Сняг и студ навън сковава,но мамите от ИБ с радост посрещаме Годината Нова!

  • 21 403
  • 681
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 4 147
Здравейте,
Ние сме си вкъщи болни. Малката е с ларингит. И до другата седмица сме си вкъщи. Не може да говори....гласа и е яко паднал. Следобяд сме при УНГ.

магнитче според мен и Жорко е с ларингит, щом му е паднал гласа. Кашлицаъа лаеща ли е?
Ние само 1 ден бяхме с Т.
Педката каза, че нашето е вирусен ларингит. И от някъде го е хванала.

Мраве според мен първо на УНГ за да пусне секрет и след това на другите.

# 631
  • Мнения: 39 745
Оф, много болни дечица  Tired Да се оправят бързо, че като знам каква мъка е.

Лия днес изяде шамарите по дупето. Ако иска някой да ми размаха пръст давам точен адрес и своенравно дете. Събуди цялата къща в 5 без 15 и от тогава са тръшкане, писъци и търкаляне. На площадката ми направи страшен цирк, овъргаля се в една кал и на мен вече нервите ми не издържаха.

# 632
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 983
аз мога да дойда да ти стисна ръката Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 633
  • Смолян
  • Мнения: 214
 Hug Благодаря ти за информацията, Флауърче. Засега сме само на капки Био Гая, но май няма много резултат от тях и ще търсим нещо друго. Хубавото в случая е, че педиатъра ни е майка ми, та поне ще действаме адекватно и навреме. Иначе симптомите които изброих при нас започнаха още на 10-11-ти ден. Все още не се е стигнало до плач, но ми се ще (ако има такава възможност изобщо) да я избегнем тази част, че когато той плаче и аз плача с него  Mr. Green Много сме смешни. По принцип плаче само като е гладен, ама знам ли вече.
Касиопея Миличкото. Вероятно са колики. Нашите почнаха на месец и 20 дни. ooooh! От всичко изпробвано ( с уговорката че коликите не са еднакви при всички) помагаше най-много гушкането. Спеше по коремче върху моя и поне дремваше. Ако коликите са предизвикани от газове действат лекарствата със семитикон - еспумизан, инфакол и т.н. Но ако са от преработката на млякото и липсата на ензима, който разгражда лактазата ще подейства абоколикен. Посъветвай се с педиатъра ви. Peace
Сигме, за пошляпване по дупето едва ли някой ще ти размаха пръст, според мен си е напълно нормално. Не да го съдереш от бой, разбира се, леко пошляпване само колкото да се сети. Макар че, аз като се знам каква съм, надали ще му вдигна ръка на Тонката... Blush

# 634
  • shumen
  • Мнения: 18 288
Каси,нашите колики започнаха около 40 ден и бяха както при вас.Свиваше се,но не плачеше.Ако го гушнех се отпускаше и заспиваше на мен.
Меци,къде да изпратим СВ.Дени също отговаря на изискванията,а и много обича да бяга и се гони с някой.
Мравче,Алексче,Магнитче да се оправят скоро дечицата.Много болни има навсякъде.Аз сутринта се обаждах до яслата да кажа,че няма да ходи и днеска и ми казаха,че в петък и днеска били 3-4 дечица.Да се надяваме,че като са толкова малко няма да има болни.
Мраве,дано разберете от къде идва всичко при София.
Алексче,ние също бяхме с ларингит и имаше Т само в Събота.Днеска го водих при педи и каза,че е добре,а и той от вчера не е вдигал Т и не кашля.
Поспаланче,браво на Слав.Аз от утре пускам Дени и тайничко се надявам да ме изненада и той и да не плаче сутринта.
Сигме,не си сама.Аз на връщане от доки също му се карах и го поотупах.Ами как няма като то не бяха капризи,не бяха инати.Искал да го нося,а аз съм с две чанти и него да взема,искал това,искал онова и накрая като се разрева,взе да се тръшка,да ляга по земята и аз не издържах.

# 635
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
ant G според мен първо идете на алерголог, ако е на алергична основа вече УНГ и пулмолога няма да има значение в какъв ред... предполагам сте ходили на пулмолог заради честите инхалации? а като немедицинско лице моето предположение е, че София просто прави алергична реакция на всеки вирус и от там се почват гърла, хреми, кашлици и тнт усложнения  Rolling Eyes
sigma за твое успокоение сигурна Лийката е влязла в Сатурнова дупка преди втория РД, а не за твое успокоение - сега се почва с двугодишните изпълнения... уж казват, че ще мине, ама кога е това минаване, тук науката мълчи... аз крещя, ама много крещя.... дори за дребните неща вече  ooooh!
Cassiopeia на Ема й помогнаха Колийф, но докато не отминаха си беше зор... дано не ви държат много  Hug

# 636
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Бени, а не ти ли крещи и тя. Че при нас от 2 дена мое крещене и сега като иска нещо, а не му се дава той крещи насреща ми. ooooh!
Онзи ден го слушах как си наказва мишката за гушкане. Дословно повтори моите думи Shocked Не знаеше, че го слушам обаче. Вече внимавам какво говоря, че навлиза в друга възраст Shocked
Сигме такова е. Ужасните 2 са неслучайно наречени ужасни. Минават. Само ти трябва ужасно много търпение.  Hug

# 637
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Бени, а не ти ли крещи и тя. Че при нас от 2 дена мое крещене и сега като иска нещо, а не му се дава той крещи насреща ми. ooooh!
не, но ми казва "спи да крещищ/викаш"... и мен ми става смешно  Laughing
Сигме такова е. Ужасните 2 са неслучайно наречени ужасни. Минават. Само ти трябва ужасно много търпение.  Hug
наистина ли минават? КОГААААА????

# 638
  • shumen
  • Мнения: 18 288
Хаха,Поспалане,и Дени вече повтаря всичко след нас.Вчера паднах да се смея като го питахме какво прави баба му,а той каза чисти си космите,понеже тя си скубеше веждите.Не знам обаче от къде и кой го е чул,но за всеки случай не е от мен.

# 639
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ми знам ли ги кога. Може би е индивидуално. При нас най-зле беше миналата година по това време-няколко месеца тръшкане и какво ли не. После отмина докато не им вкараха малките деца в яслата и разбира се след като беше при нашите и му бяха разрешавали абсолютно всичко. Сега поне последните няколко дни има светлина в тунела. Държи се горе долу добре, без тръшкане и търкаляне.

# 640
  • Мнения: 39 745
Оф, сатурнова дупка  hahaha
Вече съм за Карлуково. Много са ми сладки майките, дето с равен и благ тон обясняват на отрочетата си как това не може, онова не бива и те слушат ли, слушат. В такъв момент си мисля, че съм родила извънземно  Crazy

# 641
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Много са ми сладки майките, дето с равен и благ тон обясняват на отрочетата си как това не може, онова не бива и те слушат ли, слушат. В такъв момент си мисля, че съм родила извънземно  Crazy
и аз така  Mr. Green  Викам си другия път няма да крещя като луда, ама все не ми се получава - то са бели след бели.
Бени, а пък Ивка с най-ангелското си изражение ме пита "Що караш са?" или пък феноменалното "що нервиш са?" - ни стига, че непослушни, ами и устати  Simple Smile
Оставям ви , отивам да готвя, докато съм сама, че после ще е мисията-невъзможна. Хубав следобед  Hug

# 642
  • Мнения: 1 490
"Що караш са?" или пък феноменалното "що нервиш са?" - ни стига, че непослушни, ами и устати  Simple Smile

hahaha hahaha Опасна Ивка hahaha hahaha
Аз като отпусна гласеца и Радослав м строява "Тихооо,казах тихо ! ГоЯм си инат Naughty" и мен ме напушва на смях

# 643
  • Мнения: 11 603
Ох, като ви чета, и не ми се иска да свършва периодът на зъбоникненето  hahaha

# 644
  • Мнения: 1 490
Ти па що си мислиш,че сме го минали тоз' период  Mr. Green Липсват ни още 4 зъба в устата,но пък как лае....

Общи условия

Активация на акаунт