Отговори
# 675
  • Мнения: 1 602
Добро утро момичета
поспаланчо не съм искала да кажа че контракците са ти били слаби просто знам че затова го използват. Надявам се да не съм те засегнала.
Майчин Дом и аз смятах да раждам там но ми казаха че не е както било едно време и ми го препоръчаха само ако нещо се обърка и раждането започне по рано защото имат нужната апаратура за недоносени бебета. Една позната беше бременна с мен и отиде да ражда там и аз я питах дали е доволна тя каза че не е. Забравили да и извадят някакви тампони от влагалището и беше получила инфекция. Но това може да се случи и в др болнични заведеня. Та ако ви харесва МД не се отказваите от всяка болница може да се чуе нещо лошо

# 676
  • Мнения: 3 436
Добро утро!
Какво сте коментирали за галенето по корема-не видях?
Добре дошли на новите майчета!

# 677
  • София
  • Мнения: 111
Добро утро и от мен! Simple Smile За раждането съм се насочила към Окръжна болница Simple Smile

# 678
  • Мнения: 484
Добро утро и от мен! Хубава седмица на всички, изпълнена с добри новини за бебчетата!  baloni
Sladurka, коментирахме, че не е добре да си пипаш и галиш корема, ако си предразположена към контракции и имаш чувствителна матка. Допира отново може да предизвика контракции.

# 679
  • Мнения: 3 436
Sladurka, коментирахме, че не е добре да си пипаш и галиш корема, ако си предразположена към контракции и имаш чувствителна матка. Допира отново може да предизвика контракции.
Благодаря!

# 680
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Стефи не съм се обидила споко Laughing. Имам предвид, че за съжаление окситоцина им е вместо добър ден в родилното и пускат системата нерядко и без причина. ooooh!

# 681
  • Мнения: 1 602
Стефи не съм се обидила споко Laughing. Имам предвид, че за съжаление окситоцина им е вместо добър ден в родилното и пускат системата нерядко и без причина. ooooh!
Hug

# 682
  • Мнения: 48
Добро утро на всички и от мен.

Тази нощ нещо изобщо не можах да се спя, то беше едно въртене- ужас. Та още ми е малко заспало  Sad

Взех да чета по повод обезболяващите при раждане. Да ви кажа аз съм страшен противник на всичко, което е различно от естествения процес. Вчера като прочетох за оксидоциан направо ми прилоша. Тия всичките химикали с които ни тъпчат направо са страшни.
Ровя се из сайта на АГ П-в и видях, че се предлагат еди метод за обезболяване, за когото нищичко не съм чувала- Транскутанна електрическа нервна стимулация - ТЕНС; Множе ли ако на някой са му го прилагали да сподели мнение.

Пожелавам слънчев и усмихнат ден на всички!   bouquet

# 683
  • София
  • Мнения: 3 589
И двата пъти раждах в Окръжна - София, и сега не мисля да променям. Изключително доволна. - бях с избор на екип, защото това там е условие за присъствие на бащата, но цената е най-ниската в цяла София, а включва всичко - от лекар, през присъствие на бащата, до упойка и ВИП стая.

# 684
  • Мнения: 624
Още нещо има мамите, които имате контракции не е препоръчително да си галите корема.

Е, чак толкова ли? newsm78 Аз го пипам всеки път, щом бебка се обади. Нали трябва да имаме някаква обратна връзка. Тя ме побутва и аз я погалвам. Да знае, че съм тук. Heart Eyes А това прави поне 7-8 пъти на ден и няколко пъти през нощта. Вече доста честичко я усещам. Да не говорим, че и всеки ден се мажа против стрии, а и там пада "галене". ... Rolling Eyes

# 685
  • Мнения: 712
При мазането наистина няма как да се избегне "галенето". Даже ако крема е по-гъстичък е доста повече от галене. И то по 2 пъти на ден...

# 686
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен.
На 29 години съм, термина ми е на 17 юли  Simple Smile. Казаха ни момче. Първа бременност.

Лека бременност на всички   bouquet

# 687
  • Мнения: 211
Или, буйките са мноооого сладички!  Heart Eyes Аз трябва да си снимам и кача шапчиците, че ми се видя много готино поверието и миналата седмица му взехме 2 синички .

Момичета, огледайте списъка по първа страници и казвайте, ако нещо не съм добавила или съм сбъркала някой щъркел  Blush +заглавия за новата тема Simple Smile

Привет и от мен Hug
Кристалин, може ли малко повече за това поверие, не го знам?

Може за мен да добавиш възраст: 29 (абе направо30, без две седмици Whistling ), както и първа бременност Hug - Септември. (Да се ориентираш: на 15 юли се намирам аз Laughing )

Моите контракции бяха придружени с лека болка все едно ще ми идва, в матката, а кръстът ме скъсваше просто. И въпреки всичко, док ми каза само да увелича магнезия от 1 на 3 на ден, плюс Но-шпа-то. Вчера пак страдах от кръст цял ден, ужас, но пък контракциите май не ги усещам, пупу. Днес съм къде-къде по-добре. Вас тормози ли ви това с кръста?
И аз това за галенето го знам, че не е добре, но по време на контракция, де.

Раждането - насочила съм се към Тина Киркова, там е и лекарката ми, много я харесвам: Панова. Има достатъчно добри отизви за болницата като цяло. Мисля, че ще си платя за екип, защото имам проблем с осигуровките Tired

Сега си записах час за ФМ за другата, 19-тата ми седмица. Във Фемина, при Враглева.


# 688
  • Мнения: 31
И аз да ви се оплача, в определени дни корема много ми се втвърдява и след това имам чувството, че ми е пораснал двойно на сутринта. Много ми е гадно като балон се чувствам вече.

# 689
  • Мнения: 52
Здравейте момиче,аз от снощи съм в шок,защото все си мислех че има достатъчно време ще измисля къде ще раждам и като подхванахте темата......от снощи го мисля.Нямам никаква представа къде ще е най-добре да родя,както и нещата с които трябва да се съобразя при избора си на Здравно заведение.А като видях и цените ....майко мила.Там от където съм аз също има болница,жените раждат здрави бебета има две АГ и раждането не е повече от 300лв. охх Незнам какво да правя.Ако имате някаква информация може ли като посочвате къде мислите да раждате да посочите и цена ориентировачна поне.Ще ви бъда благодарна.Слава Богу финансово сме доста добре,но ми се иска да отметна и това като задача,да си избера болница и да го включа в бюджета за юли.

Общи условия

Активация на акаунт