НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 678
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • тук и там
  • Мнения: 11 794
И на нас лекарката още в Белгия ни каза да започваме да мием зъбките,но аз се пробвах само веднъж и се отказах-нищо не мога да почистя,Емо яко хапе и дъвче накрайника-като стисне и не мога да си извадя пръста от устата му.. Тези дни ще се пробвам пак-има 5 зъба и още два се готвят да излизат.И ние сме на Детска Кухня вече-има и хипоалергична кухня-без мляко и от нея вземам.Давала съм и продукти с мляко ,но забелязвам че например от готовите млечни каши повръща малко.Емо още няма личен лекар тук и не съм го водила на ДК да го теглят и мерят-и за това и не знам колко е наддал,но е станал още по-тежък.Храни се много добре-не отказва храна,независимо дали е от Детската кухня,готови пюрета или пресни плодове-всичко яде Simple Smile

# 676
  • Мнения: 558
Здравейте мамчета!
А паста за зъбки слагате ли?

# 677
  • Мнения: 5 037
Да слагам ,на половината на грахово зърно.Не могат да изплакнат,а пастата е уж бебешка и безопасна.
Ние днес бяхме на ДК.Вече сме 9,710(+410ГР) И 71 см(на тази височина стоим от шестия месец).Намалиха ни капките вит.Д -през ден по 1,че много добре се усвоявал и се затваряла бързо фонтанелата.
Алекс вече ходи ,като се подпира по стените на кошарата,дори и се пуска на моменти.Педиатърката,каза да не се притеснявам,че крачетата му са здрави и ако реши да ходи,да го оставя.Аз се притеснявам,че имахме много леко изместване при раждането на тазобедрената става,но явно сме преодолели проблема.Многото упражнения и масаж са повлияли.
Иначе имаме 6 зъба и още 4 са готови да пробият.Вече гризе с кеф(особено бузите на кака Joy),но продължава да се буди нощем за мляко.
Аз сраснах с помпата,нали отказа да суче,но мисля,че вече е време да спра.

Хубав ден и весели моменти с бебоците ви пожелавам.

# 678
  • Мнения: 1 817
Защо лятото при толкова слънце давате Вит. Д? Ние го спряхме отдавна.

# 679
  • Мнения: 5 037
Аз давам по изрично предписвне,защото докато беше в кувиоз,лекарствата които  са му вливали са "изяждали"вит Д.А и имаме (както писах)изместване на тазобедрената става.
Иначе с каката-лятно бебе,здраво и добре рзвиващо се.давах,когато се сетих.

# 680
  • Мнения: 1 817
Милото... Hug
Иначе ние бяхме на консултация вчера. 9,650кг/+200/ и 74 см. Манту ни правиха и е положително. Следователно няма да се боцкаме. Бяхме и на София, заради слъзното каналче. Всичко му е наред. Даже му правеха още някакви изследвания, които трябвало да се правят. За диоптри и прочие. Казаха ми, че имам едно здраво бебе!  Simple Smile Crazy Като цяло, бяхме цяла седмица по болници за някакви неща.  Shocked

# 681
  • Мнения: 349
Прекрасната,какво му имаше на оченцето и къде ходихте? Ние се измъчихме,все казваха, че ще се отпуши само, но не става и не става. Правих масажи,промивки - не. Иска ми се да се консултираме с детски специалист, но тук няма такъв Sad Като бешв на месец другото беше запушено но мина с антибиотик,а това го чакахме,за да не даваме повече антибиотици,защото тя от раждането веднага беше на аб,после стафилококи и ужасии.

# 682
  • Мнения: 1 817
Ние от раждането все някакви секрети, гурелчета и прочие. Тук го лекува местен доктор, който лекуваше само инфекциите. Аз му казах, че за мен това е от слъзните каналчета, а той ми отговори, че много сме били чели ние майките. Shocked Така отидохме на София, в детски очен кабинет към Александровска болница. Докторката ни беше Невяна Велева. Доста добра в детската офталмология. Каза, че са стеснени, а не запушени. Правихме масажчета и всичко мина. Сега има сълзи, малко повечко в едното око, но щом няма инфекция, значи всичко е ок. Много съм доволна от нея!

# 683
  • Мнения: 349
Благодаря ти много. Ние имаме гурелчета по малко и сълзички. Какви масажи правихте? Може аз да не правя нещо както трябва.

# 684
  • Мнения: 1 817
Ако каналчетата са запушени, а не стеснени, не мисля, че масажите помагат. Иначе от началото на окото натискаш надолу по нослето. Това е масажа. Не е нещо особено. При нас огромен фактор изигра и ужасният рев, когато го къпехме. Направо се сцепваше и доста помогна за оправянето на проблема. Hug

# 685
  • Мнения: 1 319
Днес измерих Иво - 9,100 кг. Но до консултацията има още 4 дни, ще видим там на кантара.
На 30.07. му правиха операция по спешност - перианален абсцес. Доста гной излезе, през ден ходим да доизстискват... много неприятно, сега и проходилка не ползва заради дупето, че трябва да го щадим. И затова почна да се ошишва. Отделно за да ядем ние, му даваме и на него - я домат, я краставичка, я хлебче... иначе няма спокойствие. Тормоз до дупка е. По цял ден се кисне, вечер се буди на час, има само два зъба и чакам отнякъде нещо да избие, че да поспим и ние.

# 686
  • Мнения: 2 563
Днес измерих Иво - 9,100 кг. Но до консултацията има още 4 дни, ще видим там на кантара.
На 30.07. му правиха операция по спешност - перианален абсцес. Доста гной излезе, през ден ходим да доизстискват... много неприятно, сега и проходилка не ползва заради дупето, че трябва да го щадим. И затова почна да се ошишва. Отделно за да ядем ние, му даваме и на него - я домат, я краставичка, я хлебче... иначе няма спокойствие. Тормоз до дупка е. По цял ден се кисне, вечер се буди на час, има само два зъба и чакам отнякъде нещо да избие, че да поспим и ние.

Горкичкото  Sad Да минава бързо.

И моят син така яде от масата с нас. Тази седмица ще видим колко тежи, но е вече 77 см, хора. 77!

Тук препоръчват избърсване на зъбите с марля, за да не мъчим детето с четка. Още не съм почнала...

# 687
  • Мнения: 151
Здравейте, мами! На Микаел преди два дни му изби първото зъбче или поне тогава дрънна на лъжичката Grinning Вие вече четки, пасти, а ние тепърва имаме зъбче Grinning
Днес става на 9 месеца и предстои консултация. А на 15-и ще го кръщаваме и големи приготовления Simple Smile
Той също хапва от нашата храна иначе няма спокойствие.... Давам му и солетки от лимец или пръчки от елда, много ги обича Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 871
Здравейте на всички!

Ние сме добре. Изкарахме две страхотни седмици на планина, бебка спинка и папка много добре Hug За съжаление откакто сме се върнали е някакъв кошмар със заспиването. В момента, в който я сложа в леглото започва истеричен рев понякога по 30-40 минути, съдира се Cry А допреди няколко дни заспиваше сама без проблем. И това преди всеки сън - сутрин по обяд и вечерно време. Кошмарно е ooooh! Не ми се иска да стоя при нея и да я приспивам. С големите се предадох и до ден днешен кажи речи все искат някой при тях да стои докато заспят Crazy

Иначе добре се храни. Засега единствено киселото мляко като че не й действа добре защото много й се зачерви дупенцето. Давах два дни, с идеята да я захраня с хубаво бг мляко, но няма да стане. А може и от друго да е било. Пак ще пробвам докато съм тук.

Витамин Д спрях да давам откакто съм в Бг, по препоръка на педиатърката ни. За съжаление, онези компетенции в Белгия изобщо не пипат фонтанелата, блъскат по 10 капки на всички и това си е... Преди да заминем пак ще я заведа при педи да видим налага ли се изобщо да пие повече.

За оченцата и секретите аз бях писала и по-рано. Нас ни оправи едно светило в една частна клиника в София. Ако някой се интересува мога на лични да дам координати. Той ми показа как да правя масаж и въобще всичко ми обясни човекът. Стори ми се компетентен!

Зъбите не ги мия, още. Само това ми липсва  #Crazy

Хубав ден на всички!

# 689
  • Мнения: 1 817
10 кaпки вит. Д и то сaмо превaнтивно. Shocked

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт