Как отглеждаме неблагодарници

  • 40 630
  • 1 089
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 103
Може да се подигравате за кариерата, ама е хубаво да може да се хванеш на работа, като има  нужда от доходи.

Да де, ама кариерата е друг вид нещо. Не е то4но да се хванеш на работа .
Тук също има нюанси. Зависи какъв живот искаш да живееш. Но е добре даси наясно, за да не полу4иш нещо , кото не си го мислила така.

# 796
  • Мнения: 1 103
Интересно, останала съм с ясен спомен, че има 3.
Но няма значение колко има, идеята ми е ясна, надявам се. Като нищо може да остане с пръст в устата, ако реши да мели на някого как го е гледала с години, вместо да гради кариера. Аз лично, след дребничките ми преживелици в контекста на темата, не бих се вързала на подобни молби.

абе то градене на кариера си е един направо непоклатим фундамент  Twisted Evil
... Но е още един плюс за която и да е жена. 


плюс или минус  , след тегленето на 4ертата става ясно

# 797
  • Мнения: X
Май не ме разбра пак.
Не говоря за задължителна кариера в смисъл израстване в йерархията. Говоря за това жената да има и друго занимание, освен 18 години гледане на деца. Защото, ако някога й хрумне да им изисква болнични грижи, понеже ги била гледала 18 години, вместо да се хване на истинска платена работа - ами аз лично мисля, че имат пълното право да постъпят както те намерят за удачно за нея. А не както тя смята за удачно, защото тя може да смята и 24/7 грижа за най-удачна Simple Smile Нейното е било личен избор, но не може да натрапва на децата си да съобразят своите действия с нейния избор.

# 798
  • Мнения: 10 547
Е@а си мамата. Много грозно говорите и от двете страни.
Не зная кой от вас е гледал болен човек, но ако това озлобление ви е дошло от там, лекувайте го.
Аз сменно с майка си изгледах двама лежащо болни в средата на тийнгодините си и началото на 20-те си. И памперсите на дядо му сменях и подлоги му носех, и съм го къпала с майка ми, неговата дъщеря, хранила съм го. После дойде ред на баба, която почина в ръцете на мен и майка ми. Миналата година и мама си отиде в ръцете ми. Освен много мъка, много болка друго в себе си не тая. Не бих ги оставила най-близките си в ръцете на болногледачи, а моята единствена роля да бъде надзора им.

# 799
  • Мнения: 6 365
То "кариера" в истинския смисъл едва ли има, тоест изкачване в йерархията на една компания, след като прекараш 10-15 години минимум в нея. В 21 век е смешно, защото естеството на работата се сменя. Не е кариерно развитие да минеш от html на Ruby, това си е преквалификация направо. Наученото в миналото НЕ Е основа за бъдещето. Все по-малко са професиите, в които една личност е експерт и е незаменима, напротив- все повече действия се разделят, за да могат да се вършат не от служители, а от "човешки ресурси". В този смисъл е смешно да кажеш, че градиш "кариера", особено за момичета, които са хванати явно за старателни работни пчелички и си губят хубавите години в лоялност към фирма, а в замяна почти нищо не научават.

Но и не е хубаво човек да загуби визията, че може да работи навън.

В случая с гледането на родител за мен вариантът е да работя и да плащам на друг да го прави. Просто съм виждала за какво става въпрос.

# 800
  • Мнения: 24 467
===. Не бих ги оставила най-близките си в ръцете на болногледачи, а моята единствена роля да бъде надзора им.

Имала си избор, имала си възможност за избор. Което е много хубаво.
Някои хора нямат. Ако днес не работят, утре няма какво да ядат.
...
Ако нещо на мен, лично, в темата ми е неприятно /което важи и за всяка друга тема/, то не са квалификациите, още по- малко позициите, а невъзможността на някои участници да проумеят, че има различни хора, те имат различни виждания, опит и възможности.

За Господ тук се е говорило, прочетох.
Да припомня едно от златните Му: "Не съди, за да не бъдеш съден.".

# 801
  • Мнения: 1 103
Браво Касита! Моите най-искренни уважения.
Сега да се опитаме да уважим и на4ина на другите да се спраят с трудностите в живота  Peace

# 802
  • Мнения: 10 547
Мен уважение не ми липсва нито към чуждата гледна точка, нито към болния човек, нито към човека бил в моето положение. Липсва  ми уважение и разбиране към този, които нарича болния си близък "зеленчука, който ме обижда". Някак грознее ми.

# 803
  • Мнения: 1 103
Мен уважение не ми липсва нито към чуждата гледна точка, нито към болния човек, нито към човека бил в моето положение. Липсва  ми уважение и разбиране към този, които нарича болния си близък "зеленчука, който ме обижда". Някак грознее ми.

ок. ясно.

# 804
  • Мнения: 21 821
  Както винаги, право в целта, Касита.

# 805
  • Мнения: 24 467
И на мен "зеленчукът" не ми допада, въпреки, че концепцията я споделям. /Първо помислих, че не съм допрочела./
Просто ги разграничавам.

# 806
  • Мнения: 7 171
И на мен "зеленчукът" не ми допада, въпреки, че концепцията я споделям. /Първо помислих, че не съм допрочела./
Просто ги разграничавам.


Зеленчукът е грозен превод от английски, както, сигурна съм, повечето знаете.

Казвала съм го и преди, но ще повторя. Колкото повече чета Форума, толкова повече се убеждавам, ме съм прекрасен човек! Блазе на близките и приятелите ми. Амин.

# 807
  • Мнения: 6 365
Не знам дали Касита е право в целта. Това е сред нещата, които "не са за всеки" и не могат да бъдат натрапвани. Да даваш подлоги не е за всеки, да будуваш не е за всеки. Тук уж уважаваме избора (знаем си, например, че нормалното раждане и кърменето не са за всеки и не може да обиждаме глезлите със секцио и АМ, че не са си изпълнили изконния дълг).

Така че уважете избора на хората и не им набивайте канчетата.

Щото в някои случаи "зеленчук" е идеалния вариант, ама като става въпрос за демон, който обладава болния и не дава мира на никого? И между другото, грозното говорене в случая е вентил, наистина, през който да се изпусне парата.

Сега си мисля за Метаморфозата на Кафка. Накрая понякога за съжаление нещата стават...като огромна хлебарка.

# 808
  • Мнения: X
"Зеленчука"  го чух при многократните обвинения към мен. Ако трябва да съм честна, към онзи момент въпросният беше точно като растение - не мърда, не действа, само чака и смуче.

# 809
  • Мнения: 6 365
Освен това не е нормално в 21 век да не използваш знанията на медицината за профилактика, но да чакаш нещата да се развалят и да се стигне до интензивно лечение.

Общи условия

Активация на акаунт