БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 991
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 061
Бонго, сложих и сирене, и шунка, и кашкавал. Станаха супер, пекох без капаци

# 46
  • Мнения: 142
Moже ли идея, за десерт или бисквити с лешников тахан...купих един буркан, но не ми допада за директна консумация

# 47
  • Мнения: 7 779
за това Бонго често отговаря - слагаш каквото ще го ядеш и печеш/готвиш .
попита за едно , а вършиш съвсем друго.  Laughing  само да не казваш ,че си яла сирене по шопски  Joy

# 48
  • Мнения: 9 173
Пепчо, а как запечатваш бидона за киселото зеле?  Embarassed Hug

с капака. Избрали сме си бидони, които се затварят плътно (с един обръч се и стягат отгоре) дори като се наклонят не текат.

# 49
  • Мнения: X
Да не ви изпусна Simple Smile. За маята - предпочитах прясната, но на два пъти ми се случва да купувам недобре съхранявана мая и минах на суха (френската). От опит знам, че след размразяване маята не трябва да е течна, но вероятно са я замразявали, размразявали... Имаше почти приличен вид. Усъмних се, ама ... като не стана хлябът, тогава стана ясно, че дрождите са умрели. Трябва да е крехка и по-скоро да се рони, отколкото да е като пластелин. Купувайте си мая само от магазини, където има голям оборот. А суха мая има много видове и само френската харесвам. Другите или са скъпи, или не стават за нищо. Simple Smile

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 615
Moже ли идея, за десерт или бисквити с лешников тахан...купих един буркан, но не ми допада за директна консумация

Много вкусни!
http://cooks-and-bakes.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B4-%D1%8F%D1%81%D1%82 … D0%B5%D0%BC%D0%B8

# 51
  • Мнения: 18 061

попита за едно , а вършиш съвсем друго.  Laughing  само да не казваш ,че си яла сирене по шопски  Joy[/color]

Признавам, в началото започнах с идея, после реших да изчистя хладилника  Mr. Green
Не беше шопско, ама много хубаво стана  Peace
Пекох без капаци, но пак остана водичка от доматите, сигурно защото бяха от консерва

# 52
  • Мнения: 30 309
Аз лично като правя нещо в гюведже винаги пека  първо с капак поне 30 мин. и после махам капака да се запече.  Peace

# 53
  • Мнения: 18 061
Аз лично като правя нещо в гюведже винаги пека  първо с капак поне 30 мин. и после махам капака да се запече.  Peace

Ако има картофи вътре - да, но в случая няма какво толкова да му се пече 30 минути  Peace

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 26 729
в микровълнова става за 3-4мин.

# 55
  • Мнения: 18 061
в микровълнова става за 3-4мин.

Ааа, Манчев каза никога в микровълнова  Naughty

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 26 729
каза за подгряване,не за приготвяне

# 57
  • Мнения: 30 309
Ако няма картофи, пресни домати или лук, пека с капак 10-15 мин. и после махам за запичане. Ако има 30, даже може и повече 45-60 мин с капак и после слагам кашкавал, яйце и запичам.

# 58
  • Мнения: 18 061
каза за подгряване,не за приготвяне

Сигурна съм, че беше за приготвяне точно на сирене по шопски , в по- преден епизод, дори го приготви сам  Peace

Онзи ден спомена за претопляне на супи на МВ

# 59
  • Мнения: X
 Моля за идея за нещо вкусно с броколи .

Общи условия

Активация на акаунт