Бъдещи мами през януари V :)

  • 14 480
  • 265
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами и честит имен ден на имениците!
Връщам се от консултация и докладвам:
- лекарят ми прати "много поздрави" на бабите/майка ми и свекърва ми/ и потвърди, че бебо е мъж- даже тестисите са му слезли където си трябва Grinning .
- тежим според ехографа 1440 гр. Arrow   261uu
- най- накрая си показа муцунката и се смяхме на едно остро носле и едни пълни устнички  :love038:
...изобщо Мишока се развива  добре/да чукам на дърво/ Grinning .

Много целувки от нас на всички  preggo !

# 61
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Много се радвам, че всичко е наред и растете.
Аз чакам консултацията с нетърпение, а тя е чак на 17.11. от тогава започва да ми тече и болничния за раждане, но най-важното е че ще видим бебка.

# 62
# 63
  • Мнения: 3 777
Супееер Кате,

да ти е живо и здраво момченцето.
Ние сме утре на ехограф и тогава ще ви кажа как се развиваме..дотогава целувки на всички бебоци....

# 64
  • София
  • Мнения: 1 402
Ehooo zdraveite i ot men - stignah i do ofisa dnes  #Milti
Kate mnogo se radvam za vas - chestito vi potvarjdenie.
Az ot utre shte sam on-line pak za po-dalgo. Tzeluvam vi vsichki i pogalete koremite ot men.  preggo

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 728
Милички,за толкова малко време сте изписали сума ти страници!
Аз малко се позагубих, но при това хубаво време как да стоиш пред компютъра.
Сара с малко закъснение честит рожден ден на дечко. Като гледам с моя син имат 20-тина дни разлика. Да ти е жив и здрав и бързо да се оправя тая алергия.
Като гледам повечето са се ориентирали към игнориране на роднините. Аз в предишната ни темичка бях писала,че свеки се готви да идва,ама ще си имаме неприятни разговори. След първото раждане дойде и сега не ми трябва-само нерви покрай нея...
На малкото бебче нещо му е тясно в корема-често му щръква някое коляно или лакът от корема ми-много е интересно отстрани.

# 66
  • Мнения: 3 777
На мен ми щръкват петичките, и лазят по корема, много отчетливо се виждат.
Татито умира от кеф и се гонят с бебо, а милото бебе му е много хубаво някой до го гали по петичката.

Лошото е че докато тати не се наиграе с бебо не тръгва на работа и се притеснявам да няма проблеми...не знам какво ще стане като се роди бебо, нашия тати ще стигне ли до офиса изобщо Grinning

# 67
  • Мнения: 353
Здравейте мили майчета, аз вчера бях на чичо доктор и за сега всичко е наред и бебо расте добре (а майка му още повече Grinning ). Утре ще ходя на видеозон и дано този път да видим по-хубаво малкото човече. Аз също имам от време на време контракции и ужасно се страхувам да не стигна до преждевременно раждане, въпреки че ми поставиха серклаж в 13 г.с. а и си вземам съответните лекарства за това. Имена и ние още не сме измислили, но за сега не бързаме докато не разберем пола на негово бебочество.
Целувки от нас и както се казва спокойствие и здрава храна.

# 68
  • Мнения: 1 072
Здравейте всички,
Fun, мерси пак за поздравленията! Кога е твойто? Момченце ли е или момиченце?
Кате, честито за бебче, да е живо и здраво и да расте!
Днес нещо са ме хванали нервите. Първо, в работата от седмици правя едно и също и просто ми писна, отделно ми омръзна да вися в задръствания (в петък 1.5 ч. докато се прибера, а днес пак 1 час), и колегите ме дразнеха днес нещо, а като капак на всичко мъжът ми сигурно ще ходи в командировка до Швеция другата седмица. Не ми стига другото, ами и него да го мисля.
Хубавото е, че днес на детенце не му се е появявала алергията, въпреки, че са били навън цяла сутрин. Е, вечерта пак не яде от нашата манджа, но това не можа да ми развали настроението.
dezyg, казваш, че от 17.11 си по майчинство. Как е в БГ с майчинството? Колко седмици преди термина се излиза и колко след раждането е платено? Тука е голяма мизерия. Добре, че докато кърмиш (но само до 9-ия месец) имаш право на 2 часа на ден, за да се изцеждаш или да кърмиш. Аз работех по 2 часа по-малко и се прибирах у нас да си храня детето. иначе е ужас!
оф, аз да си лягам, че не съм си доспала.
Лека ви нощ.
Поздрави, Сара

# 69
  • Мнения: 310
Добро утро
След вчерашното посещение при лекарката се оказа, че ще имаме момче!!! Е, аз се бях настроила за момиче и сега ще трябва да се пренастройвам... Засега бебчето е седнало, но има време за обръщане!
Лек ден!!!

# 70
  • Мнения: 7 837
Честито Simple Smile
Момченцата продължават да се увеличават при нас
Пренастройването не отнема време. На мен ми трябваха около пет минути

# 71
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
SaraJK
В България излизаш в болнични 45 дни преди определения термин. След това ти се полагат още 90 дни болничен след термина, независимо кога си родила. След това до навършване на две години на детето си в платено майчинство /в момента 120 лв, което се надяваме да увеличат/. Можеш да се върнеш на работа по всяко време пред това. Ако работиш и детето ходи на ясла получаваш 50% от майчинството. Можеш да прехвърлиш майчинството на друг - бащата на детето или на родителите.

# 72
  • Мнения: 310
А да ви питам относно майчинството. След като ни изтече болничния и вече стане време за майчинство ние ли подаваме някакви документи или този въпрос се урежда от работодателя? За еднократната помощ от 200лв. вече май не се изплаща чрез работодателя, а сам си придвижваш документите

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Casey
Честито Simple Smile
Пренастройването не отнема време. На мен ми трябваха около пет минути


И на мен горе-долу толкова ми отне Grinning  Grinning  Grinning .

# 74
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
За да излезнеш в отпуск по майчинство трябва да подадеш към работодателя молба свободен текст.
Еднократната помощ от 200 лв. за раждане се изплаща от социалните служби по местоживеене на майката. Документите, които са необходими са:
- Акт за раждане на детето /първо го записваш в общината по местоживеене и от там ти го издават/ в оригинал. Задължително си наравете по няколко копия защото може да ви го забавят в социалното и повече от месец.
- Личните карти на двамата родители /ако са семейство/, за всеки случай носете и копия
- Документ за семейно положение /от общината/
- На място се полъва и една Молба по техен образец
С едно ходене можете да подадете и Молбата за детски. За нея ще ви трябват и служебни бележки за дохода /брутен/ през последните 6 месеца.
Помощта и детските могат да ви бъдат платени по дебитна карта /желателно на ДЗИ или в пощата със запис/.
Ако Молбите се подадат до 15 число на месеца помощта и детските могат да ви бъдат платени до края на месеца. В противен случай това става в края на другия месец. Акта за раждане на детето ще ви бъде върнат след плащането на помощта, защото на гърба му отбелязват, че помощта е платена.

Надявам се че съм ви била полезна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт