля да споделиш. Във Варна АГ който да ти обърне внимание няма или поне аз не съм намерила все още, а съм обиколила доста.

Да, наистина сякаш тук лекарите по-скоро биха вдигнали рамене и да кажат "еми,случва се". Ще пиша, никакви грижи. Иначе аз като цяло съм си доволна от моя АГ д-р Петър Свраков, въпреки преживелиците

# 1 985
  • Мнения: 5
Здравейте Simple Smile пиша ви моята история ,надявам се за съвет или мнение Simple Smile благодаря предварително.
Тази година преживях аборт,наложи се кюртаж в 9г.с оказа се че ембриона няма пулс.
Зад гърба си имам един ранен спонтанен аборт в 6г.с и един късен аборт 23 г.с .
След втория ми назначиха генетични изследвания,там резултати бяха добри.
Нито за втория нито сега за третия път не се установи къде е проблема...Днес бях на лекар след поредните изследвания, докторката ми каза че не вижда проблеми и че мога да започна опитите на ново,но честно казано мен много е страх.
Както споменах вече минала съм доста изследвания всичко което препоръчват, със самото забременяване нямам проблем става в рамките на 4/5 месеца. Всичко върви добре без проблеми и за един/два дена става нещо и идва лошия край.
Ако някое момиче на минало през нещо подобно моля да сподели Simple Smile
Късния ми аборт е 2020 години и сега Януари беше третия.
Също така при втората бременност когато бях на фетална морфология и там казаха че абсолютно всичко е чудесно и точно след този преглед след няколко дена ме приеха в болна поради разкритие..

# 1 986
  • Мнения: 512
Здравей, съжалявам за това през което преминаваш. Имам зад гърба си 4 ранни неуспеха. Уж всичките ни изследвания са добри, но имах кухо яйце, биохимична бременност и три кюретажа в рамките на две години и половина. Бременноста приключваше все около десета седмица.
Твоите изследвания са добри, а тези на партньора? Той също следва да се изследва за редица неща. Също жалко че не са ви предложили да изследвате абортивният материал. Ние пуснахме такова изследване два пъти и въпреки добрите ни резултати ембрионите бяха с генни дефекти. Получават се такива аномалии за жалост, не е изключено дори да няма предпоставки при вас.
В момента съм бременна в 28 седмица с ембрион селектиран след ПИД. Решихме повече да не стреляме насляпо и за сега всичко е наред Simple Smile
Желая ви успех със следващия опит и до финал!!

# 1 987
  • Мнения: 509
Ппавила ли сте имунологични изследвания? Понакога се оказва,че имунитетът на майката е свръх завишен и отхвърля плода. Аз бях на вливки по време на бременността. Знам,че понякога се правят и хистероскопии, с които се взимат клетки от матката да се провери това не само но ниво кръвни изследвания. Също така колкото и да смятам,че тромбофилиата е модерната болест, правила ли сте изследвания и за това? Аз бях на терапия през цялата бременност след един мисед аборт в 11 г.с.

# 1 988
  • Мнения: 5
Да, имунологични,генетични всичко което се препоръчва за подобни случаи и всичко си е в норма.
На мъжа ми също всичко е наред.
Сега от последния път правиха изследвания и на ембриона и там казаха ч всичко е наред.

# 1 989
  • София
  • Мнения: 2 664
Здравейте Simple Smile пиша ви моята история ,надявам се за съвет или мнение Simple Smile благодаря предварително.
Тази година преживях аборт,наложи се кюртаж в 9г.с оказа се че ембриона няма пулс.
Зад гърба си имам един ранен спонтанен аборт в 6г.с и един късен аборт 23 г.с .
След втория ми назначиха генетични изследвания,там резултати бяха добри.
Нито за втория нито сега за третия път не се установи къде е проблема...Днес бях на лекар след поредните изследвания, докторката ми каза че не вижда проблеми и че мога да започна опитите на ново,но честно казано мен много е страх.
Както споменах вече минала съм доста изследвания всичко което препоръчват, със самото забременяване нямам проблем става в рамките на 4/5 месеца. Всичко върви добре без проблеми и за един/два дена става нещо и идва лошия край.
Ако някое момиче на минало през нещо подобно моля да сподели Simple Smile
Късния ми аборт е 2020 години и сега Януари беше третия.
Също така при втората бременност когато бях на фетална морфология и там казаха че абсолютно всичко е чудесно и точно след този преглед след няколко дена ме приеха в болна поради разкритие..
Съжалявам за това през което преминавате. Знам от личен опит колко е тежко. Правили ли сте изследвания за тромбофилия? Много често дори и при леки мутации са нужни хепаринови инжекции, за да се запази бременността. Следят ли Ви внимателно шийката за скъсяване? Заради това също стават бели.

