Отговори
# 660
  • Мнения: 162
Здравейте, другата седмица съм на ЖК и вече мисля да си попитам за няколко неща: таз, пъпна връв дали е къса или дълга (последния път каза, че е много хубава, без да знам какво означава това) и води. Нямам идея как ги мерят тези неща, но влязох в 8-я и ми е важно да знам, че всичко е наред.
За кг. на бебоците - мисля, че има значение гена малко или много. На ФМ в София като казаха, че върви малка и се изненадах, защото аз съм родена 4300. А док каза , че това се определя само от бащата, а нашия е 2600 роден. Да не забравяме, че е техника и малко да мръдне и показателите са други. Нас на ФМ на 31.03 ни измериха 360 гр, а на другия ден на ЖК 411 Grinning за едно денонощия голямо ядене е падало Grinning На следващата консултация бяхме 880 (на 04.05)

Обзела ме е паника и страх за раждане и подобни и вчера след като си поревах, мисля да се взема в ръце, защото това не ми помага. Усмихнат ден мами

# 661
  • Мнения: 2 067
Мимче защо си на кортикостероидна терапия за дробчетата - по-рано ли е тръгнал ад излиза бебока?

# 662
  • Варна
  • Мнения: 365


Честит първи юни на всички малки и пораснали деца! Нека дните ни се изпълнени с детски смях и да са много здрави нашите слънца!

# 663
  • София
  • Мнения: 1 825
Момичета, чували ли сте за задължителни прегледи при ендокринолог?

# 664
  • Мнения: 289
Здравейте!

Честит празник на всички деца! Hug Hug Hug

Досега сестра ми ни беше на гости с племенниците - децата дивяха на двора, а ние с нея се почерпихме леко така... с разни вредности, както казва тя Simple Smile Усещам, че този месец ще кача доста... от вчера не съм спирала да ям, все боклуци при това, ама...

А сега се оправяме и отиваме с една приятелка и нейното дете в един детски клуб, че ще има детска дискотека с много игри и забавления за децата Mr. Green Само като си представя каква ще е лудница и ми се отщява, ама... Дано поне на Борис му е интересно.
След това продължаваме с разходките и излизанията с приятели... и накрая вечерта и ММ иска да ходим някъде заедно с него и Борис, та днешния ден е тотално запълнен. Crazy Само не знам кога ще спи това дете ooooh!.

Благодаря на всички, които ми отговориха на въпроса! Hug Определено се успокоих! Simple Smile Обещала съм си да не се вкарвам във филми вече, ама да видим. Wink

skr, ти май ще ходиш преди мен в Света Марина... Та исках да те помоля след прегледа да кажеш при кого си ходила и дали си носила някакви изследвания, които си правила по време на бременността, че аз се чудя какво да занеса и дали изобщо е нужно да нося нещо. Thinking

mim4eto85, дано скоро се успокоят контракциите и всичко да е наред! Praynig

galiass, не го мисли раждането от сега, нищо хубаво няма да ти донесе. Всичко минава и заминава, а и в момента, в който видиш бебето и забравяш абсолютно всичко! Wink

Аз, да си призная честно, с предната бременност нищо не съм чела в интернет, не съм писала по форуми, избягвах да гледам и новини... заради такива случаи, които даваха и наскоро... И бях адски спокойна. А сега не е съвсем така. Пак съм спокойна, но четейки в интернет, все намирам за какво да се хвана и... ooooh!

# 665
  • Мнения: 63
За Света Марина - Аз ще ходя на 4-ти юни на преглед при доц. Стойков, който ще ми прави секциото. От болницата ми обясниха, че документи за самия преглед не са нужни - аз обаче ще взема последните резултати - кръв и урина, както и резултата от втори БХС за всеки случай Simple Smile Нямам търпение да отида и най-сетне да видя болницата Simple Smile
Момичета днес с ММ имаме годишнина от сватбата (две години), почерпете се за нас Simple Smile  dancing

# 666
  • Мнения: 415
Момичета,тази сутрин се събудих с кървене Sad  чак в 1 съм на лекар и не си намирам място... Sad Sad Sad

# 667
  • Мнения: 216
diana.88. аз имах преди месец и беше спукан капиляр от шийката на матката...глобули слагала ли си скоро и секс правили ли сте?

# 668
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета,тази сутрин се събудих с кървене Sad  чак в 1 съм на лекар и не си намирам място... Sad Sad Sad
Стискам палци и чакам на тръни да пишеш Praynig Hug

# 669
  • Мнения: 361
Ако не е обилно, може да е нещо по-безобидно, както казаха по-горе. Пиши като мине прегледа, стискаме палци да е незначително.

Аз да се похваля - сега се върнах от прегледа си на частно. Оказа се, че бебо е доста голям - 1560гр въпреки, че оня ден ММ ми взе кантар отново и с радост открих, че съм свалила 1 кг от миналия месец насам. Естествено, после ме достраша, че бебето не е пораснало, но днес като видях какво е кюфтенце, искрено ми олекна. Зарадвах се и от факта, че похвалиха храненето ми - досега на когото кажа какво ям и пия и всеки ме изкарва шашава, едва ли не. Ами за инсулиновата резистентност и многото кг от които тръгна бременността ми /77/ тази схема се оказа идеална и за мен и за детето. Плюс това като съм свикнала от години да не се докосвам до определени храни, няма как насила да ги проям сега. Идеята на лекарката беше доста сходна на моята логика - бързите въглехидрати като тестени и пържени храни се лепят на мен, а не на бебето. До него не успява да достигне почти нищо от хранителните вещества в тях,а те не са и кой знае колко. За сметка на това по-бавните като ориз, паста от твърда пшеница и чат-пат картофи добавят нужното, а с "фуража", с който основно се храня /плодове за обяд и закуска и салати и зеленчуци вечер/ си взима витамините и полезните съставки. Единствено трябва да наблегна повече на месо и риба, заради желязото. Само дето риба не обичам и досега съм яла само 2 пъти пържена цаца - с другата съм си скарана от дете. А, също и черен дроб, който досега не ядях, защото знам, че "не трябва да се яде". Всъщност може да се яде, щом е от сигурен източник, а не от домашно животно, чието месо не е било проверено от ветеринар. С две думи - може. Някоя от вас хапва ли дробчета всъщност? Или обратното - АГ-то забранявало ли е изрично? Доста храни съм си самозабранила още отначало, а май излиза, че не е трябвало чак толкова.  newsm78

# 670
  • Мнения: 415
Оказа се раничка, която ще лекувам към 20 дни със свещички Sad
Освен това имам раздвояване на плацентата в единия край и бебето е с увита пъпна връв един път около вратлето. И изведнъж се оказа, че вървяло по-голямко (което ме зарадва), Иначе каза, че е добре и ми изписа магнерот. Успокоих се донякъде, само тази пъпна връв ще ме притеснява...  Sad

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 122
Честит 1-ви юни   bouquet  bouquet  bouquet

Бубинка, браво на теб-чудесно е, че се храниш толкова здравословно. Аз лично хапвам страшно много риба, но винаги съм я обичала и задължително 1-2 в седмицата приготвям. Единствено избягвам риба тон, алангле, рохки яйца и синьо сирене, не ям също домашни сирена, май това е. Аз определено първите месеци умирах за тестени храни, но сега наблягам на плодове и зеленчуци, които вече присъстват в изобилие на пазара  Heart Eyes
Емел, аз единствено си направих допълнително здравна застраховка, защото тя така или иначе покрива повече неща. Хубавото е, че навсякъде има аптеки, лекарски кабинети, а ако сте до голям град няма проблеми и с болниците. Ние имаме роднина, която е акушерка в Солун и си мислехме да ни е  план Б  :)1 но не се наложи. На всички, които ще пътуват към морето пожелавам положителни мисли и слънчево настроение. За ендокринолога - мен ме изпратиха съвсем в началото, веднага след първия преглед на ЖК, обясниха ми, че хормоните на щитовидната жлеза оказват влияние в/у мозъка на бебето. След това не съм ходила повече.
diana.88- при мен тапата падна няколко дни преди да ми изтекат водите, след като ми правиха преглед за разкритие-една много неприятна процедура.


# 672
  • Мнения: 113
Мимче защо си на кортикостероидна терапия за дробчетата - по-рано ли е тръгнал ад излиза бебока?
Докторката се притесни,че ми се е скасила шийката на матката.Помни и предишната ми бременност и малките килограми на дъщеря ми.Т.е иска да се застрахова според мен.А и мин.седмица имах болезнени контракции.Честно казано и аз ще съм по-спокойна,през оставащото време.Бебето е напречно разположено и най-вероятно контракциите са ми от това.

# 673
  • Мнения: 10
Здравейте момичета!
Бьрзам да се похваля, че от 1 седмица съм  без гипс и почти не се спирам  newsm68
Преди няколко дни бяхме на последна ФМ, бебчо изпреварва с 1 семица - отговаряше на 31гс и 4 дни, а аз съм в 30 и 5 дни,тежеше 1640г. Взехме си запис от прегледа и сега всеки ден си го гледам  Grinning
Относно пьпната връв - да, вижда се на 2д, но много зависи от лекаря. Аз от самото начало ходя освен на ЖК и на частно, та и моето бебче си е о омотало веднъж п. връв около вратлето, но това го видя лекаря на частно, с по-добрия ехограф.
И аз съм се пищисала за тая п. връв, но лекарят ми каза, че щом планирам секцио - няма да е проблем. Дано  Praynig
И да се оплача, напоследък бебчо така ме опьва в горната част на корема( там където са му дупето и крачетата), че не мога да се наведа от болки, имам чувството, че ще ме пробие  Laughing  Е, ще го преживея, дано поне на него му е удобно при мен

# 674
  • Мнения: 185
Привет!   bouquet
Честит празник на всички малки и големи дечица!    bigdance2
Емел, честит последен работен ден! Сега е времето да се отдадеш на заслужена почивка Simple Smile
Kioku, добре дошла!   bouquet
janin4eto_87, радвам се, че няма повод за притеснение! Стискам палци да се завърти бебка както трябва  Hug
Куини, ти нали беше споменала, че и Борис е вървял по-мъничък. Не мисля, че имаш повод за притеснение, особено щом следящият те лекар не отчита някакъв проблем! И да не забравяме, че и грамовете на бебчето не се измерват точно..  Hug
А за прегледите - понякога се чувствам супер безотговорна, като чета на колко прегледа и какви тестове сте си правили и малко се сдухвам (имам и една приятелка, която кара втора бременност и тя не изпуска нищо от прегледите и изследванията и все ми повтаря колко е важно всичко), но аз лично се чувствам по-добре като ходя само на ЖК (веднъж месечно) и ФМ в 20-та седмица, по препоръка на гинеколожката ми. Е, може би *да чукна на дърво* имам късмет, че всичко е наред, но и прекаленото филмиране и следене на всичко не е хубаво нито за нас, нито за бебчовците!  Peace
За свекърите - като знам какви има, осъзнавам, че съм попаднала на златни свекър и свекърва... Без да преувеличавам. Имахме търкания със свекървата след раждането на Никола (беше си наумила, че съм твърде малка да се оправям с бебе и беше решила да ми се меси във всичко), но с малко помощ от ММ се оправиха нещата!  ooooh!
skr, честита годишнина! Хубав ден сте си избрали да се бракосъчетаете!   bouquet А за ненужните подаръци - много тъпо наистина.. Аз също обичам да правя изненади, но като става дума за бебе/дете вече предпочитам да попитам, че да спестя някой разход на родителите, а не само да ги заривам с ненужни неща. Хубаво сте решили - ненужните неща - на склад - или ги подарете на някой, който има нужда Simple Smile
За тапата - при мен беше така - една вечер преди да си легна (към 00:00ч) забелязах гъсто розовикаво секретче на ежедневната превръзка, през нощта имах менструални болки, но успях да поспя. Към 18ч имах тъпи болки на към 15мин, в 20ч ме приеха с 1см разкритие за наблюдение (с контракции на 10-15мин), към 3-4ч вече ми бяха на 2-3 мин контракциите и в 5ч имах пълно разкритие, в 7.30 ме качиха на магарето и в 7.35 родих живо и здраво синчето.  Heart Eyes А водите така и не разбрах кога са изтекли. Все си мисля, че като ме качиха на магарето  newsm78
galiass, аз пък съм чувала (от недостоверен източник обаче), че определящ е генът на майката. Аз и брат ми сме родени 3500, 52 см (като по учебник, дето се вика), съответно аз родих синчето със същите мерки, а ММ е роден 2400, 49см - родителите му не са миньончета, а среден ръст хора, та - не знам вече кое е вярното, важното е да са здрави децата, мерките са второстепенни.  Peace А за паниката - наистина, вземи се в ръце, никому не помагаш ако се разтройваш, напротив. Мисли си положително и ако се наложи - не чети нищо известно време (аз с предната Б, в 5 месец се отказах от бг-мамата, защото ми идваше вповече и ми стана доста по-леко на душата, но и предишната ми отчетна група не беше много задружна - само се спореше и се насаждаше напрежение)  Peace
diana.88, стискам палци за бързо възстановяване на раничката и дано бебчо успее да се отмотае от пъпната връв.
Желая ви прекрасен ден!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт