Съвременни романи от български автори

  • 72 333
  • 158
  •   2
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Някой чел ли е "Дневният живот на нощните пеперуди" от Деница Дилова? Нашумяла е, четох и някакво ревю. Не знам.. изглежда готина и сигурно ще си я взема. Rolling Eyes

Къде да я намеря да я прочета, ако я има в електронен вид?

Предварително благодаря   bouquet  за информацията!

# 61
  • София
  • Мнения: 6
Присъединявам се към препоръката за Михаил Вешим Simple Smile Съвсем скоро го открих, подариха ми "Нашингтон", но нямам търпение да прочета още.

От Филипова съм чела само "Където се раждат ангелите", но не ми хареса особено.
Български автор, който харесах е Михаил Вешим и особено "Английският съсед"   Blush

# 62
  • Мнения: X
Да посъбудя темата с Да събудиш драконче Simple Smile Последното ми откритие Николай Теллалов - http://drakonche.zavinagi.org/1024/index.htm Беше ми се мяркало заглавието, но все си мислех, че е нещо детско. Явно доста съм изостанала... Днес го зачетох... Невероятно е  Crazy Не съм очаквала, че е възможно в отвратителната 1996г. в България да бъде написано нещо толкова страхотно, интересно и актуално  Heart Eyes Фентъзи .... до някъде. Донякъде болезнено реално, но все пак толкова добро. Много ми харесва и ви го препоръчам най-горещо.
Прочетох първите 7 глави, ето някои откъси, които си маркирах ... не са най-характерните или най-интересните, а тези, които ми бръкнаха в главата и ме накараха да спра и да си мисля... :
Скрит текст:
"..........— Помниш ли, преди девет дни, кога ми брътвеше, че сегашните Българи се били скапали? Е, наистина не е вярно! Когато им рецитирам стихотворения — почти всички ги купуват! Виждаш ли? Човек, който цени прекрасното, не е „скапан“! Просто… изглеждат ми някак уморени всички хора, които виждам… Хм, всяка древна нация веднъж-дваж на век изпада в малко потиснато настроение. Ала щом това премине — всичко ще си дойде на място, и Цариградските палати, и ред ще настане и в главите, и в държавата, чистота пак ще има и по улиците, и в сърцата… А ти само мрънкаш, Дичо! Почакай и ще видиш — напразно се отчайваш.

Радослав премълча, че само в „потиснатото настроение“ едва ли е коренът на сегашните беди. Но не желаеше да разваля възторжената й радост.......

* * *"

Скрит текст:
".............А девойката повлече крадлата право към блюстителите на реда.

Това, което се случи после, потресе дъщерята на змея…

…Защото накрая, след кратка разправия с полицаите, джебчийката си тръгна, подигравателно стрелкайки ги с очи. А Радослав и момичето с царска кръв едва се откопчиха от ченгетата, които на всяка цена желаеха да видят паспортите им.

Вървяха бавно към следващата спирка. Радослав изучаваше шестоъгълните плочки под краката си и утешаващо придържаше Верена за рамото. След няколко минути мълчание тя го попита, почти плачейки, защо стражниците са реагирали така.

— Нямахме свидетели, че онази наистина крадеше — обясни той с въздишка.

— Свидетели? Че за какво са те, след като им го казвам! Те трябва да ми вярват! Нито съм жигосана като лъжкиня, да не говорим, че съм с царско потекло… — замлъкна и печално се замисли.

Щом се прибраха вкъщи, тя отрони:

— Нима вече не вярват в твоя свят на честна дума…

Не му прозвуча като въпрос. Пък и не намери какво да и отговори. ..
......"
Ще потърся и ще си купя книгите му, радвам се че попаднах на него.
виждам, че и st. Dobri е впечатлена от него .... bouquet

# 63
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
да, не си сама с Дракончето  Hug

Скрит текст:
напоследък нямам време да чета художествена литература, а когато намеря гледам да "избягам" във по-различен свят
  Blush

# 64
  • Мнения: 24
Здравейте! Не знам дали е правилната тема, но преди няколко години четох книга за две близначки(имената им бяха доста подобни). Едната беше от България, а другата живееше в паралелна вселена, но се бяха родили в един и същ момент и имаха силна духовна, ако мога така да се изразя, връзка. Мисля че в един момент се събраха в един от световете. Почти 100% съм сигурна, че авторката беше българка. Та въпросът ми е как се казва книгата. Благодаря предварително! Grinning Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 6 480
Поледно четох "Адриана" на Теодора Димова, книгата се явява нещо като продължение на "Роман без име" на Димитър Димов. Стилът й на пиане изобщо не ми допада, използва безкрайно дълги изречения, всичките разговори а предадени без пряка реч, което на моменти е дразнещо и има безкрайно много повторения.

"Стъклени съдби" четох доста отдавна, имам спомен че ми хареса. След време се пробвах с "Матилен лабиринт" - напомняше ми Дан Браун, сега запонах "Печатна грешка", признавам прочела съм 15-20 страници, ни ми лъха на Дъглас Адамс.

На Иво Сиромахов съм прочела повечето книги, не ги определям за особено тойностни, четат е за 1-2 часа, забавни са ми.

"Перверзни игри" на Ема Томова - мога да кажа само too much Stop



# 66
  • Мнения: 7
Горещо препоръчвам "Завинаги" на Константина Живова!

# 67
  • София
  • Мнения: 3 303
Здравейте! Не знам дали е правилната тема, но преди няколко години четох книга за две близначки(имената им бяха доста подобни). Едната беше от България, а другата живееше в паралелна вселена, но се бяха родили в един и същ момент и имаха силна духовна, ако мога така да се изразя, връзка. Мисля че в един момент се събраха в един от световете. Почти 100% съм сигурна, че авторката беше българка. Та въпросът ми е как се казва книгата. Благодаря предварително! Grinning Grinning
Животът на елфите има подобен сюжет, авторката не е българка, и едната близначка също не е  Grinning Но може да проверите   Peace
п.с. сега обърнах внимание на думите "преди няколко години".... значи е друга книга, защото "Елфите" са новички...

# 68
  • Мнения: 296
За мен това е Книгата! Прочетох я, разтърси ме, остави ме безмълвна.....
"Аз още броя дните" – Г.Бърдаров

# 69
  • Мнения: 1 404
За мен това е Книгата! Прочетох я, разтърси ме, остави ме безмълвна.....
"Аз още броя дните" – Г.Бърдаров
+1 прочетох я за един следобед. Просто не можех да я оставя....

# 70
  • Мнения: 466
 Препоръчвам "Разглобено лято" от Людмил Тодоров. Хареса ми начинът на писане, книгата е увлекателна..ще потърся и останалите му романи. Четох Иво Сиромахов - "Моят таен любовен живот" и ""7 жени, много ми допадна, смях се със сълзи. "Сексът и комунизма" на Милена Фучеджиева също ми хареса, прочетох и двете книги за няяколко часа. Сега чета "Хлапета" от Александър Чобанов - средна работа, не я определям за много стойностна. Ще следя темата за препоръки на ваши любими автори и книги, ще ми е интересно.

# 71
# 72
  • Мнения: 5 303
Всички, които са ми харесали ина мен са изброени и все пак глас за:
"Мравки и богове" на Стефан Цанев - търся и Български хроники, Не знам исторически колко е издържана, но като портрет на българина е изключителна.
"Физика на тъгата" - Г. Господинов - много хора не я харесват, но мен много ме впечатли.
"18 % сиво" - З. Карабашлиев - също много истинска за мен, различна, хареса ми този стил на писане.
Балканска сюита/Трънски разкази - Петър Далчев - първата част ми хареса повече, много мрачна втората, а и не съм много фен на разказите.
"Тангра и неговият син" и "Нестинарка" - Кармен Мишу - и двете ми харесаха, но повече първата, втората също много песимистична ми дойде Sad
"Руският съсед" и "Нашингтон" - забавно, леко четиво, но много повторения, някак имах чувството, че чета една и съща книга  newsm78

# 73
  • Мнения: 58
Когато Ина срещна Ян- Моника Василева
Дневник на необикновената жена- Моника Василева
Един друг живот- Вероника Денева
Книгите на Силвия Кристъл

# 74
  • Мнения: 10 760
Стоян Николов-Торлака - Северозападен романь, Автономията и Май ше ни бъде. Прочела съм само първата, но нямам търпение да намеря време и за останалите две.

Общи условия

Активация на акаунт