Коя книга четете на детето си?

  • 15 413
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 553
Благодаря! Покрай смъртта на баба ми се сблъскахме с тази тема и имаше известен период, в който се разстройваше от факта, че се случват такива неща. Сега обаче баба е звездичка на по-хубаво място и ни гледа. А пък аз ще съм нащрек. Обикновено ми става интересно и чета сама напред и после чета на детето. Благодаря за съвета!

# 76
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 796
Момичета, искам сърдечно да благодаря на споделилите отзиви за "Мили бате"Hug
Това беше и една от подарените ни от белобрадия старец книжки.
Историите на Джери са страхотни, а на нас ни дойдоха и като чудесно допълнение към любимия плюшен дакел на детето. Да не говорим, че на моменти текстът на мен ми действа изключително емоционално - а от детска книжка това не го бях очаквала....  Heart Eyes

Книгата е страхотна. Децата ми много я харесват. Интересът към нея дойде, когато учителката им прочела една история и дъщеря ми поиска да я купим. Покрай нея взех и "Ние врабчетата", която също се оказа интересна.

# 77
  • Мнения: 5
На нас любима ни е също поредицата за Франклин Simple Smile

# 78
  • Мнения: 6 362
Изчетохме с голям интерес Роня, дъщерята на разбойника - много любима моя книга.

Започнахме Приказка без край.

# 79
  • Мнения: 6 627
Започнахме "Емил от Льонеберя", много й харесва, а се бях приготвила да се откаже, защото описаният начин на живот в книжката не ни е много познат. Но цяла вечер се вълнува какво ли е станало с мишката в чантата на г-жа Петел  Laughing

# 80
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 847
Ние в момента четем "Братята с лъвски сърца".  Grinning

# 81
  • Мнения: 454
Много хубава тема! Ще си запиша много от препоръчаните от вас заглавия!

Имам момченце на 4,8 г, което много обича да му чета. Проблем е, че няма търпението да четем книжки с много глави на части и колкото и да е дълга книжката иска да я прочетем наведнъж. Напоследък не знам какво да му купя и определено ще се възползвам от тук предложените неща.

От нова година насам му чета книжката за малкото таласъмче, и трите книжки от поредицата за джуджетата, която е показана на предната страница в темата. Има една поредица от малки книжки, които се продават във вестникарските будки, от тях също има сполучливи приказки. Като по-малък много обичаше всички книжки от поредицата за Франклин, всичко от поредицата Във вълшебната гора, класически приказки като Трите прасенца и Червената шапчица и др.

Опитах да му чета Емил от Льонеберя и Патиланско царство, но май е малък още за тях, а и книжките ни са издания без нито една картинка и не му е много интересно. Слуша 2-3 страници и се разсейва.

# 82
  • Мнения: 6 627
Калина, аз и от двете книжки специално потърсих илюстровани издания, иначе и дъщеря ми не обича “книги само с написано“. При “Емил“, “Пипи“ и “Патиланско царство“ хубавото е, че всяка глава е завършена история и аз ѝ ги представям като отделни приказки. Казвам ѝ, че са отделни истории като тези за Ани, за Марти и за Франклин, но са събрани в една книжка, иначе няма да има край с четенето.
Започнахме и “Фантастичният г-н Фокс“ на Р. Дал, но май няма да го приключим скоро, нещо не ѝ допадна. Може да използвам някое дълго пътуване, за да ѝ го дочета  Laughing
Сега търся илюстровано издание на “Приключенията на Лукчо“, но все попадам на такива с много текст и малко картинки.

# 83
  • Мнения: 1 713
Много е хубава *Братята с лъвски сърца*, само ако можех някак да пропусна началото....

# 84
  • Мнения: 11 329
"Братята с лъвски сърца" определено не е за четене от родител на малко дете. Във възрастта за самостоятелно четене е - от 8-9 г. нагоре.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 357
За момче на 5 години, и по-малък като беше, у нас много се четат
Басните на Лафонтен, изданието на Сиела http://ciela.bg/books/book/basnite-na-lafonten/492
Български приказки за животни  http://www.pan-bg.eu/?cid=9&bd_id=1389
52 български приказки  http://www.pan-bg.eu/?cid=9&bd_id=901
Крокодилът Гена
 Бирлибан - старо издание от 1965 г., в което има и малко картинки
избрани приказки от Братя Грим, но са някакви адаптирани, няколко книжки с по 4-5 приказки, има и картинки
Двете книжки за Къртичето - Как Къртичето си уши панталонки и как си поправя автомобилчето,
поредицата от 12 книжки - Моите мили съседи ( за семействата Лъвови, Таралежкови и не помня какви още)
Франклин, Дора
Петсън и Финдъс
поредицата на Макс Велтхаюс -Жабокът си е жабок, Жабокът и чужденецът,Жабокът и широкият свят плюс още 2
и още много,  но аз си реших въпроса и взимам книги от библиотеката, купувам само ако преценя, че нещо е много добро.

# 86
  • Мнения: 212
Ето и от нас малко ъпдейт за любимите книги на моя малчуган в момента - сега дочитаме "Хариша" /книга 2/ и е много запленен /според мен поредицата е за деца над 8- 9 год/ - книжките са български, интересни и различни.
От по-класическите - току-що изчетохме "Чарли и шоколадовата фабрика" /за пореден път/
други български и интересни, които обича - Приключенията на мотовете, книжката "Рибка" за котарака Рибка на издателство Рибка  Simple Smile
стар фен е на поредицата Града на скейтбордовете /вече ги "чете сам"... или по-скоро ги знае наизуст Wink/ - великолепни, български.
Много обича Пипи дългото чорапче /спомням си как, когато му я купих на 4 не прояви и капка интерес и направо се бях отчаяла/ - явно си има време за всяка книжка  Laughing

# 87
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Здравейте, дами,
Чета на моята племенница книжките на Биатрикс Потър. Тя ги обожава (аз също  Simple Smile ). Любимата и книжка е за Зайчето Питър. Затова искам да и купя за Коледа плюшена играчка на зайчето Питър. Търсих из магазини и онлайн. Единствените играчки, които откривам са в чуждестранни сайтове като Амазон https://www.amazon.co.uk/Beatrix-Potter-Peter-Rabbit-First/dp/B0 … ords=peter+rabbit
A аз искам да си купя от България. Някой има ли идея откъде мога да го намеря? Благодаря предварително!

# 88
  • Мнения: 2 156
Аз по-се забавлявах с Катеричето Лешничко (което си изпатило от Бай Бухай) и с онези зайчета, които се бяха наяли с приспивна маруля

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Ние всичките ги харесваме - и катеричко Лешничко, и зайчетата Флопсита, но Питър, Бенджамин, котето Том и таралежката Тиги-Уинкъл са ни много любими. Приказните герои на Биатрикс Потър са доста популярни, а не мога да намеря техни играчки...навсякъде по магазините само герои на Дисни и т.н. Някакви идеи?

Общи условия

Активация на акаунт