Сантиментални ли сте?

  • 5 513
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 609
Сантиментална-не бих казала.Колекционирам само хубави спомени.Вещите ,за мен ,си остават вещи.Не са нужни.Всичко,което ми трябва е в главата ми.

# 31
  • Мнения: 18 598
Да, понякога дори в повече. Доста често ми е трудно да изхвърля каквато и да е вещ, дори дреха, която няма да облека никога. Пазя от тийн годините много неща, трупам, но не хвърлям. Знам, че не са ми нужни и напоследък гледам да поразчиствам ама трудно ми се получава.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прекалено много дори.
Затова сега имаме 3 коли, вместо 2.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Да, сантиментална съм. Може би дори повече отколкото трябва. Защото да си сантиментален понякога боли.

От речника:
сантиментална, сантиментално, мн. сантиментални, прил.
1. Който е твърде чувствителен, склонен към чувства и нежности. Сантиментално момиче.
2. Който е пропит с нежни чувства, вълнения. Сантиментална вечер. Сантиментален разговор.
същ. сантименталност, сантименталността, ж.

Думата произлиза от френски език. Sentiment = чувство, presentiment = предчувствие, sens = сетиво.

# 34
  • Мнения: 9 477
Изобщо не съм сантиментална, суеверна и пр.
Няма как да се разплача на филм или предаване. И, не защото съм някой безчувствен чеп, напротив може вътрешно душата ми да плаче, а, отвън по нищо да не покажа, че ми е тежко вътрешно.

# 35
  • Мнения: 7 201
Да, много. Дори понякога ми вреди прекалената чувствителност ..

# 36
  • Мнения: 18 598
Аз пък съм хем сантиментална хем свръхемоционална и чувствителна. Много е лошо да си чувствителен хора, много бих искала да не съм чак толкова. Щеше да ми е по-лесно в живота.
Аз си пазя картички от рожденни дни, плюшени мечета, бележки от гимназията, които сме си писали в часовете. Дори до преди няколко години пазех една опаковка от вафла, само защото момчето, в което бях влюбена тогава я беше докосвал-тоест, продаде ми я в магазина му Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Дрехи си пазя също, подарявам, но с голяма мъка, жал ми е да ги изхвърля, но в това отношение поне имам напредък.

# 37
  • Мнения: 220
Аз пък малко неща пазя, хвърлям на ред... и после си скубя косите защото ми липсват нещата и спомените свързани с тях. Ще ми се смеете, но понякога купувам копия на неща, които отдавна са отишли на боклука, просто с надеждата да имам нещо което ще ми пази спомените. Така купих един сервиз, копие на този на баба ми, който беше счупен по време на един ремонт. При покупката на кола пък си имам няколко любими модела, които свързвам с приятни спомени от преди време. Например сегашната ми кола си я харесах като модел още в тийн годините като излезе - пежо 107.  Wink

# 38
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Много  Mr. Green

още си пазя колекцията от салфетки ,лексикона ,  гумичките и енократното Bic-че  Joy

Голям съм Плюшкин  #Crazy

....
херр

Общи условия

Активация на акаунт