Изчерпан яйчников резерв

  • 296 110
  • 2 704
  •   1
Отговори
# 1 890
  • Мнения: 5 900
Скъпо начинание си е. Май само в Надежда имат по-нормални и пропорционални цени за ЕЦ. В другите клиники сумата е почти идентична със стимулираните цикли.

# 1 891
  • гр. София
  • Мнения: 567
Скрит текст:
Скъпо начинание си е. Май само в Надежда имат по-нормални и пропорционални цени за ЕЦ. В другите клиники сумата е почти идентична със стимулираните цикли.

Някак си си мислех, че при стимулиран цикъл имаш няколко яйцеклетки и една процедура по оплождане. До като при естествен цикъл се оказва че плащаш всяко оплождане отделно, всяко делене отделно, всяка пункция отделно.... идва доста по-скъпо. Подготвена съм и се моля, нещата да се случат, просто финансовата част всъщност е много над стандартно цитираните между 3 и 5 хил за инвитро, а никъде не съм чела да се обсъжда...

# 1 892
  • Мнения: 5 900
Ами нормално е да се плаща за всичко отделно. Нищо, че е само една яйцеклетка. Процесът се повтаря няколко пъти. Просто лошото е, че цената за оплождане и култивиране не е пропорционална разделена, а в най-добрия случай е 200-300лв по-малка. Но това си е от край време. Само Надежда са помислили по този въпрос. Моят ЕЦ беше преди пет години и излезна златен. Като се добавят и пътни, хотели съвсем отиде. Единствената разлика със стимулираните ми беше в сумата за лекарства за стимулация, която направо е пренебрежимо малка на фона на цялата сума. Лошото е, че ти не си била психически подготвена предварително. Дано си от късметлийските, на които им се получава от първия път.

# 1 893
  • Мнения: 485
Днес ми беше пункцията. Имах два фоликула - яйцеклетки нула . На 34 години съм, втори опит за инвитро 😔

# 1 894
  • Мнения: 95
Не се отчайвай.На моята първа пункция също нищо не изкараха, на втората имах две яйцеклетки.Докато има фоликули има и шансове SunglassesКато спре да има фоликули има различни терапии та пак има шансове.Спокойно.

# 1 895
  • Мнения: X
Като спре да има ф, единственият шанс е дя.

# 1 896
  • Мнения: 3 505
На спонтанен цикъл си е игра на нерви, въоръжете се с търпение. Ако можеш да си го позволиш, опитвай!

# 1 897
  • Мнения: 485
Много тежко го преживявам психически, сривам се след всяка пункция без Я. Да не говорим за времето и финансите… много е нечестно , много …

# 1 898
  • Мнения: 95
Дай си време.Трябва да си намериш вътрешна опора и да откриеш мир в себе си иначе тази диагноза може да те срине.Нищо, че не е животозастрашаваща.
Аз много тежко го приех.Даже когато доктора с весел тон ми съобщи "яйчниците са си отишли" питах къде са тръгнали.После не ми беше смешно.
От тогава се питам дали някои от медиците в нашата държава ги обучават на комуникативни умения някъде на Женския пазар.

# 1 899
  • Мнения: 2 482
Много тежко го преживявам психически, сривам се след всяка пункция без Я. Да не говорим за времето и финансите… много е нечестно , много …
Съветвам ви да отидете в Турция, там поне ще знаете, че са опитали всичко и ще има смисъл да си давате парите. Лекарствата са 2-3 пъти по-евтини от БГ.
Една съфорумка така тука (в БГ) все нищо не и вадеха и я водиха с ИЯР...
Лекарят и в Турция се хванал за главата след прегледа, че я водят с ИЯР
Не знам как, но с първата симулация 12 фоликула.... забременя от първият трансфер...
Тя беше по-млада и от вас.
Наистина не на всички щастието се усмихва при комшиите  (аз също не успях), но съм им благодарна за всичко което направиха и не знам някога дали ще си простя моткането в България...
Сега спокойна преминавам към ДЯ пак е чужбина, а не като преди 3 г все още с фоликули ме натискахав БГ за ДЯ, от млади донорки. Нямало как да не забременея с ДЯ, защото това ми бил проблема. Взеха ни парите и ЧХГ 0.10 и лекаря се покри не пожела да ме приеме за коментар...

# 1 900
  • Мнения: X
Еми...дотам ся му били възможностите и идеите на лекаря, затова се е покрил...А за кой точно лекар става въпрос ако не е тайна?

# 1 901
  • Мнения: 13 985
Използването на ДЯ въобще не е гаранция за успех.

# 1 902
  • Мнения: 7 898
Ако нямаш собствени Я какво друго ти остава? Гаранция нямаш и със собствени Я.

# 1 903
  • Мнения: X
Гаранции няма никъде, едва ли някой си мисли, че е 100% гарантиран успех. Но шансът е многократно по-голям, когато яйцеклетката е качествена, ерго и ембрионът.

# 1 904
  • Мнения: 7 898
Качеството не се определя от това дали е собствена Я или ДЯ. И двете имат еднакъв успех.

Общи условия

Активация на акаунт