Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна - 2 част

  • 38 368
  • 205
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 602
Ние ядохме картоф с пуешко , а за слетобяда съм приготвила банан с ябълка.
От два дни хапваме и слетобяда.
Бисквита  слагате е млякото и с шишето да пие нали?

# 151
  • София
  • Мнения: 860
eleaa, аз още първия път му дадох половин авокадо, с плодовете и зеленчуците процедирам доста смело. Другата половина увивам в стреч фолио и чака до утре в хладилника.
А банан с авокадо е бебешки кулинарен шедьовър  chef

# 152
  • София
  • Мнения: 5 193
На обяд - тиква, морков и селъри; следобед - елда с круша.

# 153
  • Мнения: 3 949
Благодаря ви момичета! Сложих един резен в елдата ама не беше на кеф бебенце и яде малко...Утре ще пробвам тогава половин авокадо с цял банан.Това замества ли следобяда или е зя между храненияята.Авокадото регулира ли изхождането,че бананът много ни заапича...

# 154
  • София
  • Мнения: 860
Благодаря ви момичета! Сложих един резен в елдата ама не беше на кеф бебенце и яде малко...Утре ще пробвам тогава половин авокадо с цял банан.Това замества ли следобяда или е зя между храненияята.Авокадото регулира ли изхождането,че бананът много ни заапича...

Ако направиш банан, авокадо и малко АМ/кърма си става много хранително ядене. Върху влиянието върху акането нямам наблюдения, моят е като часовник всяка сутрин  Heart Eyes
Иначе самото авокадо е малко безвкусно, аз го давам със зърнена каша с АМ, яде го, но не като същата каша с банан  Twisted Evil

# 155
  • Мнения: 26
 Почти на 9 месеца сме - доколкото разбирам - елда, киноа, ориз(?) могат да се дават и директно без да се пасират..Аз малко се чудя какво да правя, защото вечер давам парче за ядене(банан. авокадо, сварена тиквичка), с идеята да се учи да дъвче, макар още да няма зъби. През останалото време обаче си храня с пюрета, а бях чела че това може да обърка детето...и ми се иска все по-малко да пюрирам...ще се радвам ако някой има опит да сподели:)

Последна редакция: нд, 14 фев 2016, 12:31 от Avrel

# 156
  • Мнения: 187
Моето момче днес прави 9 м. От самото начало му давам едро пасирана храна. Зърната никога не съм пасирала. И на парчета храна му давам от доста рано. Много беше смешен в началото, всичко дъвчеше, даже и водата. Мислех, че така ще свикне по-бързо да дъвче и т.н.
Но вече имам голям проблем, не позволява да го храня. Изяжда 2-3 лъжици и почва въртене на стола и рев. Иска да яде сам, съответно не може и се изнервя до краен предел. Не посяга да вземе лъжицата, бърка с пръсти в купата, хапва това- онова на парчета, но бързо губи търпение и в крайна сметка си остава гладен, но пък мазалото е страшно.

# 157
  • Мнения: 148
Здравейте мами Simple SmileДъщеря ми е на 8 месеца. Бихте ли ми дали съвет как да й приготвям киноа?

# 158
  • Мнения: 490
Аз киноата я накисвам за 1-2 часа.Варя я около 20 мин.Прибавям към сварените зеленчуци,добавям малко зехтин и магданоз и пасирам всичко.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 474
Някоя от вас давала ли е качамак на бебето си?Под качамак имам предвид царевичен грис с малко масълце и малко сирене.Въвела съм всичко без сиренето.Идеята ми е да го въведа с качамак,вместо с попара.Бебка е на 10мес и 1седмица.

# 160
  • Мнения: 3 949
Някоя от вас давала ли е качамак на бебето си?Под качамак имам предвид царевичен грис с малко масълце и малко сирене.Въвела съм всичко без сиренето.Идеята ми е да го въведа с качамак,вместо с попара.Бебка е на 10мес и 1седмица.

Tова ни е любимо.Много често давам,по-малки сме от вас Peace

# 161
  • Варна
  • Мнения: 474
Супер!Благодаря за бързия отговор.Дано и на нас ни хареса:)

# 162
  • Мнения: 187
И аз давах, ама той не го хареса.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 474
Какви готови семена(като елда, киноа например) купувате и от какви магазини(може би от Био магазини Thinking).Аз купувам все готови бебешки каши,но ми се искам да пробвам нещо друго.От Варна съм и ако има мами от там да ми напишат някои конкретни магазини. Ще им бъда много благодарна.

# 164
  • Мнения: 179
Никси,аз купувам от магазините за здравословни храни био зърна-елда,киноа,амарант,просо,ръж,ориз,лимец.Овес,ръж и ечемик предпочитам на ядки,пак от био магазини.Каня се да пробвам и от някой сайт за здравословни храни да си поръчам,ако някой може да ми препоръча ще съм много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт