"Майчин дом"-Варна тема 8

  • 125 264
  • 817
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 630
Благодаря за отговорите. Нямам запушвания, кърмата си върви, гърдите не са напрегнати. Просто проблемът беше другаде и вече е решен. Изуми ме коментарът на акушерката (който така или иначе се оказа грешен), при положение, че другият проблем беше очевиден. Не искам да навлизам в подробности, не ми се занимава, не искам да говоря за акушерките.
П.С. беба е над 4 кг, ако тя няма сила, не знам кое бебе би имало. Той май проблемът е точно, че много силно опъва, но както и да е.  Crazy

# 556
  • Мнения: 32
Да се оплача и аз от въпросната М.Димова. Записах бебето при нея по препоръка на една от акушерките-голяма грешка! Първо се бяхме разбрали да дойде вкъщи за първия преглед на детето-не дойде. Звъня и по тел. предния ден, защото детето имаше обрив по цялото тяло и се притесних, отговаря ми,че не може да дойде, а иска мъжа ми да отиде да я вземе??! Казах и,че нямаме кола и не става..измърмори ми по тел.нещо, извика ни в кабинета и набързо ми тръшна телефона. От там се почна звънене по тел. на други педиатри, естествено без резултат. Или не вдигаха или не записваха бебета. Бясна и без изход, на другия ден отивам в кабинета и записах детето. Прегледа го съвсем набързо и отгоре отгоре. Нахвърли някакви записки, почти нищо не каза и ни изпрати набързо да си ходим... На втория преглед, случайно спомена ”Ами малко жълтеничка имаше предния път и затова...” Бебето ми е карало жълтеница без да знам и без да ми каже??!! На третия преглед ми подхвърли къде на шега, че аз съм била виновна,че не съм успяла да овладея подсеченото дупе...  Предния път още е трябвало да ми изпише едното лекарство, изписа ми го днес. По тел.не е разговорлива, така и не каза кога мога да и звъня; хвърля реплики не на място; разсеяна.... Остава ми единствено да чакам Декември за да я сменя.

# 557
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Момичета в пакета за детска консултация в Майчин дом какви прегледи при специалисти включваше и до кога трябва да се направят? Дъщеричката ми е почти на 2 месеца. Бяхме на детски нефролог. Другото беше на ортопед и имаше още нещо ,което не запомних. Мисля че беше нещо за главата на бебето.Не знам и какъв е специалиста за този преглед.
 В графика на МД виждам,че няма специалист детски ортопед. Има ли запознати?
 На преглед сме при нашата педиатърка в петък ,но днес прочетох ,че прегледа при ортопеда е добре да се направи до 8 седмица на детето ,а ние вече я минаваме. Борихме се с тежка жълтеница до скоро и с други проблемчета  и тези прегледи останаха на заден план. Даже ги забравихме!
 

 Редактирам се!Трансфонтанелна ехография е другият преглед,който не можех да се сетя.  Simple Smile За там какъв е специалиста и кога се ходи?

Последна редакция: нд, 28 авг 2016, 09:17 от Pipppa

# 558
  • Варна
  • Мнения: 4 979
За ТФЕ ходихме възможно най-скоро, защото на малкия Ф беше доста затворена, а има минимум, при който може да се направи прегледа. Мине ли се вече не може да се огледа добре мозъка. Това педиатърката трябва да го прецени до кога да се отиде. Педиатърката д-р Маринова я правеше, но сега е по майчинство и не знам кой осъществява прегледите. Д-р Живков тогава също беше и в МД и при него минаваше прегледа при ортопед. Вече ги няма, но щом имат пакета явно имат други лекари или просто се ходи в частните им кабинети за осъществяване на самия преглед като те се оправят после. Кардиологът ни беше д-р Христов, а нефролог- д-р Ганева(не останах очарована от нея), но вече д-р Стефанов работи в МД и той поема тези прегледи. При него ходихме тогава на контролния на 6м като по това време работеше в клиника "Нова" и останах много доволна от него.

# 559
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Благодаря Ели!
Ще ни се наложи утре да посетим педиатърката и ще я питам за това. Иначе всеки път пипа фонтанелата и нищо не ми е казвала. Преди няколко дни започнахме Вит Д.
 Иначе ние на детски нефролог бяхме при Стефанов,по-скоро заради жълтеницата и огледа коремните органи.
 Интересно ми стана, че с ехографа гледа и тазобедрените стави. Чудно ми е какво общо има с бъбреците?

# 560
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Трансфонтанелна ехография правихме при Балев. Споделям това само информативно, ако нямат специалист в момента в МД. Не, че при Балев е лесно да се вреди човек, ама записването при него си го знаем...

# 561
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
Здравейте, някой знае ли колко струва БХС в Майчин дон? Имам предвид ФМ (вземането на мерки на бебето) + кръвните генетични изследвания?

# 562
  • Варна
  • Мнения: 4 979
БХС и ФМ са различни неща.
БХС включва кръвна проба от майката + 3 мерки на бебето, а ФМ е обстоен преглес на бебето на определени органи в съответния срок, в който се прави.
чЧикто информативно го написах, за да не се бъркаш, в това което ти трябва и съответно да знаеш какво да очакваш при всяко изследване.
С цени не мога да помогна. В сайта няма ли ценоразпис? Някоя мама с ЖК по ЗК сигурно ще знае, че в кешовата е включен.

# 563
  • Мнения: 14
Здравейте, някой знае ли колко струва БХС в Майчин дон? Имам предвид ФМ (вземането на мерки на бебето) + кръвните генетични изследвания?

Ако си на Жк по Здравна каса цените са около 45-55 лв както за ФМ и БХС.

# 564
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
Да, на мен ми взеха 55 лв. Питам, защото в момента изследването за БХС е безплатно в Националната генетична лаборатория и според мен би следвало МД да си намалят цената.

# 565
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Да, на мен ми взеха 55 лв. Питам, защото в момента изследването за БХС е безплатно в Националната генетична лаборатория и според мен би следвало МД да си намалят цената.

БХС не е ли безплатно по ЗК?

# 566
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 085
Здравейте, мнение за ендокринолог в МД може ли, искам за всеки случай да отида на консултация, но искам да се занимава и да е запознат с бременността и затова се спрях на МД? Сега тепърва започвам да чета темата. Simple Smile

# 567
  • Мнения: 142
Здравейте,
И аз да се включа с въпрос - кога трябва да се избере педиатър за бебето, т.е. колко време преди раждането?

# 568
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
Да, на мен ми взеха 55 лв. Питам, защото в момента изследването за БХС е безплатно в Националната генетична лаборатория и според мен би следвало МД да си намалят цената.

БХС не е ли безплатно по ЗК?

Не, БХС не се поема от ЗК.

# 569
  • Мнения: 2 721
Здравейте,
И аз да се включа с въпрос - кога трябва да се избере педиатър за бебето, т.е. колко време преди раждането?

В 8ми месец трябва да си имаш сигурен педиатър.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт