Съвременни романи от български автори

  • 72 321
  • 158
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 303
Никой не спомена "Лисицата" на Галин Никифоров, а в другата тема е много хвалена  newsm78 Сега си я взех и като я прочета ще дам мнение Simple Smile
Не можах обаче да се добера до "Аз още броя дните"  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 1 232
Да добавя "Камбабата" Недялко Славов. Прекрасна книга. Това е първата среща с автора и няма да е последна.

# 77
  • Мнения: 1 518
"Най-добрата в играта", Марио Трифонов (Дневникът на една главна редакторка). Роман.
Много яка книга. Препоръчвам.

Скрит текст:
Животът на най-добрата в играта е коктейл от:
- желязо и кадифе - равни количества
- две деления любов
- доза самочувствие
- щипка ексцентричност
- сервиран в кристална чаша със самоирония

София, офисът на модно списание, главен редактор – жена! Зара е силна, уверена, умна – знае и може. Ежедневието й минава между интервюта и ревюта, снимки и срещи, коктейли и...парвенюта! Предизвиква завист и страхопочитание сред колегите и шефовете си! За тях е Проклетата кучка! За бившия - Отмъстителната кучка! А самата тя твърди, че е Повелителката на цялата глутница.
За приятелите - ранима и нуждаеща се от подкрепа жена, която е готова да се довери на звездите и дори на една калинка, за да я отведат до любовта...
Иронично-романтична история, която би могла да се случи и на вас!
Марио Трифонов е филолог по образование, журналист по професия и г(р)афоман по душа.
Обича шаха, не обича калинките.
Роден в София през миналия век под знака на Скорпиона. Отраснал в зрелия социализъм и поради тази причина е убеден, че е все(странно) развита личност. Работил е в телевизиите "Триада", "Евроком" и "7 дни", в радиата "Атлантик" и "NET". Бил е главен редактор на дамските списания "BEAUTY", "За жената", "На живо". В момента е главен редактор на мъжкото списание "Mr. BiG". За тази книга се е вдъхновил от героите и антигероите на нашето време. Вярва в това, че всеки човек трябва да има вяра, бронирана здраво в гърдите, която обаче не е нужно да бъде изпробвана с бронебойни патрони. Мечтае си тази книга да се хареса и да му се наложи да напише продължението й.

"Жените трябва да бъдат разбирани, за да бъдат обичани!" - Марио Трифонов

# 78
  • Мнения: 5 933
Не мога да намеря един български автор, който да ме грабне и разтърси. Искам, но не се получава. Ако чета български автори, то просто препрочитам нашите класици. Бихте ли препоръчали някой, който наистина е стойностен. Не ми се четат еднодневки. Благодаря.

# 79
  • Мнения: 15 960
Чела ли си "Балада за Георг Хених"?

# 80
  • Мнения: 55
Barbarella", а опитвала ли си "Бежанци" на Весела Ляхова или "Власт и съпротива" на Илия Троянов?
А "Разруха", "Светове" или трилогията на Зарев? А "Кривата на щастието" или "Отвъд играта" на Иво Иванов?

# 81
  • Мнения: 1 518
Не мога да намеря един български автор, който да ме грабне и разтърси. Искам, но не се получава. Ако чета български автори, то просто препрочитам нашите класици. Бихте ли препоръчали някой, който наистина е стойностен. Не ми се четат еднодневки. Благодаря.
Може би ще се повторя, но ще препоръчам отново "Последна спирка Барселона" на Валдана Мора /Владимир Стоичков/.
Тази книга много ме беше грабнала. Чете се и много бързо, за ден-два. Свързана е донякъде и с ислямския свят.

Скрит текст:
Те са шест жени, различни по възраст, националност, религия и социален статус, но и шестте имат една крайна цел - Барселона. Какво ще се случи по пътя им в купето и коя от тях ще стигне до последната спирка - Барселона. Едно дълго пътуване, което е изпълнено с много разговори, истории от истинския живот и драматична развръзка. Пътуване, което няма да забравиш.
От няколко години писателят Валдана Мора живее и твори в Кито, Еквадор. Страстен любител на пътешествията, той черпи вдъхновение за своите книги от срещите с различни хора по света. Като дългогодишен журналист, Валдана Мора, използва умението си да улови мига, да види неразказаната история в очите на човека и да я превърне в завладяващ роман.

# 82
  • Мнения: 45
Не мога да намеря един български автор, който да ме грабне и разтърси. Искам, но не се получава. Ако чета български автори, то просто препрочитам нашите класици. Бихте ли препоръчали някой, който наистина е стойностен. Не ми се четат еднодневки. Благодаря.

И аз като теб залагам на класиците, но тази книга ме грабна изцяло. Препоръчах я, на някои се хареса, на други не, но може би е въпрос на стил. Опитай!  Grinning

http://chitanka.info/text/17182-vyv-vlastta-na-moreto

# 83
  • Мнения: 5 933
Много ви благодаря! Ще препиша заглавията и ще ги потърся.

# 84
  • Мнения: 868
в другата тема е много хвалена  newsm78

Коя е другата тема? И аз с удоволствие бих чела добри съвременни български романи, а ми е трудно да намирам информация.

Виждам, че съм писала в темата отдавна. Оттогава прочетох "Разруха" на Зарев. Определено е увличащ, макар че жените са разглеждани малко странно за мен в романа.

"Земя за прицел" ми хареса.

Имах големи очаквания за "Балканска Сага" на Мишу, но е посредствена. Характерите не са развити добре и, като цяло, прозата не ме грабна. Сега не знам струва ли си да търся другите, както исках.

Опитах се да чета "Еничар" и не можах да я довърша. Действието започва в манастир, където има тайнствено убийство (почти Умберто Еко). Едва започва да става интересно, и действието и героят се прехвърлят в съвсем друга среда. При всеки ключов момент, Петко е ударен тежко по главата. Изобщо, Петко беше удрян по главата прекалено често. Така и не дочаках дали някога има обяснение за манастира. Ако някой може да сподели, пишете в скрит текст моля Simple Smile

П.П. Интересуват ме главно български романи на българска тематика, не с действие в други държави.

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 23:15 от Pixie

# 85
  • Мнения: 5 303
Pixie, имала съм предвид темата "В момента чета..."  Peace
От Кармен Мишу най-много харесах "Тангра и неговият син"  Peace
Не знам дали си чела "Мравки и богове", макар че и за нея отзивите са доста противоречиви.
"Лисицата" е много добър криминален роман, на границата със свръхестественото.
Но аз харесвам и еднодневните романи, така че мнението ми не може да е критерий  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 5 462

https://www.helikon.bg/books/114/

Последна редакция: пн, 05 дек 2016, 11:01 от Markrit

# 87
  • Мнения: 868
Благодаря, Джина! Ще потърся препоръчаните от теб когато имам възможност.

# 88
  • Мнения: 24 681
Изключително ме впечатли "18% сиво" на Захари Карабашлиев
"Балада за Георг Хених" на Виктор Пасков също е книга, която ме докосна. Много истинска и силна.

От Георги Господинов се опитах да чета "Физика на тъгата". Наистина упорито се опитвах, но не успях. Това определено не е моят автор и нямам намерение да чета нищо от него. А определено изключително рядко зарязвам книга...
Подозирам, че имаме сходен вкус за книги, затова смело препоръчвам "Аз още броя дните" Peace

# 89
  • Мнения: 15 960
"Софийско жителство" на Тодор Костадинов, но е за времето на соц-а.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт