Две чертички през септември значат ЮНСКИ бебчета засмени, сбъднали мечти големи

  • 33 452
  • 714
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 242
Някой по- нагоре писа, че уж подобно заглавие предложил, а никой не е гласувал, и ми се стори, че е малко обиден.
Аз съм 12г.с. с термин 3 юни.
Да знаете вече касата поема кръвните изследвания за БХС, така че не трябва да плащате. И даже подаръчета раздават в Майчин дом  Grinning

Miraj, ако имаш предвид моя пост искам само да кажа, че няма нито сърденици, нито караници. Аз просто предложих едно заглавие на тема  Peace Което и да изберем за новата за мен няма значение. Сори за спама  Whistling..

На мен продължава да ми се гади от сутрин до вечер. Ям доста еднообразна храна, предимно тесто и картофи,сирене и мляко, но от много неща ми се гади адски много  Sick. Притеснявам се, че не приемам почти никакви белтъчини. Не повръщам, но чувството е ужасно. Имам чувството, че никой не ме разбира. В работата ми ме подиграват, че все гледам като отровена.. ooooh!Иначе ММ е ужасно мил с мен. Носи ми фреш в работата, все ме пита как съм, чувствам се глезена  Heart Eyes
Миналата седмица док ми пусна ПКК и урина + токсоплазмоза. Всичко беше ОК ,но в урината ми откриха малко левкоцити. Наложи се да давам стерилна и резултата беше ОК, за мое щастие.
Тъй като сме решили да не казваме на родата до Коледа ( тогава ще съм 13 г.с.) се чувствам малко странно. Хем знам, че съм бременна, хем някак си на моменти сякаш не знам какво ми се случва още.. Confused Сигурно като кажа ще ми е по-друго хахаха

Хубав ден на всички бременелки

# 661
  • Мнения: 384
Някой по- нагоре писа, че уж подобно заглавие предложил, а никой не е гласувал, и ми се стори, че е малко обиден.
Аз съм 12г.с. с термин 3 юни.
Да знаете вече касата поема кръвните изследвания за БХС, така че не трябва да плащате. И даже подаръчета раздават в Майчин дом  Grinning
Полезна информация  Peace Благодарим  bouquet

Да уточня, че това изследване винаги преди и сега се е поемало от касата, но има една подробност. То важи за РИСКОВА БРЕМЕННОСТ - рискови фактори (възраст, придружаващи заболявания, усложнения на предишни бременности, вредни навици, професионални, други)

сайта на НЗОК
НРД 2015
Приложение 13 - изследвания и прегледи при  нормална бременност
Приложение 15 - изследвания и прегледи при  рискова бременност

П.П. Относно заглавието на темата имам генерално предложение. Мамичката, която прави темата да избере, какво ще е заглавието, защото тя все пак се труди за нас и заслужава тази чест. Ааааа ако на някоя не и харесва заглавието  следващия път тя да направи темичката с избор на заглавие  Mr. Green

Моят термин е 14.06.2015

На мен все още ми се гади от миризми на гозби и то от такива, в които има домати.

Последна редакция: чт, 19 ное 2015, 10:59 от Синя фея 1

# 662
  • Мнения: 2 544
И на мен ми е гади и нищо не ми се яде, ям предимно хляб, солети, мляко и картофи Cry Знам, че е нездравословно, но от всичко ми мирише и нищо не ми се яде, ужасно е. Добре, че поне чат-пат някаква супа си правя...

# 663
  • Мнения: 164
Мами, здравейте
Напоследък въобще не съм активна, извинете ме. Баткото имаше рд във вторник и покрай това не ми остава втеме да вляза. А в събота ще празнуваме и с родата и съвсем съм на черешата.
Покрай нас нищо ново. Измарям се бързо, заспивам рано, баткото иска само да мо е отгоре и да си играем...лудница. Пия си дуфастона и чакам 3.12 да записвам жк и да пускаме изследванията.
Гърдите ми са напращели,ужас...гади ми се почти постоянно но поне не повръщам. Все съм гладна,а не знам какво ми се яде смяяях. Мм се яижда в чудо. Ами това от нас. Хубав ден с по-малко неразположения

# 664
  • Мнения: 242
Мами, здравейте
Напоследък въобще не съм активна, извинете ме. Баткото имаше рд във вторник и покрай това не ми остава втеме да вляза. А в събота ще празнуваме и с родата и съвсем съм на черешата.
Покрай нас нищо ново. Измарям се бързо, заспивам рано, баткото иска само да мо е отгоре и да си играем...лудница. Пия си дуфастона и чакам 3.12 да записвам жк и да пускаме изследванията.
Гърдите ми са напращели,ужас...гади ми се почти постоянно но поне не повръщам. Все съм гладна,а не знам какво ми се яде смяяях. Мм се яижда в чудо. Ами това от нас. Хубав ден с по-малко неразположения

MissBlue, малко на патерица, ама честит да ти е баткото  uraДа слуша и да радва мама и тати.

# 665
  • Мнения: 39
Здравейте на всички Simple Smileпърво да дам своя глас за новата тема според мен, който я прави той да избира заглавието всички са хубави.Вече съм в 11г.с и се замислям за  БХС и ФМ,да попитам според Вас и двете ли са необходими,или едното изследване е с предимство.На моменти ми се струва, че е прекалено  Rolling Eyes колебая се.Доста от Вас са с втора бременност и имате повече опит,моля да споделите.

# 666
  • Мнения: 128
Всички заглавия са страхотни, което и да сложи ще е супер чакам новата темичка с нетърпение. На мен също ми се гади много е зле положението и като не мога да хапвам всичко което помага срещу гаденето е много тъжно,но го правя за бебчо и не съжелявам. Гърдите пак не са ми се променили особено но явно така ще си карам още докато не напреднеме. Моля да споделите къде, кой и кога точно казва какви изследвания да пусна само чета из форумите моля за информация. Аз в момента съм в 9та г.с ➕ 1ден на ЖК съм чак на 4 декември.

# 667
  • Мнения: 203
Аз пък от вчера имам едни бодежи ниско долу,не са като менструални болки ами като пробождания- секундни,незнам дали е нещо за притеснение,ама малко съм притеснена,да не би да са някакви контракции newsm78 #Crazy

# 668
  • Мнения: 144
Всички заглавия са страхотни, което и да сложи ще е супер чакам новата темичка с нетърпение. На мен също ми се гади много е зле положението и като не мога да хапвам всичко което помага срещу гаденето е много тъжно,но го правя за бебчо и не съжелявам. Гърдите пак не са ми се променили особено но явно така ще си карам още докато не напреднеме. Моля да споделите къде, кой и кога точно казва какви изследвания да пусна само чета из форумите моля за информация. Аз в момента съм в 9та г.с ➕ 1ден на ЖК съм чак на 4 декември.

Миленката, ако мога накратко да обобщя за изследванията:

- докторът преценява, но обикновено кръвни изследвания, урина, Васерман, Хив и т.н. се пускат около 11-12 г.с.
- Фетална морфология (ФМ) и Биохимичен скрининг (БХС) - ранните - се правят между 11 и 14 г.с. Както е споменала и Синя фея по-горе, БХС е за рискови бременности - кръвно изследване, което определя какъв е рискът от аномалии - Синдром на Даун и т.н.
- втора ФМ - 15-20 г.с. - определя се дали бебето се развива добре (т.нар 3-Д/4-Д ехограф).
- във втория или третия триместър (не помня точно) се пускат още едни изследвания (кръв, урина).

Това го има описано и тук: http://www.puls.bg/health/childbirth/news_15082.html

За заглавието, което реши авторът на темата.  Peace Като я направи мамче от бъдещите юнки, ще може вече да пускаме и анкета. Simple Smile

# 669
  • Мнения: 2 544
Аз пък от вчера имам едни бодежи ниско долу,не са като менструални болки ами като пробождания- секундни,незнам дали е нещо за притеснение,ама малко съм притеснена,да не би да са някакви контракции newsm78 #Crazy

И аз имам такива пробождания, сигурно е нормално от увеличаването на матката, моят доктор каза, че сега в началото всякакви болки без кървене са нормални Simple Smile))

# 670
  • Мнения: 203
Аз пък от вчера имам едни бодежи ниско долу,не са като менструални болки ами като пробождания- секундни,незнам дали е нещо за притеснение,ама малко съм притеснена,да не би да са някакви контракции newsm78 #Crazy

И аз имам такива пробождания, сигурно е нормално от увеличаването на матката, моят доктор каза, че сега в началото всякакви болки без кървене са нормални Simple Smile))
Оф дано благодаря!

# 671
  • Мнения: 128
And_bg,благодаря мила за разясненията ще чакам ЖК и следящият ме АГ да ме насочи.А иначе и аз имам такива неразположения ниско долу и се надявам да са нормални, но имам и някакво слабо течение ще попитам и за него че само си мисля че има проблем

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 13
Здравейте,

margo222,  и аз имам пробождания, но доктора ме увери, че било нормално, нищо не виждала на ултразвука, и ако няма кървене-да не съм се притеснявала. Даде да пия но-шпа сутрин и вечер и не чувствам болка.

# 673
  • Мнения: 456
Ох направо ме успокоихте за болките  Simple Smile че последно време и аз имам някакви бодежи. Старая се да не се вманиачавам много и гледам да мисля позитивно. Гаденето почти спря, само сутрин още ми прави номера, но ако е само сутрин си е супер  Laughing Притеснява ме този постоянен глад, а чувам че май до края държи  Grinning Имам чувството, че ако продължавам така  с яденето до Юни ще съм станала баба Меца  Joy

# 674
  • Мнения: 165
Привет и от мен Simple Smile

Леки болки и пробождания са нормални и според моя доктор.
Изследвания ми пуснаха като се записах на ЖК в 8г.с. - ПКК, урина, микробиология, цитонамазка, спин, васерман и хепатит.Всичко ми е ОК засега с изключение на кръвната захар и някаква умерена кандида, като първото ще го проследим след седмица, в момента спазвам диета, а гадинките за момента не могат да се третират, но и нямам оплаквания...
Гаденето ми имам чувството, че всеки ден по-зле става.Днес бях за около час в една зала пълна с хора и не знам как не припаднах, добре ,че мъжа ми беше до мен и ми донесе вода.
Снощи имах и ужасно главоболие, което продължи до днес на обяд, детето ми носи студен компрес, защото и мама така правела, като и е лошо...направо ме разтопи душичката ❤❤❤

Лека вечер ви желая, по-малко тревоги и всички до финал  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт