Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 74 204
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 499
равносметка до тук: детето спря да си чопли ноктите  Mr. Green, оздравя, но стана много дързък.
Е... пък....зависи според чии разбирания  Thinking
 Laughing

# 661
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Влизам с две питания  Grinning
Първо, според вас изкарване на варицела (без никакви лекарства) може ли да антидотира пито преди месец конституц. лекарство?
И относно лекуване на кожен проблем, как ви звучи следната ситуация-след х.л. изчезва съществуващо преди това замайване на главата, но пък кожата се влошава и то в посока отдолу нагоре. В смисъл кой принцип на Херинг е по-важен, отвътре ->навън или отгоре-> надолу?

# 662
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Диди, не съм специалист, но относно варицелата- според мен е излекуване на по-дълбок проблем.
Относно принципите- действат и двата.

Аз пак съм с болно дете- боли го гърло и ухо. Има налепи по сливиците.  Crazy

# 663
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ангина и отит! Изписаха антибиотик. От сутринта сме на Меркуриус сулубилис, по обяд му избили сърбящи обриви и свекърва ми на бърза ръка решила проблема като го намазала с алергозан  Crazy. После заспал и като се прибрах беше с температура. Еййййй! Тотално го сбъркахме това дете!

# 664
  • Мнения: 2 674
Цялата хомеопатична фармакопея вече изпробва това дете! Жал ми е за него! Не знам кога ще проумееш, че това не са захарни топчета...

# 665
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
А какво точно да направя? Да го самолекувам ли?! Не смятам, че знам повече от хомеопата ни, а не исках да се стига до антибиотик.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 41 113
Пани,вземи и спри всичко...ама наистина всичко.Дай на детето да Диша  Peace

# 667
  • Мнения: 19 397
То хубаво да спре, ама като ходи на училище, най-вероятно се заразява там. Хомеопатът според мен е за смяна.
По-предното лято и аз така направих. Спрях и хомеопатия, и алопатия. Новата учебна година всичко започна наново. Следващото лято пак добре и учебната година старата песен на нов глас.
Сега пак е болна, а само преди месец пи антибиотик заради усложнения от грипа и три седмици стоя вкъщи.

Пани, за белодробни казват, че санаториумът в Трявна помагал за укрепване.

# 668
  • Мнения: 2 674
Много пъти ти са ти давани съвети в темата какво да направиш. Ти прави каквото си искаш:-), както и става в реалността...

# 669
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Цоне, съвети от типа прочети или смени хомеопата не помагат. Като прочета - ясно ми е горе долу какво да очаквам, но да му назнача аз ХЛ е глупост. Колкото до смяната- обиколила съм достатъчно. Ако ще я сменям, това значи да приключа. Уморих се вече!

# 670
  • Мнения: 19 397
Тези от вас, които плащат за консултация на остро състояние допълнително такса, как става плащането? Винаги ви вика, за да си дадете парите или може спешно да ви консултира по тел/скайп и да платите по друг начин/по-късно?

Пани, вие правихте ли курс с Изопринозин?

# 671
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Дъждец, аз си плащам само личните прегледи. За консултации по телефона не плащам. Понякога аз настоявам за среща, а тя твърди, че няма нужда.

Курс с изопринозин не сме правили. Пи само 10 дни. От Пулмологията ми казаха, че няма нужда от повече.

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Здравейте! Бихте ли ме посъветвали за добър хомеопат в Пловдив?

# 673
  • Мнения: 186
здравейте моля за мнение....детето е на 5г и половина , лекувано при кл. хомеопат откакто е на 1г и 10м, главно хреми , кашлици...Хремите обикновенно запо4ват с запушен нос, след време ден два се отпушва и запо4ва изти4ане на гъст жъленикав секрет.4есто приемаше сулфур или калиум  бихромикум.Боледува с  висока Т винаги.
Ве4е Боледува все по-малко  и за кратко ,горе доду до пове4ко хрема , дори и влажна кашлица която имаше при всяко боледуване ве4е я има изкл, рядко, дали от хом. ле4ение досега или просто порастна незнам
много емоционално дете, не агресивно, оби4ливо,отворено към познати и непознати.Преди година и половина , месец след като разбра , 4е ще има бебе в къщи запо4наха тикове с о4ите и звъртане леко на глави4ката .Отстрани изглежда все едно го дразни нещо в о4ите.По4ти всеки път това е придружено от запушен нос и гъста хрема.Не са постоянно, продължават седмица две ,после отшумяват и спират, незнам дали от ХЛ Lac caninum или от самосебе си. Стана по -избухлив и пла4лив, хомеопата казва , 4е това не е лошо.О4ен казва , 4е няма проблем с о4ите, невролог , 4е   е на емоционална основа.Спи добре .
искам да ви попитам ,  Е ли това подтискане на болест  или доказване на някои от лекарствата, които е приемал преди да запо4нат тиковете  или е възможно от възрастта ,появата на нов 4лен и т.н да е поява на нова болест. а дори и да е нова болест , не били трябвало ако е лекуван правилно досега изобщо да не се появи проблем  на псих. основа
Ще съм много благодарна за Вашето мнение

# 674
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
винаги може да се появи проблемна псих. основа. казваш, че детето е чувствително, явно сега се чувства несигурно като се е появило бебето.
всъщност емоционална несигурност може да се премахне не с ХЛ, а с отношението към детето. ако детето се чувства прието, обичано и е самоуверено, то ще има по-малко сътресения при стресова ситуация (поява на бебе).
за подтискане не мога да кажа нищо, кашлица и хрема не е кой знае какво заболяване...

имам и аз въпрос: този месец ми дойде 10 дена по-рано с доста кръв. обикновено ми тече малко, сега беше повечко. пак бях зле, нямах сила.
обаче откак ми е дошло имам усещане, че нещо тръгва да ми тече по лявото бедро. топло.
в началото все си мислех, че кръв ми тече по бедрото,но не беше. усещането го имам по няколко пъти на ден, независимо дали лежа, стоя, вървя. от дрехите също не зависи (тесни, широки)  newsm78
някой има ли идея какво е това. дразни ме. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт