Тортите с Дюкан заобикаляме, с пържолите килата сваляме - 279

  • 52 274
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • София :(
  • Мнения: 215
          Добре заварили в петъчната вечер  Hug
     Lannister, чудя се... дали един пердах или една протеинка ще те вкарат по-бързо в правия път  newsm78 Или пък професионална помощ...
    smileys, черен гологан се не губи, само кантарЯ му бавничко го изкарва на заслабване  Joy

     
Цитат
То и аз искам да съм София Лорен, ама съм само Клаудия Кардинале.  35
     Хм... че се и оплаква... Ами ако си като мен - мис Пиги, а!? А!?
     Канелата не сваляше ли кръвното или аз се заблуждавам  newsm78
     bebeshki, съвсем нормално е да има доста колебания в началото на трета, все пак включваш храни, които отдавна не си консумирала и организма ти извлича всичко възможно от тях, че даже и някои невъзможни неща  Peace
     Добре дошла, Тити Бандити! Добре ги мориш илцата, ще се справиш и с останалите  Peace
     ArhMih, те глезотиите и ккилцата не са в пряка зависимост  Wink А за теб специална доставка, да има чак до другия петък  hahaha
     Ври и останалите спортуващи, срама нямате, от ваше чудо чак протеинчетата направиха плочки  Crazy
     Гледам, хубава дискусия сте заформили по въпроса, на работа и шефката взе да ме подкокоросва за фитнес... май вече ми е време и на мен  Rolling Eyes
     didito89, добре дошла и на теб! Де пък го видя това многото хапване...
     alinnna,  нищо безнадеждно няма, стягай се и ще си правим компания  Peace
     mamaslon, много разумно разсъждаваш  Peace Той и Дюкан така си го казва - за всяко бебе + 5 трайно качени кг и +2 за всеки 10 години, така че са ми странни тези, които мислят, че след две деца и на 40 ще са с теглото и вида, които са имали на 18, но... свят шарен.
     Alt+F4, пращам ти немедлено спасител, ти само не изпущай въжето  Hug
     Аз, след като миналия път помрънках, в понеделник не само че нямах гигантски плюс, ами даже имах и минусче, но събота и неделя само дето не си носих бутилката с вода в джоба из къщи   ooooh!, така че - не забравяйте да пиете вода!
           Хайде, лека, мека, палава, розова и режимна нощ  Hug

     
     

# 661
  • Испания
  • Мнения: 37 503
         ...Ами ако си като мен - мис Пиги, а!? А!?
     Канелата не сваляше ли кръвното или аз се заблуждавам  newsm78
  

Да бе, да. Обичам те и туй то.  Hug Hug Hug

Лелеееееееееееееее, много си права. Сбъркала съм.  Embarassed Отивам да се поправя.

Честито за минусите!  Hug

Не става. Много време е минало от публикуването на поста.

didito89, извинявай. Канелата сваля кръвното.

# 662
  • Мнения: 16 029
Здравейте момичета.
Записвам се и аз в темата. Вече трети ден съм изцяло и само на белтъци - два дни изкарах само на кисело мляко, за да прочистя малко, а днес - свинска пържола на скара за обяд и кюфтета за вечеря. Без зеленчуци. Обаче искам да попитам няколко неща:

1. През ударния период само белтъци ли се ядат или може да се съчетават със зеленчуци - предимно домати, краставици, чушки
2. Обезсолени маслини могат ли да се ядат?
3. През деня един и същ вид белтъци ли трябва да се ядат или няма значение - примерно целия ден си само на месо или може едно хранене да е с месо, едно с риба, едно с кис. мляко?
4. Аз имам да свалям малко, но нещо са се запънали - 4-5 кг. Горе-долу по колко кг. се свалят на седмица? /Само да добавя, че не закусвам, защото изобщо не ми се яде сутрин - така е от години и се чувствам добре. Обикновено ям два пъти на ден - обяд и вечеря, като вечерята е най-късно в 19.30 ч - но това е рядко. През повечето време вечерям в 18.30 - 19.00 ч.
5. Триците задължителни ли са?
6. Чай мога ли да пия - подсладен със Стевия?

ММ в момента е на режим на Ипократис и утре му е свободния ден, та и аз ще го подкрепя  Mr. Green, но от неделя пак минавам само на белтъци. Висока съм 156 см и тежа 53.3 кг.

# 663
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Вяра-Н, като гледам правиш диета след диета. Доста опасно е всичко това.

Режимът на Дюкан е сериозен, не е някаква диетка. Както виждам, изобщо нямаш представа от него.

# 664
  • Мнения: 16 029
Права си - до преди една година ходех на фитнес, спазвах ограничения и бях в супер форма. От НГ, обаче се върнах на работа, забравих за фитнеса и качих въпросните килограми, с които сега се боря. Скачам от диета на диета, за да намеря тази, която ще ми помогне да се отъвра от тях. Не виждам нищо лошо в това  Peace
Ясно е, че си нямам и представа от него - затова и задавам въпроси. Темата не е ли за това? В това също не виждам нищо лошо. Не мисля, че е проблем да задам няколко въпроса, за да уточня някои неща и да преценя дали този режим би бил подходящ за мен или не  Peace
А ако пък е проблем може да не ми отговаряш - то не е задължително  Wink

# 665
  • Мнения: 5 128
Вяра, съвет и от мен - запознай се по-добре с режима. Много са нещата, които могат да се кажат по твоите въпроси, но поне основното:
- свинското е забранено в ударната и във втората фаза
- изобщо през ударния период се приемат само най-чисти протеини, никакви зеленчуци
- маслини - не
- протеините може да ги редуваш по твое усмотрение, стига да са от разрешените неща
- триците са задължителни, при това до обяд - в този ред на мисли закуската е меко казано препоръчителна
- за подслаждането със стевия - да

И пак - прочети си правилата добре (има ги на първа страница като скрит текст), ако не смяташ след това, че Дюкан е твоя режим, просто не минавай на него

Към Зла вещица - предвид зачестилите въпроси относно правилата на режима и с оглед на това, че очевидно не всеки се ориентира къде са, нека правилата на първа страница, колкото и да са те, да не са в скрит текст!

# 666
  • Мнения: 19
Здравейте дюканчета Simple Smile !!
Smiley благодаря много за изчерпателния отговор  Hug.
Радвам се ,че малко се пораздвижи темичката  Laughing. Да ви кажа аз май открих от какво е било неразположението вчера  .... майка ми каза ,че е имало някакви магнитни бури и на нея също не и е било добре .Днес си бях ок даже си ходихме да бягаме след работа ...да си призная никога не съм обичала спорта ,но сега май го преоткрих ...толкова добре се чувствам след кросчето все едно един шоколад съм изяла хахахахах.

# 667
  • Мнения: 774
mimensita- много ти обичам постовете и линковете  Crazy

Вяра - Н- Дюкан е лесен за спазване, не те натоварва психически, не стоиш гладна и за това се издържа на него дълго време. Прочети инфото на 1-ва страница в тази тема, както и книгата на Дюкан. Питай за което не ти е ясно, има доста опитни дюканки в темата.

За свинското много се пита. Самото месо е мазно, даже и да изглежда чисто. Самата му структура е такава, доста завишава вредния холестерол и тялото е заето да изгаря него, а не нашите натрупани мазнини.

Ври- сигурно треньорката така е преценила. Ако те пренатовари няма да се върнеш при нея.  Laughing На първи тренировки клиенти на брат ми често повръщат на пътеката или на плажа, гадно е. Особено жените много бързо се отказват да тренират. Но и треньорките са едни.. една ми даде да вдигам 9кг гири на първия ден, друга ми каза, че трябва да съм 53кг (Дюкан ми дава реално тегло 64кг).. абе трудно се намират свестни. Бих ти казала да си правиш програмата с нея и после се мятай на някоя машина за кардио.

Хайде да напиша програмата, че и mimensita да прочете и да се вдъхнови.  Grinning

На пътеката правя малко наклон (1.5, защото без наклон прекалено се натоварват ставите), следва загрявка: 5-7 мин на 3-3.5, и редувам 1мин бързо (колкото издържаш 5-6-7, аз не мога да тичам, а ходя бързо, но трябва да е възможно най-бързото на което си способна) с 2мин бавно (3.5)  После 5мин бавно преди финала.
1) загрявка 5 мин-7мин
2) 1мин. бързо ходене/тичане
3) 2 мин. ходене с нормално темпо
4) 5 мин. бавно ходене
Така се горят мазнини, 100% гаранция. На практика е само 20мин, но пот се лее и мазнините изчезват, особено ако си във 2-ра фаза Дюкан. Тялото няма от къде другаде да черпи, освен от мастните депа.
Освен това времето минава бързо и не заспиваш от скука, защото постоянно мислиш кога ще свърши минутата, кога ще си поемеш дъх и кога пак ще започне бързата минута.  Peace
Може да се прави в парка, на крос, степер, скачане на въже, на мен пътеката ми е любима. 

didito89- и аз съм чувствителна и не ми много добре тези дни. Браво за кроса, продължавай.
В трета фаза много се внимава. Ако започнеш да приемаш повече храна отколкото изразходваш ще качиш невероятно бързо. Трябва да се следиш и да се мериш, иначе лесно се излиза извън контрол.

Днес П:
З-ка: черно кафе+ 1 варено яйце
з-ка в 10ч- палачинка с канела, черно кафе
обяд: омлет с месо
вечеря: фиш бъргери, чай

# 668
  • Мнения: 19
Добро утро момичета и момче Simple Smile . Опитах се да ви сложа едно кафенце тук ама нещо не ми се получи явно съм индианец  Grinning.
Ох Тери така ме плаши тази трета фаза ....всички ,които имаме или сме имали проблем с килограмите знаем колко е трудно задържането.Ако не беше така сега нямаше да съм на поправителен при д-р Дюкан.  Grinning.Трябва постоянно да да държа прасенцето в мен под контрол.За сега няма надежда да мина в трета ....днес кантарът показа 69.300 ,което е само с 300  грама по-малко от миналата неделя  newsm78.Аз искам   да стана 60 или поне 62-63 ....и ако се движа с това темпо май няма да е скоро  Sad.Ама хайде ще мисля положително и няма да се отчайвам важното е ,че вървя надолу пък дори и бавно Thinking

# 669
  • Мнения: 16 029
Благодаря за отговорите момичета.
Прочетох указанията и всичко ми се изясни. - поне за първи етап. За втория етап искам да попитам - 2/8 това са 2 дни само протеини и 8 дни протеини със зеленчуци нали?
За третия етап със сигурност ще имам въпроси, затова като стигна до него ще питам пак  Simple Smile

А диетична сол къде мога да я намеря?

# 670
  • Мнения: 5 128
Благодаря за отговорите момичета.
Прочетох указанията и всичко ми се изясни. - поне за първи етап. За втория етап искам да попитам - 2/8 това са 2 дни само протеини и 8 дни протеини със зеленчуци нали?
Какво е това 2/8, къде го прочете? Във втора фаза стандартното е 5 П – 5 ПЗ, но в твоя случай, предвид не многото кг, които имаш да смъкваш, може да спазваш и схемата 1 П - 1 ПЗ.
Не съм купувала диетична сол, като цяло ползвам малко сол, хималайска

# 671
  • Мнения: 16 029
Благодаря за отговорите момичета.
Прочетох указанията и всичко ми се изясни. - поне за първи етап. За втория етап искам да попитам - 2/8 това са 2 дни само протеини и 8 дни протеини със зеленчуци нали?
Какво е това 2/8, къде го прочете? Във втора фаза стандартното е 5 П – 5 ПЗ, но в твоя случай, предвид не многото кг, които имаш да смъкваш, може да спазваш и схемата 1 П - 1 ПЗ.
Не съм купувала диетична сол, като цяло ползвам малко сол, хималайска

Ето го

Цитат
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица (10 дни).

# 672
  • Мнения: 154
Има и схема 2/7 и 2/0, първата е 7 дни ПЗ и 2дни чисти П. Втората е за смъкване на малко килограми и то в ханша и бедрата и е 5 дни нормално хранене на 2 П.
 Аз съм решила сега да я пробвам, че брича доста ми изпъква Grinning
Аз съм абсолютна издънка в 4-та. Не спазвам протеиновия ден, добре че си стоя на 62-63кг.
2/8 няма в книгата.
ПП: редактирах се след справка..

Последна редакция: сб, 21 ное 2015, 15:03 от Alt+F4

# 673
  • Мнения: 774
2/8 не беше ли за целулит?

Какво е диетична сол? Аз гледам да ползвам хималайска розова заради минералите.

# 674
  • София
  • Мнения: 11 812
Здравейте,

Не съм писала отдавна само ви четя, а и бях казала че няма да пиша. Да се извиня на Смайли че наистина е права за царевичното брашно.  Wink.

Та, вече съм почти към края на втората фаза. Вече съм 57 кг, направо се стопих, почти 10 кг съм свалила от септември до сега. Правих и кръвни изследвания и са перфектни, без инсулина. Карах 1П/1ПЗ и искам да кажа че според моя опит това е най-лесния и спокоен модел. Виждам че се мъчите с разни схеми,правите повече от 5 протеинови дни, но ако искате пробвайте, свалях всяка седмица по 1кг. Като прегрешения имам зехтина и пълномаслени млечни продукти, тъй като смятам за доста съмнителни нискомаслените. Изядох няколко тона риба. Wink  Нямам търпение да мина на трета фаза, въпреки че мога на втора да издържа още месеци.

Успех на всички!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт