Съвременни романи от български автори

  • 72 319
  • 158
  •   1
Отговори
# 105
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
Благодаря, вчера минах през книжарница и взех "Гръцко кафе" и още една, но направо изключих коя е  Crazy За "Не се влюбвай привечер" на Валентин Пламенов направо изключих, но като излизам в неделя ще взема и нея Simple Smile  Hug

# 106
  • Мнения: 2 794
Някой с отзиви за:

1. "Не се влюбвай привечер" на Валентин Пламенов

и

2. "Щъркелите и Планината" на Мирослав Пенков



Наскоро взех втората част на "Сексът и комунизмът" от Милена Фучеджиева - доста по-слаба от първата, малко, като изсмукана от пръстите, колкото да има втора част ... Sad

А първата част на романа, на Фучеджиева, как ти се видя?

# 107
  • Мнения: 10
На мен, честно казано, ми харесаха и "Не се влюбвай привечер", и "Щъркелите и планината". И от двамата автори съм чела само по една книга, нямам големи наблюдения, но за момента ми харесват. Simple Smile

# 108
  • Мнения: 5 462
Някой с отзиви за:

1. "Не се влюбвай привечер" на Валентин Пламенов

и

2. "Щъркелите и Планината" на Мирослав Пенков



Наскоро взех втората част на "Сексът и комунизмът" от Милена Фучеджиева - доста по-слаба от първата, малко, като изсмукана от пръстите, колкото да има втора част ... Sad

А първата част на романа, на Фучеджиева, как ти се видя?
Много елементарна книга .Една проста история , пресъздадена толкова многословно и на супер елементарно ниво .Като ученически дневник звучи .Първата част/глава / е и много вулгарно написана.Изобщщоо посредствена история.Разочарована съм.

# 109
# 110
  • Варна
  • Мнения: 669
Здравейте! Не съм писала в литературните теми, а отдавна се каня. Чета много и най-различни неща, редувам фентъзи с класика, но български автори много рядко ми попадат. Напоследък не съм попадала на книга, която да е написана/т.е. преведена/ така че да ми хареса начина на изразяване, четенето да доставя удоволствие... Мислех си, че това е предимно от преводачите.
Последно изчетох "Стъклен дом" на Ваня Щерева.... с много яд, едвам я довърших. Не съм гледала сериала, но си мислех си, че е първоизточник и после да гледам и сериала. Да, ама не - точно обратното  Mr. Green. Евтини, комерсиални изрази, някак оставени на сухо. Личеше си, че е преписвано от филмов сценарий  Rolling Eyes
Сега, като чета в тази тема мненията ви за бг-авторите, съвсем се отчаях...
Моля, да ми препоръчате наистина хубаво написани книги, с интересно действие, по възможност не груба соц.действителност Mr. Green

# 111
  • София
  • Мнения: 1 208
С огромно удоволствие прочетох "Чамкория" на Милен Русков и я препоръчвам.
Харесва ми описанието на тази "изгубена" България и София от 20-те години на 20 век, ироничния поглед към българския манталитет, липсата на високопарни определения за историята и живота, смесването на комични с драматични и трагични моменти. 
Нерядко по време на четенето търсех информация за исторически личности, събития, сгради и т.н. Разглеждах стари карти на София и снимки от Lost Bulgaria.
Направо ми е мъчно, че вече я прочетох. Това е една от малкото книги към които бих се върнала отново.

# 112
  • Мнения: 3 422

Моля, да ми препоръчате наистина хубаво написани книги, с интересно действие, по възможност не груба соц.действителност Mr. Green
Трудно е да препоръчаш на някой книга - хората са различни. Едни харесват една тема и книги, а други съвсем различни неща. Аз например не успях да попадна на хубав  роман написан от български писател - просто ме изморяват като ги чета. Разбира се изклчючение правят българските класици - понякога ги чета за 3ти или 4-ти път. Сори, че съм така откровена. Гледах по ТВ издателката на Жанет 45 - четете българските автори, прекрасни са и т.н. Цяла реклама направи на издадените книги на български писатели. Е, и аз искам да прочета нещо, което да ме грабне, но до сега не успях да намеря.Затова се насочих към разказите.  Подариха ми преди една почивка книгата "Натюрморт с мъже" на Любомир Николов. Хареса ми. После попаднах на негова книга "Слънчев бряг - Код жълто". Не останах разочарована Simple Smile
Сега разбрах, че са пуснали негова нова книга "Щастливи хора". Дано ми хареса и тази книга - мисля да си я купя. Непременно ще споделя впечетленията си от нея като я прочета. ММ ме бъзика, че ми допадат неговите разкази, защото ми действат като психотерапия. После разбрахме, че всъщност той наистина е бил дипломиран психолог. Това го разбрахме от интервюто му при Милен Цветков, попаднахме случайно на него в една безсънна нощ Simple Smile

# 113
  • Варна
  • Мнения: 669
Благодаря за предложенията!  Hug Отбелязвам си ги.

Снощи докато търсих, си свалих няколко неща от бг автори за електронен четец. Доста приятна изненада, че успях да намеря и няколко съвременни нашумели заглавия Peace Благодаря! Това лято смятам да им дам шанс, да видим... Simple Smile

# 114
  • Мнения: 10 758
С огромно удоволствие прочетох "Чамкория" на Милен Русков и я препоръчвам.
На мен тя ми предстои, а на теб препоръчвам Възвишение и Захвърлен в природата на същия автор Simple Smile.

# 115
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
...Доста приятна изненада, че успях да намеря и няколко съвременни нашумели заглавия Peace Благодаря! ...

Кои?

# 116
  • Мнения: 868
Някой има ли лични впечатления от Византийски Лабиринт на Александър Томов? Мисля, че е нов, и ми се чете увлекателен исторически роман за тая епоха. Видях откъси на интернет, които не ме грабнаха (дълги диалози),  но те едва ли създават реална представа за цялата книга.

Може ли и повече да кажете за Чамкория? Погледнах отзиви и статии за нея, също. Изглежда е написана на диалект. Увлича ли?  Идва лято и, да си призная, търся нещо което дори да не е непременно оптимистично или кара човек да се чувства добре, искам да е написано увлекателно, като за плажа Simple Smile

Възвишение на Русков ми хареса, но ако се замисля за любимите ми романи, няма да е сред тях. 

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 22:12 от Pixie

# 117
  • Мнения: 1 232
"Хрътка с/у хрътка" Вл. Зарев.
Препоръчвам я. Много е хубава не само с криминалната линия, добре описана, но и с филосовските прозрения.

# 118
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
На Вл.Зарев трилогията Дървото на живота е една от любимите ми поредици за четене.По нагоре питаха за "Щъркелите и планината" и аз искам да знам има ли някой,който я е чел, от библиотеката взех сборник с разкази от нейния автор и много ми харесаха...

# 119
  • Мнения: 10 758
'На изток от запада' ми хареса повече, но и Щъркелите е хубава книга. Аз предпочитам да се радвам на бг авторите, отколкото да им търся недостатъците. Много се изписа за тази книга във фейсбук, комерсиална била, написана като по учебник, пресолена манджа и т.н. На мен ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт