приятели с привилегии

  • 24 329
  • 272
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 122
Но все пак е хубаво да се уточни тоя "опит" до колко връзки се простира. 2? 3? Кога вече може да кажем, че не е опит и забавление, а сигнал за проблеми?


 Има хора, които никога не са били във връзка, но са правили секс с различни партньори.

Аха, да. Така бях и аз. Мъжът ми ми е първата и единствена връзка, всичко друго е било само и единствено секс.

# 196
  • Мнения: 30 802
Как точно е само и единствено секс? Booty call? Обаждате се, срещате се, душ и заминавате? Без кафе, без кино, без дори елементарен разговор? Без поне някакво разбиране за ексклузивност, дори по отношение на секса, временно?

Има много дефиниции за връзка, може би попадате в някоя. Може би връзка, но с яснота, че ще е временна и няма да се развие? Поне някакъв общ интерес извън секса?

# 197
  • Мнения: 19 356
Виж пак какви точно думи съм използвала. Не съм казала "да стане разпоретина". Питах откога вече става знак за проблем- психически, или житейска непохватност, или програмиране от мъж-нарцис. Дали е разпоретина е въпрос на съвсем други категоризации.

А това дали наистина по-лесните жени нищо не ти правят...може пряко нищо да не ти правят, наистина. Обаче създават лош климат. Човек може около себе си да създава лош или добър климат. Никой не е капсулиран, за да се каже, че ничие поведение не те засяга.

На това е още по-невъзможно да се отговори с конкретна цифра и въобще е под въпрос дали някакъв брой и наличието на житейски разочарования въобще могат да доведат до подобни проблеми. Зависи си от личната психическа устойчивост на индивида, как възприема нещата. Прадядо ми беше преживял 3 войни май плюс някакъв грип, който е убил сумати народ около него, включително и братята и сестрите му, плюс, че по-късно остава ненавършил 30 вдовец с 3 деца, които гледа абсолютно сам и беше много по-стабилен и устойчив психически, с много по-ведър мироглед от редица пияници, които пият, за да забравят тежкия си живот, който е такъв главно от мързел.

По-лесни, по-желани и харесвани жени винаги са съществували, от хилядолетия. Ако толкова успяваха да създадат какъвто и да е климат, отдавна да са го създали.

# 198
  • Мнения: 30 802
Аз си мисля, че са успели да го създадат. В крайна сметка щом мъжете толкова уверено си искат тест драйв от всички, все едно им се полага по право...

Всъщност едва в последно време са успели да създадат климат, иначе преди пак е имало строго разделение- която е била вървежна, но пък не иска брак, си е имала друго обиталище и едва ли е имало начин да стане порядъчна. Тоест никой не се е сърдил, ако хубавите жени се изпоженят за хубавите мъже, но не може една хубава жена да развали 10 мъже и да остави 9 други жени извън играта, или с променени правила на играта. И това не е "мразя я, защото е красива", а "не може да я приемем, защото е социопат и нарушава структура, която може би не трябва да се нарушава".

Напротив, всички обичат хубава жена да се вземе с хубав мъж, като в приказките, да си народят хубави деца и да направят света по-добър.

Но никой не обича свободните електрони.

Последна редакция: чт, 16 юли 2015, 17:39 от The Siren of Titan

# 199
  • Мнения: 6 122
Как точно е само и единствено секс? Booty call? Обаждате се, срещате се, душ и заминавате? Без кафе, без кино, без дори елементарен разговор? Без поне някакво разбиране за ексклузивност, дори по отношение на секса, временно?

Има много дефиниции за връзка, може би попадате в някоя. Може би връзка, но с яснота, че ще е временна и няма да се развие? Поне някакъв общ интерес извън секса?

Водещото е секса. Ходите на кино, говорите си, интелектуално дори може да сте на едно ниво, поне в повечето случаи.  Виждате се, когато ви е удобно, не поемате никакви ангажименти един към друг, не се ревнувате. Нямате планове за бъдещето заедно. Основното, което правите е секс, затова се срещате. Може и ден, два, три, пет да не се видите. Може да правите секс с други, не е задължитело да има вярност. Та това не знам точно каква връзка е освен за секс основно, всичко друго е фон, приятен фон, който просто съпътства секса и нищо повече.  Разбира се,  освен всичко друго сте си и много добри приятели.

# 200
  • Мнения: 934
Аз си мисля, че са успели да го създадат. В крайна сметка щом мъжете толкова уверено си искат тест драйв от всички, все едно им се полага по право...


А защо и жената да няма нужда от тест драйв?Или щом е жена,тя желание за секс няма,а пуска на мъжа защото той иска и за деца...
Не всички сме като теб,да го считаме секса все едно подарък или услуга им правим на мъжете...

# 201
  • Мнения: 3 096
А ако жената не се чувства готова, когато мъжът на много ранен етап настоява и изисква?
Пак много опростявате нещата.

Отношението на жената към секса не се равнява на отношението й към мъжа, поне не изцяло.

# 202
  • Мнения: 934
А ако жената не се чувства готова, когато мъжът на много ранен етап настоява и изисква?
Пак много опростявате нещата.
Това за мен е друго.Отделно не ми се е случвало от ученичка това с ''ранния етап''.
Като възрастен си усещаш нещата,дали човекът ти харесва,имате ли общо и всичко се случва естествено и навреме.Разбира се когато и двамата са спокойни и не си налагат някакви правила.

# 203
  • Мнения: 30 802
Как точно е само и единствено секс? Booty call? Обаждате се, срещате се, душ и заминавате? Без кафе, без кино, без дори елементарен разговор? Без поне някакво разбиране за ексклузивност, дори по отношение на секса, временно?

Има много дефиниции за връзка, може би попадате в някоя. Може би връзка, но с яснота, че ще е временна и няма да се развие? Поне някакъв общ интерес извън секса?

Водещото е секса. Ходите на кино, говорите си, интелектуално дори може да сте на едно ниво, поне в повечето случаи.  Виждате се, когато ви е удобно, не поемате никакви ангажименти един към друг, не се ревнувате. Нямате планове за бъдещето заедно. Основното, което правите е секс, затова се срещате. Може и ден, два, три, пет да не се видите. Може да правите секс с други, не е задължитело да има вярност. Та това не знам точно каква връзка е освен за секс основно, всичко друго е фон, приятен фон, който просто съпътства секса и нищо повече.  Разбира се,  освен всичко друго сте си и много добри приятели.

Това е вид връзка. "Само секс" е booty call с СМС и през останалото време дори не си говорите.

Разбира се, че жените искат секс. Но не искат просто мъж. Искат мъжът да ги иска. Тогава сексът е малко по-различен. Освен това тест драйвът за жената е друг. Едно време е имало традиция- при искане на годеж мъжът да подари пари на момичето. Защото нали си знаем: жената позволява секс, мъжът позволява връзка. Паричният подарък е тест драйв за това, което следва (грижа вече като съпруг). Днес подаръчетата са вид тест драйв на щедростта на мъжа.

Това с ранния етап се усеща, има такива отчаяни, които отрано си казват колко деца искат. Обикновено е червен флаг и има още 2-3 признака, по които се познава, че човекът е отчаян, но точно поради това не става за връзка. Усеща се, когато налице е човек, дето мама му е казала вече да се жени.

# 204
  • Мнения: 19 356
А ако жената не се чувства готова, когато мъжът на много ранен етап настоява и изисква?
Пак много опростявате нещата.

Отношението на жената към секса не се равнява на отношението й към мъжа, поне не изцяло.

Ако жената не се чувства готова, естествено е да изчака да се почувства така и мъжът да се съобрази. А може и той също да не е готов в прекалено ранен етап. Но сексът е етап в интимната връзка между възрастни хора. На мен например ми изглежда страшно неестествено, чела съм за такива случаи, при които  година, а може и повече време да беше, двамата съжителстват заедно, спят в едно легло и не правят секс. Някак ми изглежда като прескочен етап, който би трябвало да се случи по-рано.

# 205
  • Мнения: 3 096
Скрит текст:
А ако жената не се чувства готова, когато мъжът на много ранен етап настоява и изисква?
Пак много опростявате нещата.
Това за мен е друго.Отделно не ми се е случвало от ученичка това с ''ранния етап''.
Като възрастен си усещаш нещата,дали човекът ти харесва,имате ли общо и всичко се случва естествено и навреме.Разбира се когато и двамата са спокойни и не си налагат някакви правила.
Такъв пълен синхрон е малко в сферата на пожелателното мислене.
Нали и в този подфорум често питат хората: да бързам ли, да изчакам ли...

Обяснението е, че сексът трудно може да е просто секс. Обикновено се мисли в перспектива, правят се планове, емоционални вложения, пренастройваш се от Аз към Ние - това не е безсъзнателно действие и не е без последствия, кратко- или дългосрочни.

Скрит текст:
А ако жената не се чувства готова, когато мъжът на много ранен етап настоява и изисква?
Пак много опростявате нещата.

Отношението на жената към секса не се равнява на отношението й към мъжа, поне не изцяло.

Ако жената не се чувства готова, естествено е да изчака да се почувства така и мъжът да се съобрази. А може и той също да не е готов в прекалено ранен етап. Но сексът е етап в интимната връзка между възрастни хора. На мен например ми изглежда страшно неестествено, чела съм за такива случаи, при които  година, а може и повече време да беше, двамата съжителстват заедно, спят в едно легло и не правят секс. Някак ми изглежда като прескочен етап, който би трябвало да се случи по-рано.
Неестествено е, когато е наложено ограничение, да. Аз имам предвид случаите, в които някой настоява на първата седмица, а на теб ти трябва месец, два, три... колкото там, индивидуално е.

# 206
  • Мнения: 3 231
здравейте, от известно време поддържам контакт с един мъж..говорихме си постоянно ...след товасе видяхме ...всичко беше ок бяхме 1 седмица заедно... приkoeto той ми съобщи,че не иска сериозна връзка на този етап...иска първо да ме опознае и да бъдем "приятели с привилегии" ...какво мога да очаквам ...да опитвам ли? мислите ли ,че е възмойно да се  получи нещо...защото аз доста хлътнах... Sad newsm78 Peace
Всякакви съвети от типа на "зарязвай го, нищо няма да се получи" са абсолютно преждевременни.

Във всичките си сериозни връзки + включително тази със съпругата и майката на децата ми, съм влизал все по този начин: "Скъпа, просто търся забавление"

Така че, това, че един мъж ти казва, че не търси нищо сериозно, въобще не значи, че след 2 г. няма да те води в църквата.

Ползвай си мозъка, разчитай сигналите, играй играта и .... успех!

# 207
  • Мнения: 30 802
Ама зависи за какъв мъж говорим, дали е във фазата, когато соковете му текат и от забавление малко по малко му се променя мисленето. Или вече е влязъл във фазата на леко презрял ерген, дето и дяволът не може да го ожени. Тогава и хормоните му са по-малко, няма да се излъже да я поиска. Просто няма да се опияни достатъчно от секса, че да поиска нещо стабилно.

Така че внимавайте, желязото се кове, докато е горещо, ако е минало времето, като нищо само ще се забавлява и ще ви върти, ама няма да му дойде сляпата неделя.

# 208
  • Мнения: 19 356
Тоест никой не се е сърдил, ако хубавите жени се изпоженят за хубавите мъже, но не може една хубава жена да развали 10 мъже и да остави 9 други жени извън играта, или с променени правила на играта. И това не е "мразя я, защото е красива", а "не може да я приемем, защото е социопат и нарушава структура, която може би не трябва да се нарушава".

Напротив, всички обичат хубава жена да се вземе с хубав мъж, като в приказките, да си народят хубави деца и да направят света по-добър.

Но никой не обича свободните електрони.

Ами, това ти е проблемът. Не си се загрижила, че такива жени си провалят живота, както твърдиш, ами, че могат така да завъртят мъжете, че ще отиде нахалост цялата толкова ревностна стратегия (колко да изчакаш, дори и да те сърби, как да го посрещаш с пантофите и мусаката - нарицателно е, не се припознавайте) как да накараш някой мъж да бъде във връзка с теб. И очевидно не те безпокои само фактът, че тези мъже може един път да прекарат подобна жена и после кротко да се насочат към (или да се върнат в лоното на семейния живот), щом чак мислиш, че трябва да има някаква висша институция, която да се грижи подобни жени да бъдат озаптявани, защото вероятно те и мъжете не могат сами да го направят.

# 209
  • Мнения: 3 231
Как точно е само и единствено секс? Booty call? Обаждате се, срещате се, душ и заминавате? Без кафе, без кино, без дори елементарен разговор? Без поне някакво разбиране за ексклузивност, дори по отношение на секса, временно?
Подозирам, че сега ще бъда залят от злоба, ама.... боли ме....

Точно това е "само секс". И точно това съм искал някога в онези години.

И никога, никога, никога не се получи. За жените, които аз познавам "просто секс" е абсолютно табу.

Да, знам, знам, че има и други жени. Знам, че даже във форума е пълно с тях. Знам....

Е как така един път не срещнах тази, която да иска да прави секс без да си говорим дълго, без да проявявам внимание лично към нея, без цветя, без кино, без вечеря, без изслушване на истории и споделяне на лични случки и сказки, без ухажване, без дори кой знае какви разговори и общуване......

Ей така, просто да правим секс. Без каквито и да било други неща.

Няма.

А, чакай, всъщност срещал съм. Искаше 100 лв. на час.
Скрит текст:
(сега, то няма нищо лошо в приказките, киното и ухажването. играта е забавна и е гот да я играеш. ама понякога просто искаш да чукаш, ей така, просто да чукаш, не ти се говори, не ти се ходи по кина и барове, и по боулинг зали и клубове по стрелба и по ездитни курсове и художествени галерии и опери и .......просто искаш да .... чукаш

Последна редакция: чт, 16 юли 2015, 18:59 от nofelet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт