Как да се науча на търпение?

  • 5 280
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 173
Хайде да не се заяждаме за НБУ,а?

Дъщеря ми е особено нетърпелива и се опитвам да я науча на търпение.
Умира си да дава зор за нещо, ако може месец-два по-рано, особено като не се знае дали въобще това нещо може да стане!
Направо ме подлудява.
За училище - от 10 часа започва да приказва как щяла да търне в 12.30. Часовете и започват в 13.45, а пътят от врата до врата е 5 минутки. Обаче в 13.10 се сеща, че от толкова бързане е забравила да направи нещо и се бави до 13.40. Та така...

Към Крис - записвай си колко ти отнема пътят до обичайните места. Аз знам, че от нас до НБУ е 45 минути и излизам точно 1 час по рано.

# 46
  • Другата България
  • Мнения: 37 888
Любопитството ми за учебното заведение на авторката на темата започва да расте.
hahaha hahaha
Девойката е грамотна Лиле, не можеш да го отречеш поне това.
Сега, някоя запетая или любимият ми пълен член не правят човек неграмотен.

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Девойката е грамотна Лиле, не можеш да го отречеш поне това.
Сега, някоя запетая или любимият ми пълен член не правят човек неграмотен.
Не е много грамотна, но в сравнение с други, трае се.
Обаче врачките и баячките я пращат много на дъното в моята лична класация за умни хора.

# 48
  • Мнения: 104
ОК, това е моя теория и досега не е била опровергавана. Все още не съм срещала грамотен представител на това учебно заведение.
Любопитството ми за учебното заведение на авторката на темата започва да расте.
Имам диплома от американски университет бакалавър. Сега уча в западно европейски, няма да ти кажа в коя страна. Laughing Но не мисля, че трябва да ги развявам във форума като гербова марка както ти се хвалиш с ПУ. Там щяха да ме приемат с връзки без изпит, но отказах, предпочетох да давам повече пари за по-добро образование, нищо че на моменти ми идва множко защото се учи не е като в българските където ходиш два пъти на лекции за предмет. Аз също не винаги ходя, но само за предмети където няма смисъл защото качват слайдовете с лекциите онлайн.

Не мога да разбера влечението ти да играеш детектив - все искаш да знаеш всичко за всеки, следиш хората кой какво и къде пише, използваш старите им мнения за да ги обвиняваш, търсиш информация и не оборваш мненията им с аргументи, а започваш да атакуваш личността. Това си е един вид същото което правят проблемните децата в училище - не критикуват мнението, а започват да дават определения за външния вид, дрехите, умствения багаж. Че и лична класация си имаш баш като тях. Чудя се защо, какво печелиш от това? Wink

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Напротив, нищо не съм споменала за външен вид и използвам само и единствено мненията.
За да имам някакви аргументи в подкрепа на свое твърдение относно някакво мнение, търся причината за това противоречиво мнение и я намирам в останалите мнения.
Няма начин да не съпоставя твърденията ти за успешно справяне с проблеми с позитивно мислене и това тук, изказано като проблем, което противоречи на позитивното мислене. Един студент, който е отишъл да учи, не се чуди какво да прави.
Смятам, че по-добри аргументи от собственика на мнения няма. Затова и си помагам с другите ти мнения.

# 50
  • Мнения: 12 473
Търпението не се учи, а се възпитава..
Може да си казваш утвържденията, точно докато чакаш..Wink

П.С - преразгледай си тайминга - ако знаеш кое за колко време правиш, ще можеш да сметнеш и кога точно да излезеш. После просто го спазваш. И да излезе нещо в последният момент, го отлагаш за после, защото знаеш кое ти е по-важно.

# 51
  • Другата България
  • Мнения: 37 888
 hahaha Я, Лиле, детето те разцъка като профайлър Shocked. Не, че е трудно всъщност.
А ако на нейното писане и изразяване кажеш, че "не е много грамотно", то ще отидеш надолу в още лични класации. Wink Кажи поне веднъж добра дума за някого, няма да ти падне реномето.
Не мога да разбера влечението ти да играеш детектив .....

Не се и опитвай. Безсмислено е.
Но за някои неща е права, и предполагам искрено си дава съветите /колкото и странно да звучат понякога/.
Понеже се измести темата, последен съвет, който бих могла да ти дам, е да спортуваш.
Защото не мисля, че като си отишъл да учиш, едва ли не само това следва да правиш, човек има нужда и от разнообразие и разпускане. Не знам дали ще те научи на търпение, но със сигурност нещо от сорта на фитнес, аеробика, тичане ще ти запълни свободното време.

Последна редакция: нд, 07 дек 2014, 19:15 от Merri_An

# 52
  • Мнения: 104
Благодаря, наистина спортът помага за търпението, уравновесеността и самочувствието. Дано да успея да надмогна мързела, свързан с него, защото почвам много обнадеждено датренирам и на втория ден вече губя интерес. Странно че за работа и учене обикновено съм пълен работохолик, обаче стане ли въпрос за спорт се скатавам. Laughing

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да не знаеш как да си оползотвориш половин час, който сама си направила неползотворен, не е работохолизъм.

# 54
  • Мнения: 9 084
Благодаря, наистина спортът помага за търпението, уравновесеността и самочувствието. Дано да успея да надмогна мързела, свързан с него, защото почвам много обнадеждено датренирам и на втория ден вече губя интерес. Странно че за работа и учене обикновено съм пълен работохолик, обаче стане ли въпрос за спорт се скатавам. Laughing

Ключът от бараката се нарича мотивация  Wink
Спортуването не е безцелно мятане на крака и ръце, а поставяне и постигане на цели  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 100
И аз бях така, но родих дете и за три месеца коренно се промених. Майчинството учи на търпение.

# 56
  • Мнения: 4 418
...как заочнахте да оцелвате точното време за среща без да цъфнете там половин-един, че и два часа по-рано и да трябва да висите?

Среща в Х,
време за достигане Y,
тръгване в X-Y.

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако Y не е константа, прибавяш едни 15 минути за всеки случай.

# 58
  • Мнения: 7 519
По скоро имаш проблем с тайминга и от там идва тази нетърпеливост. Организирай си времето и всичко ще си дойде на мястото. 

Общи условия

Активация на акаунт