Имам алергия към млякото. А сега накъде?

  • 1 801
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, преди около 3 седмици един ден реших да изям една обикновена вафла с купичка кисело мляко. Веднага ми се поду горната устна, малко след това се образува балонче с течност то се спука почти веднага и така от ден на ден това се разпространи и по двете устни. От вътре устните са подути зачервени отвън имат микроскопични нацепвания от които тече плазма. Кожата отвън се лющи(когато е суха без балсам), боли ме всичко все едно съм яла люто, ако разтрия устните си една в друга все едно съм ги натъркала в коприва. И така през тези почти три седмици си мислех, че вафлата е била замърсена с нещо... глупачка. И така до снощи, когато ядох обикновен ни бисквити с мляко кисело. Устните ми се подуха повече на места се подуха небцето, едната буза, венеца, глътката ( това което, виси в гърлото) леко се поду и езика. Пареше ми в едното ухо и на върха на езика. Чак тогава се светнах, че е алергия към млякото. Имах Зиртек и изпих едно хапче веднага, отидохме бърза помощ( тука е по- скоро бавна) и докато минах през регистрацията и първичния преглед и след това чакането да ме приемат  в спешното отоците спаднаха сами и си тръгнах. Днес ходих на лекар и понеже имам и други здравословни проблеми заедно с хапчетата за алергия се получава да пия по десет или единайсете различни лекарства на ден Praynig. По- страшното за мен, е че ми каза да изключа млечните продукти, яйца, хляб, ядки, олио, банани и не помня още какво. Какво ще правя, какво да ям без риск за живота? Без мляко, яйца, хляб кошмар. Моля ви помогнете ми, нямам идея какво да ям, как да се справя в тази ситуация? Всякакви съвети са добре дошли.

# 1
  • Мнения: 4 270
За колко време ти каза да изключиш млечните продукти и банан, хляб...Направиха ли ти изследвания, тестове за алергия?

# 2
  • Мнения: 24
За два, три месеца може и повече. Изследвания не ми правиха. Да ходя пак да питам?

# 3
  • Мнения: 4 270
За два, три месеца може и повече. Изследвания не ми правиха. Да ходя пак да питам?

Е, как без изследвания? Как разбра лекарят, че е алергия, че чак и храните ограничи? За мен е несериозно!

# 4
  • Мнения: 24
Два пъти ми се подуват устните , втория и гърлото... Какво да е друго освен алергия? Симптомите са такива и ясно показват, че е алергия. Още повече още при първото хапче кортизон се почувствах по- добре. Другите храни освен млечните също казват са силни алергени и при обострено състояние е възможно за започна да реагирам и на тях за това временно трябва да бъдат ограничени. Не съм специалист но доколкото съм чувала тестове и анализи за алергии се правят в не обострено състояние защото сега може да реагирам на повече неща.

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 22:59 от Adelija

# 5
  • Мнения: 1 196
Това с подуването е сериозна работа - внимавай, винаги имай хапче под ръка...Иначе може да си алергична към определена ,,марка,, мляко, аз така ведъж ми беше станало супер зле от к.м Пършевица... и от тогава не съм взимала такова и съм ОК.
Направи си изследвания задължително...!
Успех!!!! Peace

# 6
  • Мнения: 24
И аз си мислех за това. Но знае ли човек... Толкова се стреснах снощи, че сега съм в ужас когато трябва да ям да не реагирам и на нещо друго. Проблема, е че при толкова храни, които трябва да избягвам временна нямам идея какво да ям. Ако има хора с подобни проблеми се надявам да пишат как се справят с диетата. Какво ядат?

# 7
  • Мнения: 1 196
ЕЕЕ споко..нали не са ти заранили да ядеш месо,ориз и картофи...Wink Супички ще си правиш повече, пиле с ориз с картофи,задушени зеленчуци - спок няма да умреш от глад  Wink
Иначе много внимавай с млякото - това подуване е много опасно най-вече на гърлото..
Помоли лекаря пак да ти повтори нещата ,които можеш да ядеш и си ги запиши..

# 8
  • Мнения: 24
Аз обичам храната, за мене това ужасно. С обяда и вечерята ще се справя но какво да ям сутрин без мляко, хляб и яйца?

# 9
  • Мнения: 1 196
Това което ще ядеш на обяд или вечеря.. Wink Wink Стегни се малко...няма да е за винаги така..  Peace

# 10
  • Мнения: 4 500
На сина ми стана по същият начин преди 2-3 месеца. От мандарина стана. В токсикологията в Пирогов казаха, че е възможно да е от храната. Забраниха всякакви боклучави храни, в т.ч. колбаси, пилета, оцветители, дюнери /бляк/. Дадоха му за 5 дни да пие ксизал и да се върнем веднага там ако нещо се повтори. За момента е ОК, но беше надул устата все едно е пълна с вода, както и меката част на ушите. Спада само след няколко часа.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 959
Направете си изследвания, за да знаете точно към какво имате алергия.

# 12
  • Мнения: 24
Направете си изследвания, за да знаете точно към какво имате алергия.
Ами аз още в първия си пост съм написала към какво е алергията... към мляко.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 959
За два, три месеца може и повече. Изследвания не ми правиха. Да ходя пак да питам?
Не можете да карате на проба-грешка. Млечните продукти не са само кисело мляко.

# 14
  • Мнения: 24
Няма никаква проба грешка. Всички млечни продукти са изключени за известно време. Въпроса на темата не е какви изследвания да правя, от какво се случило така или каквото и да е в този ред на мисли. По- скоро въпроса е ако някой е имал подобен проблем и му се е наложило да изключи от менюто си толкова много продукти как се е справил с това. С какво може да се заместят някой продукти и такива чисто практични неща.

Общи условия

Активация на акаунт