# 1 990
  • Мнения: 687
Съжалявам за преживяното.
Имам 2 мисед аборта в 8гс и 10гс, две биохимични бременностти, с чхг стигащо до около 1000 и едно мъртво раждане в 31 гс.
Причините може да са най-различни. При мен например имаше комбинация от много предпоставки за неуспех и въпреки, че за повечето бях наясно още след първата загуба, отне много време да срещна доктор, който да може да реши всички проблеми и да подготви, проследи и докара бременност до щастлив финал.
Тромбофилии, високи НК клетки, хашимото, проблем с формата на матката... Винаги (без първия път) съм имала терапии уж за всичко и все не бяха правилно приложени и проследени. Не е само до установяване на проблем, а и до изготвяне на план и добра подготовка.

# 1 991
  • Мнения: 243
LinaeLumen, а каква терпия беше приложена? За тромбофилията аспирин ли?

# 1 992
  • Мнения: 5
Здравей, съжалявам за това през което преминаваш. Имам зад гърба си 4 ранни неуспеха. Уж всичките ни изследвания са добри, но имах кухо яйце, биохимична бременност и три кюретажа в рамките на две години и половина. Бременноста приключваше все около десета седмица.
Твоите изследвания са добри, а тези на партньора? Той също следва да се изследва за редица неща. Също жалко че не са ви предложили да изследвате абортивният материал. Ние пуснахме такова изследване два пъти и въпреки добрите ни резултати ембрионите бяха с генни дефекти. Получават се такива аномалии за жалост, не е изключено дори да няма предпоставки при вас.
В момента съм бременна в 28 седмица с ембрион селектиран след ПИД. Решихме повече да не стреляме насляпо и за сега всичко е наред Simple Smile
Желая ви успех със следващия опит и до финал!!


Да и мъжа ми се изследва и при него всичко е наред.
От последния аборт правиха изследвания и на ембриона и там казаха че нямало проблем.
Много е странно,на различни лекари съм ходила , всякакви изследвания и всички казват че всичко е наред.
Сега последно ми казаха че мога да пробвам вече пак и от самото начало съм щяла да бъда на терапия ( два вида хапчета ) иначе следят всичко уж подробно на прегледи,всичко..всичко. просто не знам вече.
Страшно много ми се иска пак да започнем с опитите ,но много ме страх от последствията, а това ще ми бъде последен опит ,защото не стане ли и той вече просто няма да имам сили и психика да преживяваме всичко наново
.. Sad

# 1 993
  • Мнения: 687
LinaeLumen, а каква терпия беше приложена? За тромбофилията аспирин ли?
Натаспин и клексан, като периодично се променяше терапията и дозите, спрямо изследванията, които пусках на всеки 3 седмици.
Следяхме кръвотока, за него пиех антиоксиданти, които го подобриха много.
Няма стандартна терапия - всичко се следи динамично и се действа на момента, спрямо цялостната картина.

# 1 994
  • Мнения: 243
LinaeLumen, а каква терпия беше приложена? За тромбофилията аспирин ли?
Натаспин и клексан, като периодично се променяше терапията и дозите, спрямо изследванията, които пусках на всеки 3 седмици.
Следяхме кръвотока, за него пиех антиоксиданти, които го подобриха много.
Няма стандартна терапия - всичко се следи динамично и се действа на момента, спрямо цялостната картина.
Благодаря много! А какви изследвания се пускаха?

Общи условия

Активация на акаунт