Живот след сватбата

  • 16 795
  • 317
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 817
Просто установих някои несъответствия в постовете на момичето. Иначе слабо ме вълнува всичко останало.  Peace
Ти винаги ли си била последователна в твоят живот, защото аз почти нямам примери за такива хора? Човешката природа си е противоречива, един ден правиш едно, в следващият точно противоположното на собствените си убеждения и начин на живот!

# 286
  • Мнения: X
Несъответствието е вероятно със шаблона за младите християнки. Peace

# 287
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз отговарям точно на въпроса и. При така сформираното младо семейство, не, нищо не се променя след сватбата. Единствената разлика е наличието на терен за секс.

Аз пък казах, че се променя. Особено много в първата година след сватбата.

# 288
  • Мнения: X
Аз отговарям точно на въпроса и. При така сформираното младо семейство, не, нищо не се променя след сватбата. Единствената разлика е наличието на терен за секс.

Аз пък казах, че се променя. Особено много в първата година след сватбата.

Напълно е възможно да си права. Моят отговор е по-скоро в рамките на предположенията, защото откакто съм се омъжила, ден не съм живяла с ничии родители. Така че, ако ти говориш от личен опит, вероятността да си права е много голяма.

# 289
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз отговарям точно на въпроса и. При така сформираното младо семейство, не, нищо не се променя след сватбата. Единствената разлика е наличието на терен за секс.

Аз пък казах, че се променя. Особено много в първата година след сватбата.

Напълно е възможно да си права. Моят отговор е по-скоро в рамките на предположенията, защото откакто съм се омъжила, ден не съм живяла с ничии родители. Така че, ако ти говориш от личен опит, вероятността да си права е много голяма.

Ами говоря на база осъзнати от хората проблеми в първата година от брака. В България сме доста назадничави по отношение на някои неща във взаимоотношенията, специално от психологическа гледна точка. Хората на запад са го разбрали и затова и обсъждат, че първата година от брака има голямо значение. Ето:

https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&am … riage&spell=1

П.С. Авторке, чети. Ти си умно момиче, въпросите ти са смислени. Peace Много от приятелките ми, които са се втурнали урбулежката в бракове, без да помислят малко и да предвидят някои неща, сега се хапят, където не могат да се стигнат, че някой не ги е научил да правят някои неща така, щото след време да не се ядосват, че не могат да върнат времето назад, за да ги поправят.

Последна редакция: чт, 12 мар 2015, 14:53 от Popule

# 290
  • Мнения: X
Популе, не си посочила конкретен източник. Дала си първа страница от гугълсърч. Нали не бъркаш това с релевантен източник?

# 291
  • София
  • Мнения: 5 499
Популе, не си посочила конкретен източник. Дала си първа страница от гугълсърч. Нали не бъркаш това с релевантен източник?

Която и от статиите да подхванеш, все ще е от полза. Затова пуснах само гугъл, статии по темата дал Господ. Peace Човек трябва да е подготвен за брака, за да може така да го изгради, щото да живее дълго и щастливо с партньора си. А това си е труд и то сериозен труд.

# 292
  • София
  • Мнения: 23 152
Просто установих някои несъответствия в постовете на момичето. Иначе слабо ме вълнува всичко останало.  Peace
Ти винаги ли си била последователна в твоят живот, защото аз почти нямам примери за такива хора?
Явно изобщо не ме разбра. Несъответствия в постовете на авторката. Колко по-ясно да го напиша? Че момичето според мен малко послъгва. Така добре ли е?

Също така ми прави лошо впечатление, че тръгва с рогите напред да се омъжва, въпреки съветите на майка си, но няма проблем да си натресе мъжът у дома, като премести родителите си на терасата. Това е супер християнско.  Wink

# 293
  • Мнения: 1 817
Просто установих някои несъответствия в постовете на момичето. Иначе слабо ме вълнува всичко останало.  Peace
Ти винаги ли си била последователна в твоят живот, защото аз почти нямам примери за такива хора?
Явно изобщо не ме разбра. Несъответствия в постовете на авторката. Колко по-ясно да го напиша? Че момичето според мен малко послъгва. Така добре ли е?

Също така ми прави лошо впечатление, че тръгва с рогите напред да се омъжва, въпреки съветите на майка си, но няма проблем да си натресе мъжът у дома, като премести родителите си на терасата. Това е супер християнско.  Wink
О аз със сигурност  писах, че не разбирам позицията и и защо изобщо се изявява тук, да търси мнения за семеен живот, просто казвам, че ако на 15 си целеустремен по един начин, то на 30 става нещо съвсем различно... Аз това с терасата не го разбрах, но ми се стори, че ще преустроят, за да не е точно тераса. С повечето панелки правят хората преустройки, така че това ми се стори, че го изкривихте малко в темата. Но не отричам разбира се, че е напълно възможно някой леко да ни поднася!  Grinning

# 294
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 920
Просто установих някои несъответствия в постовете на момичето. Иначе слабо ме вълнува всичко останало.  Peace
Ти винаги ли си била последователна в твоят живот, защото аз почти нямам примери за такива хора?
Явно изобщо не ме разбра. Несъответствия в постовете на авторката. Колко по-ясно да го напиша? Че момичето според мен малко послъгва. Така добре ли е?

Също така ми прави лошо впечатление, че тръгва с рогите напред да се омъжва, въпреки съветите на майка си, но няма проблем да си натресе мъжът у дома, като премести родителите си на терасата. Това е супер християнско.  Wink

Зачетох се и аз в другата й тема

Аз някак си не харесвам кухнята да ми е на терасата. В на приятеля ми квартирата хазайката е направила точно така и въпреки, че е остъклена не ме питайте зимата как готвя, веднъж дори се прибрах болна. Аз обичам всичко да ми е на едно място - мивка, печка, прибори и т.н. А в тях от печката докато отида до мивката и забравям за какво всъщност отивам на там .. луда работа.

Последно готви ли, не готви ли .. живеят заедно или тя само ходи да му готви  newsm78 Аз се обърках малко  Crazy

# 295
  • Мнения: 2 352
А ако ще преустройват апартамента на родителите значи няма да живеят самостоятелно, ерго няма нужда да готви много...и защо беше въпрса за напасването и задълженията?

# 296
  • Мнения: 1 817
А ако ще преустройват апартамента на родителите значи няма да живеят самостоятелно, ерго няма нужда да готви много...и защо беше въпрса за напасването и задълженията?
Joy Joy Може свекърва и да е тиранин, като във "Грешница" и да и се налага да прави всичко в къщи! Mr. Green Mr. Green

# 297
  • Мнения: 46 673
Аз някак си не харесвам кухнята да ми е на терасата. В на приятеля ми квартирата хазайката е направила точно така и въпреки, че е остъклена не ме питайте зимата как готвя, веднъж дори се прибрах болна. Аз обичам всичко да ми е на едно място - мивка, печка, прибори и т.н. А в тях от печката докато отида до мивката и забравям за какво всъщност отивам на там .. луда работа.

Последно готви ли, не готви ли .. живеят заедно или тя само ходи да му готви  newsm78 Аз се обърках малко  Crazy

Явно ходи у тях да му готви, пере и т.н.
Ама щом отдавна го прави, тогава какви са тези въпроси сега  newsm78

Ето, научих нещо ново. Преди брака можеш да обслужваш мъжа, но не можеш да спиш с него. Все повече не ми харесва тази религия  Simple Smile

# 298
  • Мнения: 2 352
Ама те май на нейните родители апартамента ще преустройват, офффф зарекох се че няма да се заяждам с момичето, ама взе да ме гложди кое какво що...

Иначе и други неща се забелязват, майка й явно иска тя да си поживее, т.е. да добие опит с мъжете, да поотрасне и да вземе зряло решение в избора на партньор, обаче пък как ще го направи това ако живее така затворено както казва? Няма как да знам но по думите на авторката подозирам че майка й може и да съжалява за избора си, и не иска дъщеря й да повтаря нейната грешка. Но по мое мнение няма как девойката да добие съответния опит без да е поживяла не по християнски с приятеля/ите си, за да разбере какви хора са. И тук вече ми се набива на очи противоречието, че хеп по християнски, хем пък да добие опит. Абе, не знам, обирках се вече.

# 299
  • Мнения: 2 861
Когато прочетох заглавието на темата: "Живот след сватбата", ми прозвуча "Има ли живот след сватбата?" и тръгнах да отговарям, че живот има, но зависи с кой.

Както и да е, ако двамата не сте живели с хора различни от родители или пък сами в отделно домакинство, ще имате период на свикване с нов ритъм и напасване един към друг.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт