Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-5

  • 67 696
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 828
Ами не ,брокерката ни е много близка и всъщност няма да й плащаме комисионна 3 % , тя просто предложи да ни провери документите и т.н. До колкото знам агенциите си взимат комисионна и от продавача в повечето случаи, зависи от уговорката им. А и не мисля,че един брокер може да представлява и двете страни качествено - мое мнение. 
П.П. Просто ме дразни факта,че не ми оставят право на избор да действам без тях. Така беше и като продавахме апартамент, бяхме си го пуснали като обява от собственик и изрично не искахме агенции. В последствие гледам нашият апартамент пуснат от кой ли не без дори да ни питат. Просто прекалено нагло ми се вижда.

# 706
  • Мнения: 25 930
Значи реално нямате брокер, който да ви търси имот, имате човек който ще ви прегледа документите когато вие си го намерите имота. Ясно, разбрах.
Няма какво да се възмущаваш, тъпо ли е остро ли е, така функционира пазара на недвижими имоти в България.
Какво означава "да представлява и двете страни качествено"? Crazy

# 707
  • Мнения: 828
Ами трудно ми е да си представя как по най-добрия начин ще представлява и двете страни. Продавача търси по-високата цена за своя имот - разбираемо, а купувача от своя страна гледа кое е най-изгодно за него съответно има право и на коментар по цена и т.н.  newsm78

# 708
  • Мнения: 25 930
Ами трудно ми е да си представя как по най-добрия начин ще представлява и двете страни. Продавача търси по-високата цена за своя имот - разбираемо, а купувача от своя страна гледа кое е най-изгодно за него съответно има право и на коментар по цена и т.н.  newsm78
За брокера е най добре двете страни да се споразумеят, за цена и всички детайли по покупко-продажбата, за да стане сделката, и да си прибере комисионната. Laughing
Другото, което следи е чистотата на сделката.
Едва ли брокер ще иска да се развали сделка.

Но разбира се, който желае може да си наеме (срещу пари) личен брокер който да му защитава интересите  и да го съпътства във всяка крачка към купуването на идеалния имот.
Аз лично си платих на адвокат да ми разгледа документите, не защото не вярвам на брокера, а защото не вярвах на продавача. Wink

# 709
  • Мнения: 828
Да така е, и все пак за мен си остава малко или много конфликт на интереси и за да се стигне до сделка е ясно,че ще има някакъв компромис най-вероятно и от двете страни. Остава да чакаме да "изскочи" нещо приемливо  Rolling Eyes

# 710
  • Мнения: 25 930
Общо взето компромис прави този който е по на зор, а в момента купувачите са на зор, поради липса на предложения. Laughing
Дано да изскочи нещо и за вас. Peace

# 711
  • Мнения: 828
Зависи от купувача, на нас като цяло не ни е спешно и може да си позволим да чакаме доста. Попадали сме на продавачи с доста нагло отношение, и в последствие ни звъняха да се съгласят на нашите условия,но вече се бяхме отказали от имота. Но наистина пазара е много замрял за момента, а и в крайна сметка зависи колко ти хареса дадения имот Grinning Grinning Grinning Мерси за пожеланието и ние се надяваме   bouquet

# 712
  • Мнения: 745
След сума месеци на гледане на обяви, най-после отидохме на първия си оглед. Е, не беше нашият апартамент, но началото е поставено. Simple Smile А и попаднахме на много симпатична брокерка, която ме впечатли, че нито дума не обели за договори, комисиони и т.н., когато й се обадих по телефона и след това на самата среща. Просто дойде и ни показа жилището, без да се опитва от самото начало да ни извива ръцете. Почти ми върна вярата в брокерското общество Mr. Green.

Пожелайте ми успех по-бързо да намерим това, което търсим (независимо че точно в района, който искаме, почти не изскачат нови обяви).

# 713
  • Мнения: 828
Успех ! То в районите в които искам аз има и повече оферти,но са ни доста над бюджета, а не искам да теглим кредит Simple Smile Пък и ми се струват завишени цените - ще чакамеееее  Blush

# 714
  • Мнения: 847
Мой приятел има къща с 3 отделни апартамента и общ двор. Иска да ги продаде на куп. Много се чудя дали има пазар за такова животно. Някой от брокерите в темата правил ли е такава сделка?

# 715
  • Мнения: 25 930


Пожелайте ми успех по-бързо да намерим това, което търсим (независимо че точно в района, който искаме, почти не изскачат нови обяви).
Успех! Hug

# 716
  • Мнения: 745


Пожелайте ми успех по-бързо да намерим това, което търсим (независимо че точно в района, който искаме, почти не изскачат нови обяви).
Успех! Hug

Мерси, Лъки. Четох твоите перипетии по закупуването на жилището и те ми станаха пример, че дори и с някои трудности, накрая нещата се случват, както сме ги намислили Simple Smile

И от мен, честито за новото жилище.

# 717
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Мой приятел има къща с 3 отделни апартамента и общ двор. Иска да ги продаде на куп. Много се чудя дали има пазар за такова животно. Някой от брокерите в темата правил ли е такава сделка?

Не съм брокер, но според мен, ако мястото е атрактивно за наематели, има голям шанс да се продадат накуп като инвестиция. Ако, обаче, не е, по- скоро шансовете му са в отделни продажби. Стига, разбира се, да има такава правна възможност.

# 718
  • Мнения: 847
Мой приятел има къща с 3 отделни апартамента и общ двор. Иска да ги продаде на куп. Много се чудя дали има пазар за такова животно. Някой от брокерите в темата правил ли е такава сделка?

Не съм брокер, но според мен, ако мястото е атрактивно за наематели, има голям шанс да се продадат накуп като инвестиция. Ако, обаче, не е, по- скоро шансовете му са в отделни продажби. Стига, разбира се, да има такава правна възможност.
Мястото е квартал след околовръстното. В момента всички апартаменти са под наем.

# 719
  • Мнения: 25 930


И от мен, честито за новото жилище.
Hug
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт