ОТБИВАНЕ - 2

  • 138 931
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 711
Да, защото си намалила дневните и детето си наваксва нощем. И моето беше така. Реши кои кърмения искаш да махнеш първо, дневните или нощните? Не може всички едновременно.

# 751
  • Мнения: 6 787
Спрях кърменето преди сън. Замених го с приказка и въобще някакви истории, които да я разсейват. Не беше лесно и не стана от първия път, но една вечер като заспа само с приказка и гушкане, това беше края. Повече да суче не дадох. Първата седмица ставаше нощем, но пак приказки, разсейване с истории какво ще правим като се наспим. Като разбра, че може да спи и без сукане, спря да го търси. Около седмица отне, след това купихме легло и се премести в детската. Март месец я отбих, до ден днешен спи спокоен сън. А беше кърмаче с по 5 кърмения нощем и супер пристрастена. Спокойствие и упоритост, когато стане, да не поддадеш и да дадеш пак.

# 752
  • Мнения: 2 851
Той много плаче когато си събуди нощем сънен е и не иска нищо освен да му дам да суче и да заспи ,вдига цялата къща буквално исват да ме питат какво му е , ако беше на АМ сигурно нямаше да имаме този проблем 😮‍💨

# 753
  • Мнения: 6 787
Суче преди сън, очаква го и като се разбуди. Като не суче преди сън, сшед това пак няма да търси или поне не така настоятелно. Тоест първа цел е да се намери нов начин за приспиване, а не гърда.

# 754
  • Мнения: 2 851
Ако кърмя 30 мин преди сън и го оставя да си поиграе и след това приспя,това вчита ли се за кърмене за приспиване ? Наистина преди седмица не беше проблем приспиването сега не знам какво му стана изведнъж

# 755
  • Мнения: 2 274
може и да остава гладен и затова да търси гърда през нощта. Може да опитате да му давате кисело мляко след вечерята или друго мляко, все пак децата имат нужда от 400 мл мляко до втората си годинка.

# 756
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Едното от дребните ми си беше гладно просто. Като почнах отбиването, такъв рев наставаше, че нямаше спиране. Опитах как ли не, и накрая просто връчих шише - това реши проблема. Няколко месеца по-късно опитах да подменя нощните млека с вода, ама това ми ти дете си изпиваше водата и се будеше 30мин по-късно пак да иска. Явно си е глад. Отказах да се занимавам и оставих естествено да отпадне шишето.

# 757
  • Мнения: 2 851
Здравейте, при отбиване трябва ли да пия някакви хапчета за спирането на кърмата или е достатъчно да облека по-тесен сутиен ?

# 758
  • Мнения: 6 787
Здравейте, при отбиване трябва ли да пия някакви хапчета за спирането на кърмата или е достатъчно да облека по-тесен сутиен ?
Нито едното, нито другото. Хапчета се пият единствено по предписание на лекар, единствено ако спираш от раз. След като изпиеш хапчета, кърма повече няма. Това обикновено се практикува при родилки, не дълго кърмили жени.
При отбиване, с намаляване броя на кърменията, гърдите постепенно редуцират количеството произведена кърма. Може да се наложи 1-2 пъти да се изцеди по малко, в зависимост колко кърмения е имало до момента. Едно е да кърмите 1 път за 24 часа и да отбивате, друго 5 пъти и да отбивате. В никакакъв случай гърдите НЕ се стягат, защото ще си причините бучки и риск от мастит.
Гърдите следва да останат леко пълни, ако има дискомфорт, малко да се цеди, до липса на нужда да се изцежда. Обикновено 2-3 дни. Тялото постепенно ще разгради остатъчната кърма.

# 759
  • Мнения: 2 851
Тоест трябва да спра кърменето,когато стигнем до 1 кърмене на ден не по-рано ? През нощта суче поне 3 пъти и 2през деня

# 760
  • Мнения: 6 787
Не, колкото по-малко кърмения имате останали, толкова по-кратко време ще отнеме да привикнат гърдите. Няма условие колко броя да са. С дете 1, отбих с 1 останало кърмене преди сън, с дете 2 имахме 1 преди съм и 2-3 нощни. Важно е като спрете, да не предлагате отново, за да няма стимулация и да разберат гърдите, че не е нужно производство. Да цедите не до край, а до леко облегчение. В никакъв случай да не стягате гърдите. Има много хубава статия в блога на Хедра за отбиването, прочетете я: https://xedra.wordpress.com/2010/01/01/weaning/

# 761
  • Мнения: 2 851
Благодаря

# 762
  • Мнения: 193
Четох в някаква статия някъде, преди време, че именно рязкото отбиване, а не самото кърмене, води до увисване на гърдите. Като цяло ми е любопитно как можем да поддържаме тонуса на гърдите по време на и след приключване на кърменето.

# 763
  • Мнения: 2 851
А ,аз съм се примирила,че ще имам 2 торбички на мястото на гърдите след кърменето 😂 преди да имам дете си казвах ,,ще кърмя 2-3 месеца и след това минаваме на АМ ,не искам да ми увиснат гърдите’’,но веднага щом го родих тази мисъл се изпари,важно е детето да е добре. Иначе майка ми е била с голям бюст като мен и след кърменето няма да ви казвам на какво приличат,едни изсъхнали кожи ,такаче съм подготвена за това 😂😂

# 764
  • Мнения: 6 787
Четох в някаква статия някъде, преди време, че именно рязкото отбиване, а не самото кърмене, води до увисване на гърдите. Като цяло ми е любопитно как можем да поддържаме тонуса на гърдите по време на и след приключване на кърменето.
Самата бременност изменя бюста. Има много жени, които не са кърмили и ден, но са с доста увиснал бюст след бременност. Хормонални промени, индивидуални особености като размер, възраст на жената, навици, диети оказват също влияние.
За възстановяването след кърмене е нужно време. Около 6-10 м ми бяха нужни, за да се възстанови бюста. И с двете кърмения имах огромна промяна в размера.
Няколко месеца след края на кърменето задължително направете контролна ехография, не само заради профилактиката за рак, а и да се видят канали, евентуални кисти и да се следят.

Общи условия

Активация на акаунт