Отговори
# 555
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 528
Систър, не баба ти, а аз му го плетох  hahaha hahaha hahaha
Гъбак, вясна са разгеле  Heart Eyes Hug
Утре ща зафалвам, че ся през тела няма голям избор на емоции  Hug
Хайде и от мен лека ви

# 556
  • Още у мъглата ...
  • Мнения: 21 164
Систърче  Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Мерси  Hug Hug

Ирчок   Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes
А сега на патерица да честитя на синчето ти  newsm59  ura  bigdance2
Да е жив и здрав, много щастлив със себе си, приятелчетата и семейството, и да те прави горда и щастлива майка Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes



И за теб, майче  Heart Eyes

Скрит текст:

# 557
  • Мнения: 6 105
Добро утро  Hug
Значи Ивата изгониха-добре  Grinning
Много ашкъми и зетьове,много нещо. Laughing
Ирче не съм гледала филма,ама мъжко излъчване има  Peace
Хайде лек ви ден  Hug

# 558
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 602
Ехооо, добрютрооо wavey

Вани Hug





От купона по случай рд-то на Еджето! И Джемрето там...

# 559
  • Мнения: 16 938
Добро утро. Hug Hug Hug
Хубав ден и най вече усмихнат.

# 560
  • Мнения: 1 786
Минавам и аз за поздрав!  Hug

Само не мога да разбера в тази къща не се ли пие вече кафе!?  newsm78 Или д-р Халил не дава, че се превъзбуждате много  Mr. Green

Нищо, д-р Киара, ще почерпи  Flutter Hug





Много хубав ден на всички!

# 561
  • Мнения: 21 201
Хелоууу. Hug Hug Hug
Значи Еджето е правила парти и са празнували.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 09:41 от Neidjal

# 562
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Хилоооооууу Hug Hug Hug Hug Hug

Киарче Hug Heart Eyes кафе се пие мац, ма нема кой да напрай... Mr. Green
Гальо Heart Eyes Hug БелА Hug Heart Eyes Лелче Heart Eyes Hug Бад Heart Eyes Hug

# 563
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Привет и от мен.
Вани  Hug Иве  Hug Гале  HugЗиз  Hug Наде  Hug Кирче  Hug
От снощи съм на черешата,малко да помучим #Cussing out
Скрит текст:
Бясна съм  #Cussing out Внесох на синето здравните осигуровки за 3 месеца дето няма между училището и университета,но не съм внесла някаква декларация и сега имало глоба.Като прочетох ,че глобата е от 500- 1000лв бех те така #Crazy #Crazy #Crazy #CrazyКаква е тая бюрокрация бе  #2gunfire #2gunfire #2gunfire От къде да знам че трябва да правя декларация,аз да не съм счетоводна къща  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Да си стриктен  и изряден да си внесеш задълженията и да те глобят . Thinking На всичкото отгоре миналата седмица ходихме на лекар с направление - на регистратурата сложиха печат че е освободен от потребителска такса ,защото е студент държавна поръчка,но в края на прегледа докторката ни поиска потребителска такса и аз бех те така  Shocked
Просто немам думи за кое по напред да се ядосвам егати оправията в тая държава. ooooh!
[/color]

# 564
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 602
Привет и от мен.
Вани  Hug Иве  Hug Гале  HugЗиз  Hug Наде  Hug Кирче  Hug
От снощи съм на черешата,малко да помучим #Cussing out
Скрит текст:
Бясна съм  #Cussing out Внесох на синето здравните осигуровки за 3 месеца дето няма между училището и университета,но не съм внесла някаква декларация и сега имало глоба.Като прочетох ,че глобата е от 500- 1000лв бех те така #Crazy #Crazy #Crazy #CrazyКаква е тая бюрокрация бе  #2gunfire #2gunfire #2gunfire От къде да знам че трябва да правя декларация,аз да не съм счетоводна къща  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Да си стриктен  и изряден да си внесеш задълженията и да те глобят . Thinking На всичкото отгоре миналата седмица ходихме на лекар с направление - на регистратурата сложиха печат че е освободен от потребителска такса ,защото е студент държавна поръчка,но в края на прегледа докторката ни поиска потребителска такса и аз бех те така  Shocked
Просто немам думи за кое по напред да се ядосвам егати оправията в тая държава. ooooh!
[/color]

Няма оправия Биби- декларация №7 Миналата година зълва ми си внесла  чинно здравните и то с няколко месеца напред, отива да си вземе лекарствата и  на компютъра излиза че не ги е внесла, а те както казах внесени, но замразени заради въпросната декларация №7 ooooh! В Клюкарника има огромна тема по този въпрос! Не мисля че ще ви глобят, май първия път се минава, поне при нея беше така, за после не знам...


# 565
  • Мнения: 1 786
Здравейте на всички появили се след мен!  Hug Heart Eyes

Ох, Зиз  Hug Heart Eyes успокои ме, помислих, че сте преминали на твърде здравословен начин на живот - ни торти ми се мяркат, ни кафета, ни алкохоли  #Crazy Joy

Привет и от мен.
Вани  Hug Иве  Hug Гале  HugЗиз  Hug Наде  Hug Кирче  Hug
От снощи съм на черешата,малко да помучим #Cussing out
Скрит текст:
Бясна съм  #Cussing out Внесох на синето здравните осигуровки за 3 месеца дето няма между училището и университета,но не съм внесла някаква декларация и сега имало глоба.Като прочетох ,че глобата е от 500- 1000лв бех те така #Crazy #Crazy #Crazy #CrazyКаква е тая бюрокрация бе  #2gunfire #2gunfire #2gunfire От къде да знам че трябва да правя декларация,аз да не съм счетоводна къща  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Да си стриктен  и изряден да си внесеш задълженията и да те глобят . Thinking На всичкото отгоре миналата седмица ходихме на лекар с направление - на регистратурата сложиха печат че е освободен от потребителска такса ,защото е студент държавна поръчка,но в края на прегледа докторката ни поиска потребителска такса и аз бех те така  Shocked
Просто немам думи за кое по напред да се ядосвам егати оправията в тая държава. ooooh!
[/color]

Бибсита,  Hug

Скрит текст:
ако искаш дай да я видя тази глоба. Може би ще може да обжалва. Peace
[/b]

# 566
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 176
Добро утро!  Hug Hug Hug

Кафе няма щото го изпихме. Laughing

Биби,  Hug
Скрит текст:
Почти навсякъде в страната не правят проблем и не глобяват за закъсняло подаване на Декларация образец 7 каквато трябва да попълниш и подадеш. Естествено има и изключения (Варна напр.), ама никой не те кара да ходиш на гише в данъчното, че да те хванат на място и глобят. Декларацията може да се пусне до съответното данъчно по постоянен адрес на сина ти, по пощата с обратна разписка. В декларацията се посочва от кой месец (предполагам, че трябва да е юни 2014 г.) лицето започва само да се осигурява здравно. Можеш да си вземеш празна бланка от всяко данъчно или да си разпечаташ образеца от сайта на НАП. Като получат от университета данните за студентите, самоосигуряването ще се прекрати автоматично и ще почне да го осигурява държавата. Трите лева потребителска такса при доктора са според преценката на доктора  Mr. Green. Малката ми щерка, студентка 5-ти курс, като ходи сама при нашия личен никога не й взимат 3 лв, но ако отидем двете да съм й компания, никога не пропускат да ни оскубят с въпросните парички  hahaha. Предполагам защото имам вид на ходещо портмоне.  Mr. Green След като няколко пъти ни го извъртяха този номер, вече не стъпвам там с нея. От това, което си написала, подразбрах че твоят случай е същият. hahaha Е, вече да знаеш - не ходи с него, защото докторите гледат на родителите като на касички!  Peace

Киарче,  Hug изпусна снощното КС! 
В четвъртък пак ще има. Twisted Evil  hahaha

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 10:22 от profi_1

# 567
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 602
Проф, нашия случай е варненски но не са я глобявали!
Скрит текст:
Аз имам позната в Нап-Варна и се обадих на нея тогава и помолих да и свърши работа, че случая беше спешен заради едно лекарство, доста скъпо и неоткриваемо ако не е по каса... Та в нейния случай, понеже минавало около 2 седмици докато си приберат бумагите и нужната декларация, се наложило да се реди и пред някаква стая за временно удостоверение за пред аптеката, там пак копия, подписи, че да може да си вземе лекарството без да чака 2 седмици...Това от миналата пролет НАП-Варна



# 568
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 528

Добро утро  Hug Hug Hug Hug Hug
Киарче, Мичоно, Маман, Наде, Рони, Бибо, Бел, Профче  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Гъбак, благодаря за пожеланията  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 569
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 176
Биби, аз обаче направо се чудя нещо. newsm78 Thinking
Скрит текст:
Защо изобщо хукна да ги внасяш тези пари? До май вкл. го е осигурявала държавата, от септември пак ще го осигурява държавата. Единствено юни, юли и август е неосигурен, но здравно осигурителните права се прекъсват когато не са внасяни осигуровки за четири и повече месеци. Т.е. трите летни месеца нямаше да му прекъснат правата. Ако университета почва да осигурява от октомври, а не от септември, тогава можехте да внесете осигуровки само за самия септември и съответно срокът за подаване на тази декларация още не е изтекъл (мисля, че е 25 октомври). И като знаеш колко помощ от проиграни всякакви ситуации можеш да получиш тук във форума, защо не се сети да попиташ? Има няколко теми по проблема, аз по стечение на обстоятелствата пиша в едната. Щях да те светна. Peace

Белл,   Hug аз говоря за няколко други случая, които знам от тук във форума. Peace

Ирче,  Hug

Общи условия

Активация на акаунт