От Франция до България - превоз на покупките ни (23)

  • 76 604
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 6 896
Съжалявам да прочета това.
Изненадана съм, че пейпал не е отсъдил в твоя полза. Имала съм доста диспути там и винаги са ми решавали проблема. Включително и с казус като твоя. Не знам какво сте си писали и обаяснявали, аз в такива случаи настоявам, че пакета не е получен от мен или моето семейство. Не споря доставен ли е на адреса или не - щом има проследяване то се вижда, че е доставен. Но това, че е оставен/доставен не на мен е проблем на продавача и куриерската фирма която е избрал. И т.н. .
В твоя случай може би е трябвало да изчакаш с повдигането на диспут в пейпал. Срока е 6 месеца. В сайта на френските пощи, информацията стои онлайн 1 месец. Не е като при други служби. След това от пейпал няма как сами да видят информацията, ларедут трябва да я доказва ... Не, че не могат, но са бавни както знаем и това е добре. оф, размишлявам аз как бих постъпила. Наскоро водих 2 месечна битка с fragrancex за една пратка. Толкова пъти никога не ми се е налагало да пиша по време на процедурата но в крайна сметка си получих парите. За пакет който изпратиха с голямо закъснение и аз вече не исках, не ми трябваше.
Както и да е.
Жалко, че се случват такива неща.
Аз чакам едно пакетче от амазон и 2 поръчки от ларедут. Последните са получени на 4ти, на 6ти получих мейл от превозвача, че са при тях. Иначе наистина често поръчвам от Франция от както работят и всичко си е при мен.
Дано разберат къде е проблема и го отстранят.

# 661
  • Мнения: 289
Момичета, на ме ДД въобще не ми отговарят на мейлите. Да звъня ли трябва? Чак толкова ли са несериозни.

# 662
  • Мнения: 404
Здравейте, направих поръчка за първи път до ДДМ от Ларедут. Не видях на сайта им форма, която да попълня и изпратя след направената поръчка. Да не е отпаднала тази стъпка?

# 663
  • Sofia
  • Мнения: 9 814
Съжалявам да прочета това.
Изненадана съм, че пейпал не е отсъдил в твоя полза. Имала съм доста диспути там и винаги са ми решавали проблема. Включително и с казус като твоя. Не знам какво сте си писали и обаяснявали, аз в такива случаи настоявам, че пакета не е получен от мен или моето семейство.

И аз да поразсъждавам, но как става спора, когато никъде в адреса няма посочено твоето име? newsm78 В този случай как се спори дали е получен от теб, като доброволно сме ги пратили с получател фирмата Dost Bulgarie (ако изобщо има такава фирма на този адрес)? Може би това са просто някакви халета, където няма човек, който се подписва за пратката. newsm78

За мен е доста интересна информацията на друга потребителка за открити два изчезнали пакета. Вероятно това означава, че от фирмата вече са разбрали къде изчезват. Ние тук си гадаем, но те със сигурност имат доста по-добра ориентация какъв е проблемът. Дали са споделили това с някой от комуникиралите с тях за изчезнали пакети?

При всички случай от предните два превозвача Франс Деливъри нямаха този проблем с изчезнали пакети. Тоест не навсякъде има проблем с куриерите, което навежда на мисълта, че проблемът е по-скоро в хората на адреса на получаване, а не в куриера. Thinking Което би трябвало да може да се разнищи като ситуация от посредника.

Между другото какво стана с неполучените последни пратки от Франс Деливъри, получихте ли си ги?

# 664
  • Мнения: 5 615
...
Между другото какво стана с неполучените последни пратки от Франс Деливъри, получихте ли си ги?

Нищо-мила родна картинка. Прехвърлят си отговорност институциите.
Скрит текст:
А затова,че някой вари безплатна супа на площада за бедните-белезници и глоба хиляди левове  

Момичета, на ме ДД въобще не ми отговарят на мейлите. Да звъня ли трябва? Чак толкова ли са несериозни.
ДДМ не са несериозни.Пробвай по телефона.


Освен ИД,аз пиша и имената ( по принцип)

# 665
  • Мнения: 86
Съжалявам да прочета това.
Изненадана съм, че пейпал не е отсъдил в твоя полза. Имала съм доста диспути там и винаги са ми решавали проблема. Включително и с казус като твоя. Не знам какво сте си писали и обаяснявали, аз в такива случаи настоявам, че пакета не е получен от мен или моето семейство. Не споря доставен ли е на адреса или не - щом има проследяване то се вижда, че е доставен. Но това, че е оставен/доставен не на мен е проблем на продавача и куриерската фирма която е избрал. И т.н. .
В твоя случай може би е трябвало да изчакаш с повдигането на диспут в пейпал. Срока е 6 месеца. В сайта на френските пощи, информацията стои онлайн 1 месец. Не е като при други служби. След това от пейпал няма как сами да видят информацията, ларедут трябва да я доказва ... Не, че не могат, но са бавни както знаем и това е добре. оф, размишлявам аз как бих постъпила. Наскоро водих 2 месечна битка с fragrancex за една пратка. Толкова пъти никога не ми се е налагало да пиша по време на процедурата но в крайна сметка си получих парите. За пакет който изпратиха с голямо закъснение и аз вече не исках, не ми трябваше.
Както и да е.
Жалко, че се случват такива неща.
Аз чакам едно пакетче от амазон и 2 поръчки от ларедут. Последните са получени на 4ти, на 6ти получих мейл от превозвача, че са при тях. Иначе наистина често поръчвам от Франция от както работят и всичко си е при мен.
Дано разберат къде е проблема и го отстранят.

ситуацията е много неприятна, но факт. на ПП изрично съм посочила че до мен пратка не е пристигнала, но те решиха друго. интересното е че преди да пусна диспута аз проведох страшно много разговори с превозвача писах и на ЛР резултата беше едно голямо нищо.... за това се и принудих да пусна диспут и иск след това. снощи след разговор с превозвача и след като му обясних че искам сумата да ми бъде възстановена от тях той представяш ли се се трогна че отново да му пращам колисимото и т.н. неща които поне пет пъти съм изпращала преди  това. директно му обясних че проблема е в тях няма как все едни и същи неща да изчезват/по-скъпи/ разбира се. разбрах ме се в понеделник да се чуем ииии представяте ли си ей така сега да ми излезе пратката на яве #Crazy. пазя цялата коренспонденция с превозвача. няма да ги оставя.... ще ги гоня до дупка. ако ми беше по-рано излезнало решението от ПП изобщо нямаше да пусна последните поръчки.

# 666
  • Мнения: 583
Здравейте!
Не съм ползвала френски превозвач мноого отдавна! Кой ползвате в момента? Разбирам, че е само един в момента, ДДМ Как се чете? Не мога да се ориентирам  Confused

Редактирам се!
Четох назад и разбрах, че превозвача е "Достави до мен". Много е неприятно това с изчезналите пратки Sad Дано възстановят парите на потърпевшите! Сега не мога да се реша да пусна поръчка, а си харесах някои неща Rolling Eyes
Имам още един въпрос! При регистрацията за ID в ДДМ кой адрес трябва да впиша, предполагам адреса, на който искам в България да ми изпратят пратката? Офис на Еконт, да речем.

Начин на доставка
  Точка "do" (Pain de Paris макси)
  Адрес (попълва се по-долу)

Последна редакция: нд, 10 яну 2016, 08:20 от бейли

# 667
  • Мнения: 787
Франс Деливъри постоянно ми крадяха пратките. 3 не получих - пих студена вода, последната ми пратка кафе-машина е опитаха и нея да ми я откраднат. Вдигнах такъв скандал, че пратката ми се намери/ лъжи, лъжи, лъжи/. Беше отваряна, получих я отворена, ползвана, с липсваща капсула. нямам думи, кошмар.

# 668
  • Мнения: 5 615
Какво ги правят всичките тези липсващи пратки,продават ли ги  newsm78 Не може всички дрехи да са им по мярка ?!

# 669
  • Мнения: 787
Какво ги правят всичките тези липсващи пратки,продават ли ги  newsm78 Не може всички дрехи да са им по мярка ?!
Да, според мен ги продават.  newsm78

# 670
  • Мнения: 86
момичета сагата продължава с любезният господин от ДД . след като в петък конкретно заявих че сумата искам да ми бъде възстановена от ДД той се разрови разбира се след дъжд качулка и от Франция са му изпратили документа който изпращат за пратките които трябва да пристигнат при тях. та.....на този документ на моят номер колисимо пише че не е доставен?! добре де аз имам такъв документ, но какво ме топли това.?! от къде да знам че пощите не са я доставели и те в склада като са видяли че са маратонки и да е хванала крака и нарочно да е отразена като не доставена /писано е на ръка??/ така като гледам ще си остана и без маратонкии без пари. господина от ДД каза че ще ми съдейства, но за кога? помогна ми написа мейл на ЛР изпратих го, но вече не очаквам никакъв резултат. newsm11
http://www.album.bg/piipito/images/31932287/

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 9 814
Добре де, вие този господин питате ли го кое лице се подписва за пратките, за да направите проверка в латедут имат ли подписан от това лице документ? И той как обяснява факта, че там постоянно изчезват маратонки?

# 672
  • Карлово
  • Мнения: 4 710
Между другото какво стана с неполучените последни пратки от Франс Деливъри, получихте ли си ги?
Не.

# 673
  • Мнения: 86
Добре де, вие този господин питате ли го кое лице се подписва за пратките, за да направите проверка в латедут имат ли подписан от това лице документ? И той как обяснява факта, че там постоянно изчезват маратонки?
разбира се, че питам отговора е че там било много голям склад и той е сигурен че проблема не е в техния телевизор.в пощите  е и това е................ чак  на един от мейлите получих едва ли не "заплаха" че щял да ми прекрати услугата newsm78 само не можах да разбера аз с него или той с мен Simple Smile

# 674
  • София
  • Мнения: 695
изчезналите пратки от ноември-декември ли са само?  newsm78
Може да е било нещо инцидентно само за този период...  Thinking

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 11:24 от vanina_nina

Общи условия

Активация на акаунт