Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 62 595
какво общо има примера със Станкулова с темата?

# 286
  • Мнения: 2 161
Какво ще кажете да направим следното: аз моя мъж ще го прикрия, защото трусовете в нашето семейство обикновено ни правят още по сигурни един в друг, а вие вашите мъже ги пратете в затвора, за да станат кучки на старите затворници. Заслужават да бъдат кучки мъжете ви, щом не са успели да ви накарат да им вярвате и да ги защитавате на всяка цена.

# 287
  • София
  • Мнения: 15 520
Мъжът ми, ако беше жив, нямаше да чака да го убеждавам аз, достатъчно съвестен беше, за да не бяга и отрича, ако беше направил нещо.

# 288
  • София
  • Мнения: 62 595
ти не бъди толкова сигурна колко ще ви сплоти. Няма да отиде в затвора, но е много вероятно и да не е с теб. Никой не обича да му се напомня за неща, които е извършил. Ти за всеки случай си запази някоя улика за застраховка, та като дезертира, да можеш да го предадеш за отмъщение.

Всичко това ме подсети за един роман на Зола, не помня как се казваше, в който двама влюбени взеха, че убиха мъжа на мацката, заживяха заедно, но започнаха да сънуват кошмари, единият сънуваше как трупът на убития спи между тях, започнаха да се карат и в крайна сметка  историята приключи, но не помня дали беше само с раздяла или имаше и още нещо.

# 289
  • Мнения: 15 960
Всичко това ме подсети за един роман на Зола, не помня как се казваше, в който двама влюбени взеха, че убиха мъжа на мацката, заживяха заедно, но започнаха да сънуват кошмари, единият сънуваше как трупът на убития спи между тях, започнаха да се карат и в крайна сметка  историята приключи, но не помня дали беше само с раздяла или имаше и още нещо.

"Терез Ракен". Peace

# 290
  • София
  • Мнения: 62 595
Да.
Винаги единият е слабото звено. И по0слабото звена е извършителят.

# 291
  • Мнения: X
Темата няма нищо общо с последните отклонения по Зола.

# 292
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Темата няма нищо общо с последните отклонения по Зола.

Напротив, има.
 Andariel постна този пример, за да се стигне до извода, че греха си е грях, макар и скрит и покрит, той ще съсипе и извършителя, и този, който му помага.
Щастие не се гради върху нещастие. Рано или късно, всеки си получава сметката за плащане.

# 293
  • София
  • Мнения: 62 595
добре де, какво толкова съм казала.

жените прикриват мъжете си, защото искат да ги задържат, но същото не важи за мъжете.

# 294
  • Мнения: 21 824
"съжалявам, че си преживяла такава гадост, сигурно е тежко."

Съмнява ме да го е преживяла лично. Понякога човек може по умозрителен път да види и други вероятни сценарии.

Интересно ми е ти какъв сценарий виждаш, след като си укривала убиец. После какво, парфюми ли ще ти подарява или ще те води на СПА?

 Интересно, но някои типажи нямат проблем с това, знаеш ли...

# 295
  • София
  • Мнения: 62 595
кои типажи с какво нямат проблем като роля?

# 296
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Цитат на:  link=topic=863426.msg31413528#msg31413528 date=1439905418


жените прикриват мъжете си, защото искат да ги задържат, но същото не важи за мъжете.

Andariel, ако престъплението е тежко, отнемане на човешки живот например, няма начин извършителя и помогналия му да се укрие да не изпитват вина едновременно. Това би създало напрежение, а от там и конфликти, които могат да са причината за край на връзката между тях.

# 297
  • Мнения: 21 824
кои типажи с какво нямат проблем като роля?


Нямат никакъв проблем да съжителстват с престъпник, дори отговорен за тежки престъпления, защото го Обичат. Rolling Eyes

# 298
  • София
  • Мнения: 62 595
защото са патки. Не им идва на ума, че и те ще си изпатят.

# 299
  • Мнения: 1 427
Има един разтърсващ разказ от Стивън Кинг

http://chitanka.info/text/34795-shtastliv-brak

за жена, която случайно разбира, че мъжът и е сериен убиец....направо със затаен дъх го четох...да не дава Господ  Praynig


Сега като мислих по темата, аз пък няма да мога да се примиря и ще ме гризе (дори да е най-близък човек) както жената от разказа.
И мисля, че няма да мога да прикрия-единствено може би дребна кражба, убийство по непредпазливост (примерно пиянска свада, катастрофа) и то ако човекът се разкайва искренно.
И естествено винаги бих оправдала убийство при самозащита (да кажем ако някой тръгва да те изнасилва или крадец влезе в дома ти докато спиш-ей такива).
Но наркотици, жесток побой, изнасилвач,убиец,педофил-не!
А ако не дай Боже сме под един покрив, ще треперя да не превърти и да посегне на мен!
Затова не бих мълчала-няма да правя изказвания по медиите, но в съда бих казала.
А, сещам се още нещо-ако имах дъщеря, която е била подлагана на системен тормоз и тя убие насилникът си-това също го оправдавам!

Общи условия

Активация на акаунт