Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 550
Привет!

Нямам много време за писане, но се надявам грижите ви да отминат бързо и да се заменят с положителни емоции  bouquet . И аз имах тия малко грижи, че и кръвното нещо се качи (не много, ама има разлика с преди  Confused )

Утре сутрин ще пусна анкета за заглавие, та ви оставям още малко време да творите Simple Smile

# 646
  • Мнения: 289
Не може ли човек просто да се наслаждава на бременността си? Малко ли е бебето, голямо ли е, има ли достатъчно място, води, храня ли го, хемоглобин, желязо ... За първите месеци изобщо не ми се говори - такъв тест, онакъв ... ooooh!

Тц... Ама ние сме си виновни до голяма степен. Аз осъзнавам, че се вкарам във филми, ама не мога... Гложди ме отвътре и колкото и да се опитвам да се успокоя... Tired

А иначе... чакай да се роди бебето, та да видиш пък тогава... ooooh!

wave, Борис се оправя, благодаря! Hug Още се личат синините тук-там, но раните вече заздравяват, подутините вече ги няма... Продължава да щурее с пълни сили. Simple Smile

# 647
  • Мнения: 284
Куинче, по повод на въпроса ти-на предната ЖК 24.04-бебка беше 473 гр, на последната ЖК на 29.05.казаха 1010гр. Ние сме и с ден разлика в термините, но аз съм и висока-175 см както и таткото...

# 648
  • Мнения: 289
Куинче, по повод на въпроса ти-на предната ЖК 24.04-бебка беше 473 гр, на последната ЖК на 29.05.казаха 1010гр. Ние сме и с ден разлика в термините, но аз съм и висока-175 см както и таткото...

Деси, мерси за отговора. И аз съм висока, таткото също. Предния месец бебка беше 460 гр, но сега беше 840 Confused Оф, не знам... Предполагам, че щом лекарката нищо не каза, значи няма проблем, ама нали все да има за какво да се тревожа... Confused

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Според Цолова долната граница на водите може да е временно явление и после да се увеличат. Може и да си останат така до раждането. Дори каза, че не вижда за нужно да се следи всяка седмица, а може спокойно да се следят на редовните ЖК. Важни са тоновете и растежа на бебето. Като изрично подчерта, че параметрите на бебето няма смисъл да се мерят по- често от три седмици, защото то не расте с часове или дни. Каза, че водите може да изглеждат малко и от позицията на бебето. Факт е, че като беше главично бяха супер, а сега ги измерват по-малко..Всъщност те измерват в сантиметри четирите квадранта, които образува плода. но така или иначе аз нищо не мога да направя.Надявам се, че всичко ще е наред Praynig

# 650
  • Мнения: 415
Момичета, привет!
На втория преглед се установи, че водите са на долна граница и бебето било мъничко Confused
Отидох веднага и при лекаря, при който ще раждам. Той каза същото...и аз доста се сдухах Sad Звъннах във Фемина и реших да си направя фм, която е между 28 и 32 седмица при др Цолова.
На следващия ден, по обяд бях там.Прегледът беше 50 мин. Първо, според др Цолова водите са в долна граница, но са в норма и не вижда нищо притеснително. Второ- стомахчето и крачето на бебето отговарят на седмица напред, само главичката е по-малка, но за нея това е особеност на бебето ( особено предвид, че мъжът ми е с малка глава). Накрая от всички параметри, апаратът изчисли, че бебето отговаря на 27 г.с +4 дни, а аз съм 27 г.с + 5 дни. Демек отклонение няма. Още повече тя има данните ми от предишните 2 фм и видя, че 100% адекватен растеж. Та така...успокоих се, нагледах си девойката:) Истината е, че и другите ми лекари са ми достатъчно близки и знам, че ако имаше нещо тревожно щяха да ме пратят в болница, а и двамата просто казаха, че трябва да се следи и че не е тревожно. Девойката е 1052 гр, което според др Цолова е идеално и че е нормално момиченце да е по-дребничко:) Единственото, което е тримата установиха с учудване е, че се е обърнала и е седалищно, но била мъничка още и ще стискаме палци да се върне с главата надолу. Малкият ми син се обърна в началото на 9 месец, при условие, че се роди на термин 4220 гр, така че има надежда:)
Това е от мен Hug
Всичко ще е наред с малката госпожица! Simple Smileа, на моята приятелка сина се обърна в деня преди да роди,иначе имаше даже дата за секцио, уговорки и т.н. , така че.... Simple Smile

Офффф, Жанинче, ти си съвсем малко пред мен... а моята госпожица беше 840 грама... Аз ви казвам, че само се сдухвам с тия грамове на бебето. Sad

Можете ли да ми кажете горе-долу по колко качват вашите бебета от преглед до преглед? newsm78
Ако ще те успокоя в 27г.с. бебето тежеше около 860 грама... Във вторник влизам в 30 г.с. и ми се ще да има килце вече....

Не може ли човек просто да се наслаждава на бременността си? Малко ли е бебето, голямо ли е, има ли достатъчно място, води, храня ли го, хемоглобин, желязо ... За първите месеци изобщо не ми се говори - такъв тест, онакъв ... ooooh!
Хахах, права си! Едната ми кумица не ходи на ФМ, не знае колко е голямо бебето, нито какво е и т.н. Каквото и да я попитам- нищо не знае и не иска! И така вече втора бременност кара и не ходи на всички прегледи и е толкова спокойна... Чак се чудя как издържа  Thinking

# 651
  • Мнения: 216
Значи намалели води не означава изтичане?

# 652
  • Мнения: 36
Куин, ние сме на една дата по термин моята госпожица на 20-ти май беше 850 грама и докторката каза, че е съвсем нормално, предния месец беше около 460. Сега в петък ще ходя на 3ФМ и ще ти кажа как вървят нещата. Не мисля, че има от какво да се притесняваш Simple Smile  Hug

# 653
  • София
  • Мнения: 695
Да се включа и аз за водите - в една друга тема преди време имаше мацка, която беше с много малко води и съответно й бяха наговорили куп неща, които няма да споменавам тук. Та... от нея знам, че тя успя да си увеличи водите и да роди почти на термин жива и здрава девойка благодарение на кокосово мляко. Не помня откъде го купуваше, но го пиеше всеки ден и сравнително бързо си възстанови количеството. Ако не се лъжа лекар й го беше препоръчал и при нея проработи  Peace  

Queen E, радвам се, че се оправя малкия и не му е останал лош спомен. Сега остава и ти да забравиш за случката  Grinning  

Ivanka Bogdanova, не се притеснявай за теглото. Това са ориентировъчни килограми и много рядко са точни. Зависи от ехограф, от ръката на докторката (къде е сложила маркера), от благоволението на бебето да не мърда много...  Важното е да се увеличават грамчетата, а колко точно тежат бебоците ще разберем след като се родят  Simple Smile  

Със спането и аз имам проблеми, но не смея да се оплача, като знам други момичета как трябва да лежат с месеци, да се боцкат, да пият куп лекарства и да преминават през какво ли не.  Whistling  Радвам се на всяко неразположение, защото още малко ми остава, а друга бременност няма да имам  Peace  Да не говорим, че ако изчезнат всички "неволи" и "неудобства" ще се побъркам от нерви и притеснения.

Днес много писах и затова сега изчезвам преди да съм досадила на всички  Laughing  
Лека и спокойна нощ !!!

# 654
  • Мнения: 98
Здравейте от мен.

По въпроса с килограмите моята бебка в 26+6 г.с. беше 930 гр. , а в  началото на 29 г.с. беше станала 1.420 кг. Тогава много се изненадах от разликата, но лекарката ми каза, че след 27 г.с. наддавали с по около 200 - 250 гр. на седмица.

Последна редакция: вт, 02 юни 2015, 22:55 от n_dimitrova89

# 655
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Добре дошла на новата мама Kioku!  bouquet
Миналия месец като ходих на ЖК бебка беше 600 гр.,тоя месец е станала 1.200 кг.

# 656
  • Мнения: 63
Привет, момичета
Първо въпрос - тази сутрин като влязох да се къпя и доста стабилно ми тръгна кръв от носа...стреснах се, защото усещах силно налягане в главата...не знам на какво може да се дължи...
За ходенето до тоалетна и болежките
Скрит текст:
- аз се будя най-много по веднъж на нощ да пишкам и това е...болки имам единствено като полежа по гръб повечко и тръгна да ставам Simple Smile
За килограмите...
Скрит текст:
аз съм 29+3 дни и преди няколко дни бях на преглед...бебето беше 1500гр. Тъй като ходя на 2 седмици да го виждам за 2 седмици е качило 400 грама, така мисля, че може да добиете представа горе-долу колко качват (разбира се това е само един пример). На мен ми е много странно някои от вас като пишат, че били ниски или високи ... слаби или дебели и това имало значение за ръста на бебето - за мен това е абсурдно. Единствено разлика може да има в едно бебе спрямо друго. Дълги и къси крака като ген в корема ми е странно да се коментират (говоря само за себе си). Това, че момичетата са по-леки от момчетата също ми звучи странно - вижте в теми с вече родени бебета, че килограмите на момичета и момчета не делят...аз мисля, че по-малките бебчета ще си наддават повече към края...няма място за притеснение Simple Smile
Що се отнася за водите
Скрит текст:
- моят иначе страхотен лекар за шийка и води нищо не ми споменава...само кръвоток, пулс и т.н .... не знам дали са наред или изобщо не ги гледа... другото което се чудя е ако пъпната връв се увие около врата вижда ли се на ехографа...и за това нищо не ми споменава а аз като се сетя нещо и почвам да се притеснявам без причина  Grinning
За свекървите
Скрит текст:
аз с моята много се разбирах докато забременях май...сега нещо не ми се радва особено  ама това си е нейна работа. И аз започнах да се държа по-отдалечено, защото не ми се занимава с примитивни конфликти - казвам си каквото мисля и толкова. Аз нямам нищо против топли отношения с роднините на ММ, но на сила не мисля да се харесвам на никого. Също така знам, че като се роди бебо ще съм по-спокойна ако сме в по-хладни отношения - така няма да ми се дават непоискани съвети Simple Smile
Килограми:
Скрит текст:
Аз от 2-3 дни се чувствам много подтиснато за килограмите...като се качваха лекичко по 1 2 го преживявах, но сега като се замисля, че съм 61, а бях 53...много ми се виждат.
Бебо е много активен, много му се радваме с ММ.
Покупки:
Скрит текст:
И да се похваля - утре правим 2 години семеен живот, та...ще се празнува. Това май за сега...не съм купувала нищо последната седмица, ама то май всичко си имаме вече. Направих си профил в сайта пакостник и напълних 1 количка с козметика ваничка и матрак..около 200 лв общо за всеки случай ако тръгна да раждам съм казала на ММ да поръчва всичко от количката, че да не тръгне някоя баба да купува неща и после да се чудя какво да правя. Това може да се стори добър вариант и за мамите, които не искат да купуват предварително - поне да си имат нещата на готово Simple Smile
Подаръци:
Скрит текст:
Последното което исках да напиша е, че много се дразня - родителите ни с ММ изобщо не са ни питали от какво имаме нужда за бебето...всеки с някакви глупави идеи за пълни боклуци....и ме е яд, че ще заринат къщата с непотребни неща, а може да вземат 1 нещо и да ни спестят на нас разходите...големи са деца! Както и да е - решили сме всичко, което не ни трябва ще стои при бабите, а в нашия апартамент само каквото сметнем за полезно, пък който иска да се сърди Simple Smile
Голям роман стана ама... newsm03

# 657
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Значи намалели води не означава изтичане?
Не Peace

# 658
  • Мнения: 415
Привет, момичета
Първо въпрос - тази сутрин като влязох да се къпя и доста стабилно ми тръгна кръв от носа...стреснах се, защото усещах силно налягане в главата...не знам на какво може да се дължи...
... другото което се чудя е ако пъпната връв се увие около врата вижда ли се на ехографа...и за това нищо не ми споменава а аз като се сетя нещо и почвам да се притеснявам без причина  Grinning [/spoiler]


И на мен ми се случи 1 път, докато се къпех,тръгна тая кръв и около 1-2 часа не се спря и това беше... От тогава не ми е текло, не знам на какво се дължи. Иначе моя лекар всеки път, без да съм го питала ми казва,че няма пъпна връв около вратлето. Всъщност аз нищо не го питам,той е доста подробен и много спокоен... Жалко, че не изражда...  cry
 И аз да питам, мамите, които са раждали- тапата, освен кръв и по-гъсто течение, какво представлява и колко време преди водите, разкритието и изобщо кога г/д пада?

# 659
  • Мнения: 113
Здравейте,мен от вчера съм ме приеха в болницата,слагат ми дексаметазон за разгъване на белите дробове на бебчето,както и по една система за контракциите.Ходя сутрин в болницата и след системата ме пускат.
За килограмите на бебето според мен е много относително,както и изобщо не вярвам,винаги има отклонение,а в нашите седмици грамовете са от голямо значение.Важното е че разстат,а не с колко.В 26 седмиц ми казаха че е 840гр.,а в 27 около 1000гр.От самото начало по видеозон съм с термин 20 август,което няма как да е вярно.Имах навременна овулация, точно на 14 ден се отлепи фолекула,въответно термина ми си е 23 август.Всички сме различни и индивидуални,както и бебечетата които очакваме.Няма как да сме еднакви.Бъдете позитивни и не се натоварвайте с излишни тревоги.А ако има нещо притеснително докторите няма да ни го спестят.

Общи условия

Активация на акаунт