КГБ = Клуб на Готините Баби - 151.

  • 87 782
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 382
Честит празник на всички!
ФЛО, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на твоите мъже дядо Никола и малкия Никола! Да са ти живи и здрави! Приятно да си изкарате празника!
Честито на всички, които имат именник вкъщи!
Хубав празник!
[/color]

# 661
  • ВАРНА
  • Мнения: 144
 НИКУЛДЕН Е! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Да са живи и здрави именниците на Фло и Дидимити, зетчетата-моряци на Луси и Танита, съпруга на Доби
Да почерпя за ММ Николай, да ми е жив и здрав



Фурийка, ужас! Пожелавам ти бързо възстановяване. Хубаво си написала да не правим като теб, ама май повечето вече сме го правили  Simple Smile. Аз паднах от трикрака табуретка, качена върху спалнята, че да стигна горния рафт на настройката  hahaha

Прекрасен празничен ден на всички ви  Hug


# 662
  • София
  • Мнения: 4 179
ЧЕСТИТ НИКУЛДЕН!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ,КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС!

# 663
  • София
  • Мнения: 8 491
Момичета, пиша от името на ЛУСИ.
Тя все още е в София, сражава се с несериозни майстори, ама вече е на финалната права. Каза, че е на полеви условия и няма и-нет.
ПОЗДРАВИ И ПОЖЕЛАНИЯ ЗА НИКУЛДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!

Да използвам случая, та да допълня списъка на празнуващите Simple Smile НИКОЛАЙ на МАРИ М, НИЯ на баба ГРЕТИ ( да не сгафя нещо, че нали до годинка не се празнувало, ама не е забранено да пожелаеш здраве, нали? ) и зетко на ТАНИТА. Алоу, тъщата, защо не почерпиш за зетко? Я слагай софрата Simple Smile
Отлитам... afwitch

# 664
  • София
  • Мнения: 1 529
 
 Знам ,че има много празнуващи днес. Здраве за именяците и
техните семейства.
Честит Никулден,нека чудесата в живота ви  са точно това от което се нуждаете.

# 665
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 147
Поздрав и от мен за хубавия празник!

Честити да са всичките ни именяци (няма да изброявам, че са бая), както и всички моряци, рибари и банкери (дано да имаме и банкери в темата, дано!) Живи и здрави да са - и те, и семействата им!

Аз може да не съм Николинка, но винаги празнуваме яко на Никулден. Сигурно щот съм "морска", като бяхме млади, "госкето" все беше у нас  Joy Joy

Сега обаче малко ни се поразвали Никулдена - майка я тръшна някакъв грип и няма как да я съберем с децата в една стая, пък и на нея не й се иска, лежи й се. А по план трябваше да занеса всичко у тях, тя да направи картофена салата, а снахичка десерта и да се съберем там, че Орличко е на работа до късно, а и бебето се разкиселява вечер - да им е близо и удобно демек. Да, ама не. Не стана по удобния начин. И сега той докато се прибере, докато се изкъпе, докато дойдат до нас ... Добре че рибата ще е вече опържена, че иначе ще се изнада да ни чака и току-виж избягала ... JoyОбаче каквото - такова...здраве да е!
Поне няма да нося купички и кутийчета напред-назад...

Марина, това с подаръче в обувката много ми хареса, обаче  newsm78 няма как да го приложа... Освен като се събуе детето (много мрази пантофи!) да мушна нещо в маратонката, че после като си тръгва, да го види  newsm78 И какво се казва на детето, кой е оставил подаръчето и защо? И трябва да си пожелае нещо ли, каква е точно хватката, обясни, моля те, щото за пръв път чувам  за това, а е интересно.

# 666
  • тук и там
  • Мнения: 312
Честит празник на всички,които празнуват днес-съпруга на Дидимити,съпруга и внука на Фло,зетчетата на Луси и Танчето,съпруга моряк на Доби,съпруга на Мари М
Бъдете живи и здрави,много усмивки в живота и в любовта!
ЧЕСТИТ НИКУЛДЕН!

И аз имам днес именник-синъ ми Никола.Макар и далеч от цялото си сърце му желая да е здрав,да се бори с трудностите и да е много щастлив.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 675
Светле,  чувала  съм или чела, вече не знам. Ама си търся повод с нещо малко да зарадвам хлапето. Та, според едно поверие в обувките на децата се поставят бонбонки, лакомства, дребни подаръчета, обаче само на послушните деца  Laughing, а на останалите малки въгленчета.  Heart Eyes Е, то е ясно, че всички са послушни, де.  У нас има и коледен календар и в джобчета всяка вечер намираме по една задачка-закачка, която накрая свършва с дребно подаръче, обикновено книжка, че съм накупила... Но, от време на време и нещо друго. И нашият още си вярва, че джуджетата го наблюдават какво прави, а пък и му поставят задачки напр. да прочете нещичко, да каже стихче, да изтанцува или изпее нещо. Всичко изпълнява стриктно и се радва от сърце!  Радост да има в детските очи.

Доби, честито и на твоя моряк!

Мари, жив и здрав да е и ТМ!

Мими, живо да му е името на Никола, а той - жив и здрав!

# 668
# 669
  • Мнения: 7 508

           
Да са живи и здрави съпруга и внука на ФЛО,зетят  на ЛУСИ,съпругът на ДИДИМИТИ,съпруга на ДОБИ,зетя на Танитка ,мъжа на Мари - здраве,късмет и успех!
           
Честито на всички,които имат повод да празнуват днес и на техните семейства!

# 670
  • Мнения: 1 250
Привет девойки

Честит празник на всички съпрузи, синове, внуци, внучки, зетьове и други близки в семействата ви, които празнуват днес. Главно за всички да са живи и здрави и късмета да е с тях.Не изброявам че да не пропусна някой.

 Ха и аз като си нямам имен ден съм имала професионален празник.Айде честито да ми е.Нали той ме храни, още мноооого години да е така Mr. Green
Тук е един слънчев разкошен ден, вали слънце на поразия. Нашите отидоха към 10 часа на пристанището, направили са тал огромен парк градина с много алеи, игри, пътеки за колела, пък аз си останах в къщи да не им пъшкам непрекъсното че аз самата се дразня от ох и ах EmbarassedЗапочнах, както вече писах интензивни терапии от които за сега не виждам нещо поправка но се надявам ,щото  все пак е в началото. Тук по телевизията непрекъснато рекламират едно устройство, на големина колкото горе долу електрическа самобръсначка казва се "би кюър лейзер"и е специално разработка на хаи тек и ортопеди срещу разни такива болки и дори рани, четох и много добри отзиви, та онзи ден вдигнах телефона и вчера си го получих. Доста е скъпичко, но на 10 изплащания  без лихва не се усеща. Сега надеждите са ми в него. Praynig Praynig Praynig
Да ви попитам, ползвате ли булгур и за какво.Нали сега има нова мода в салатите да се бутат необелени краставици, което аз не ям, преди време си поръчах салата с булгур, бях много скептична в очакванията пък то се оказа една вкусотия, наистина.Та днес бутнах по "диетичната" система едно пиле във фурната, направих отделно ориз, чипс ще сложа в тенджерата без олио и направих  и тази салата. Егати, взех да я опитвам дали е достатъчна на сол, после на лимон, после на зехтин, после на....и останаха две лъжици в купата. Айде като се върнат мойте ще минат без салата, пък аз ще мина без пиле Joy hahaha

# 671
  • Мнения: 18 925
Кари ,разсмя ме,болгур баба правеше вместо ориз в постни и основно постни съм яла манджи..вкусно си беше ,но нали в детството всичко е вкусно.Не  елошо да се вгледам в рецепти с болгур...Може и твоята да направя,и аз обичам да опитвам като теб...ако я споделиш де

# 672
  • Мнения: 1 250
Ами Борянче, с удоволствие ще я споделя,препоръчвам я дори горещо

Скрит текст:
примерно 1 чаша булгур се остава да кисне във вода поне 2 часа
След това водата се изцежда, прехвърля се в купа.
Нарязват се на много ситно
един - два домата
краставичка (нашите най дълги са колкото половин българска)
1/2 лимон  заедно с кората
1 глава червен лук
магданоз и няколко стръкчета джоджън
зехтин, сол
Всичко се обърква добре и се оставя за малко ( аз не го направих, защото се налагаше да опитвам Joy) за да поеме вкусовете


# 673
  • Мнения: 18 925
Вече е в рецептите,аз блягодаря,който опита  и той да го направи

# 674
  • София
  • Мнения: 1 755
  Честит имен ден на малък и голям Никола на Фло,съпрузите на Дидимити и МариМ,сина на Мими! Честит празник на моряците на Доби,Луси и Танита! Честит празник на Каролин!Нека св.Никола закриля всички,никога не ви застига буря и всички ветрове да са попътни!

Общи условия

Активация на акаунт