Отговори
# 2 415
  • Мнения: 3 231
Тези квартали нямат нищо общо с Люлин където има семейства работещи, но живеещи там по принуда
Сега Татко Мецан ще те убие. Как бе? В Люлин всички хора са щастливи и горди с адреса си. Хм, и не само. Те дори през цялото време се чудят на акъла на всички ония хиляди идиоти, които си купуват апартаменти по центъра, по Оборище, в Изток, Иван Вазов, Яворов, Докторската градинка и ... други глупави квартали, където всичко си е като в Люлин и Надежда, само дето е по-скъпо  Shocked

# 2 416
  • sofia
  • Мнения: 8 964
... други глупави квартали, където всичко си е като в Люлин и Надежда, само дето е по-скъпо  Shocked
От гледна точка дупки по улиците, разкъртени тротоари, бездомни кучета, ровещи по кофите, неподдържани сгради и още редица инфраструкутрни неволи.....разлика действително няма.

# 2 417
  • Мнения: 3 231
... други глупави квартали, където всичко си е като в Люлин и Надежда, само дето е по-скъпо  Shocked
От гледна точка дупки по улиците, разкъртени тротоари, бездомни кучета, ровещи по кофите, неподдържани сгради и още редица инфраструкутрни неволи.....разлика действително няма.
Мда Simple Smile И въздухът е същият, и слънцето изгрява все от изток, и дърветата по улиците са все ясен, явор или липа, и Витоша все ти е някъде на юг Simple Smile.... въобще... все същото си е Simple Smile

# 2 418
  • sofia
  • Мнения: 8 964
Центърът или изброените квартали да не са тип "затворен комплекс", че да не страдат от всичко изброено?
Ми същият е въздухът.....като се качиш на Бистрица и виждаш много добре, че пелената се стеле над цяла София....не че това влияе на възпитанието по някакъв начин.

# 2 419
  • Мнения: 6 335
... други глупави квартали, където всичко си е като в Люлин и Надежда, само дето е по-скъпо  Shocked
От гледна точка дупки по улиците, разкъртени тротоари, бездомни кучета, ровещи по кофите, неподдържани сгради и още редица инфраструкутрни неволи.....разлика действително няма.
Мда Simple Smile И въздухът е същият, и слънцето изгрява все от изток, и дърветата по улиците са все ясен, явор или липа, и Витоша все ти е някъде на юг Simple Smile.... въобще... все същото си е Simple Smile

Ми нали това казвам и аз. Дори по отношение на дърветата, елитните южни квартали са много зле, там почти няма кьораво дръвче, за разлика от например Света Троица, Разсадника, Надежда, които са много зелени. В Люлин има всякакви молове и хипермаркети, които са много по-хубави от магазините в "елитните" квартали. Разлика дори и да има, тя със сигурност не е такава, че да оправдава двойна и тройна разлика в цените на квадратен метър, каквато има в момента. Честита ви Нова година!

# 2 420
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Мда, факт, особено за зеленината.
За мен само Лозенец и Изгрев са зелени квартали, в сравнение с останалите така престижни...
За Люлин нямам наблюдения над зеленината, но в Надежда определено е зелено...
Не знам защо още спорите...

# 2 421
  • Мнения: 46 673
Мда, факт, особено за зеленината.
За мен само Лозенец и Изгрев са зелени квартали, в сравнение с останалите така престижни...
За Люлин нямам наблюдения над зеленината, но в Надежда определено е зелено...
Не знам защо още спорите...

Зелен е и Люлин.

Сега Татко Мецан ще те убие. Как бе? В Люлин всички хора са щастливи и горди с адреса си. Хм, и не само. Те дори през цялото време се чудят на акъла на всички ония хиляди идиоти, които си купуват апартаменти по центъра, по Оборище, в Изток, Иван Вазов, Яворов, Докторската градинка и ... други глупави квартали, където всичко си е като в Люлин и Надежда, само дето е по-скъпо  Shocked

Не знам какво е казал Татко Мецан, но направо са ми смешни разбиранията ви, че всеки живее насила в еди кой си квартал. Дадох пример напред, че Люлин 8 и Борово държат едни цени. Е, какъв е проблемът на хората, купили тук, да го направят в южния квартал? Никакъв. Има и хора, както писах напред, които имат апартаменти в по-харесваните от вас квартали, но не искат да идат да живеят там и ги пускат под наем. Разберете, че хората харесват различни неща и имат различни приоритети.
И е съвсем реално един живеещ в Надежда да е купил, защото точно там е искал, както и живеещ в Изток да е взел там, защото не е могъл да се реализира и живее в мечтата му - Париж да кажем. Както и има вероятно насила живеещи в Надежда и щастливи в Изток, и това се отнася за всеки един квартал.
Уважете правото на избор на всеки, особено на тези, които имат аргументи, иначе спорът е безсмислен.


# 2 422
  • Мнения: 3 231
Това е изключително грешно, лъжовно, подвеждащо. Не знам от некомпетентност, мързел или е целенасочено. Ти ще кажеш.

Проверка току-що в imot.bg за 1-СТАЕН 2-СТАЕН 3-СТАЕН 4-СТАЕН МНОГОСТАЕН МЕЗОНЕТ АТЕЛИЕ ТАВАН:

Борово - Средна цена на кв.м: 882 euro.
Люлин 8 - Средна цена на кв.м: 614 euro.

Не говорете глупости и не разпространявайте неверни слухове.

НСЧ, над 250 евро разлика!!!

# 2 423
  • Мнения: 14 478
Дадох пример напред, че Люлин 8 и Борово държат едни цени. Е, какъв е проблемът на хората, купили тук, да го направят в южния квартал? Никакъв.
Как ще са едни цените бре?
Като се сравнят един и същи клас жилища цените в Борово са доста, доста нагоре в сравнение с Люлин.

Цените в Люлин даже са доста назад с тези в Младост.
Люлин може да се сравнява само с Надежда, Обеля, Толстой(що за гнусно име за квартал) или Модерно предградие.

Цените зависят от много фактори и по доста от тях Люлин е назад..Сега с метрото маалко части от Люлин дръпнаха напред в цените, но пак изостават с цените на жилища до метрото в Младост или Мусагеница...

Люлин е известен с ниските си цени на новото строителство. Само, че не искам да споменавам изобщо що за качество са тези блокове, за да не навлизаме в тази необятна тема. Все пак мутрата строител гледа да е на голяма печалба даже и при ниски продажни цени...

И пак да кажа, че различните части на люлин са много различни по стандарт един от друг. Едно е да си в Люлин 5 срещу циганското общежитие (няма да може да мигнете). Друго е в Люлин 4, където населението беше (не знам как е сега) главно  ниска класа чиновници....

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 16:19 от Герри

# 2 424
  • Мнения: 3 231
Люлин 8 и Борово държат едни цени.
Как ще са едни цените бре?
И аз това питам.

Която и категория Люлин 8/Борово да дадеш сравнение - ти идват едни 30% и кусур разлика.

И това е за 8. Да не говорим за 1, 4 и 5....

# 2 425
  • Мнения: 46 673
Борово - Средна цена на кв.м: 882 euro.
Люлин 8 - Средна цена на кв.м: 614 euro.

Не говорете глупости и не разпространявайте неверни слухове.

НСЧ, над 250 евро разлика!!!

Тези цени са средноаритметични. Т.е. включват всички набирателни (нереални), както и повтарящи се обяви. Просто влезте вътре и погледнете цените.

Ето сравнение - за панелните, например.
Люлин 8
Борово

# 2 426
  • Мнения: 6 335
Борово пък е ебати хубавия квартал. Живял съм там. Много по-зле е с инфраструктурата и наличието на магазини, отколкото Люлин. Метро няма и няма и да има. Зеленина също почти няма, презастроено е и места за паркиране йок. Далеч е и от центъра. С какво да е по-хубав от Люлин, само вие аристократите си знаете. А, и с транспорта не е кой знае колко добре - един автобус 204, който обикаля 100 км, докато излезе от Борово, и един трамвай 7. Горе чак на Дойран минават и тролеи, двойка и девятка и има ужасен пазар, мръсотия и чудо. Панелите в Борово са в ужасно състояние, с нищо не са по-хубави от люлинските. Елитен квартал, няма що. Мен ако питате, ми че Надежда е много по-хубава.

# 2 427
  • Мнения: 14 478

Тези цени са средноаритметични. Т.е. включват всички набирателни (нереални), както и повтарящи се обяви. Просто влезте вътре и погледнете цените.



Влязох и погледнах. В люлин 8 цените са по-евтини от Борово. Само някои (явно има защо) са по скъпи.
На квадратен метър цената в люлин е 550 , а в Борово е 680....
Няма смисъл да спорим.
Люлин не е лош квартал, в части от него, но по цени е доста ниско. Хеле пък сравнен с "милиционерския" Борово-дето е на един хвърлей от южния парк!

Борово пък е ебати хубавия квартал. Живял съм там. Много по-зле е с инфраструктурата и наличието на магазини, отколкото Люлин. Метро няма и няма и да има. Зеленина също почти няма, презастроено е и места за паркиране йок.
Абе в Люлин е една зеленина ум да ти зайде...ааа-и всеки с по три паркоместа нали? в Люлин няма зеленина-има разндиви саморасляци и криви джанки и коли, паркирани по т.н. "градинки".
Далеч съм от мисълта да сравнявам кварталите, но Люлин определено не е върха на класацията ми.

# 2 428
  • Мнения: 6 335
хеле пък сравнен с милиционерския Борово-дето е на един хвърлей от южния парк!

Много ти як хвърлеят бе, Герри, почти половин София хваща. Ми че то дори и с противотанково оръдие не мож изстреля снаряд от Борово до Южния парк. Я си виж на картата.

# 2 429
  • Мнения: 14 478
хеле пък сравнен с милиционерския Борово-дето е на един хвърлей от южния парк!

Много ти як хвърлеят бе, Герри, почти половин София хваща. Ми че то дори и с противотанково оръдие не мож изстреля снаряд от Борово до Южния парк. Я си виж на картата.
От Борово имаш шанс да стигнеш с колело до Южния. Но виж от Люлин никакъв! От Люлин можеш да се пробваш със Западния парк, но аз лично там не рискувам да задълбавам с разходките...
Освен това населението на Филиповската циганска махала е твърде обширно и често прелива в части от Люлин.
Има едни прекрасни блокове с изглед точно към тази махала-колко ли струва апартамент на 14 етаж там? Гледката не е за изпускане...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт