На пазар в Лозенград и Одрин - 8

  • 191 926
  • 756
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 063

Сега като гледам сайта, това да не баклава с фъстъци?Някой да ме осветли,моля.

 

Е, с фъстъци е де, ама шам. Simple Smile
Joy Joy Joy Joy
Добре де,ама има ли баклава с прости фъстъци?

# 151
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 733
Вчера бях на пазар в Одрин.Много благодаря за информацията в темата,възползвах се от списъка с лекарства. Hug
 Да кажа,че в Лозенград намерих от баклавата с шам фастък,която коментирахте по-напред.Цената е 60 лири кг.Ето от тази марка http://www.ustaellerbaklava.com/index.html,

http://www.gazetetrakya.com/Haber-Usta_Eller_Kirklarelinde-682835.gazetetrakya.

 Не знам името на улицата,но май е главната.От площада,където спират екскурзиите,улицата която е от ляво на чешмата.Излиза се да площад с фонтан.Голямо обяснение направих. Joy
 Относно вкуса на баклавата,изобщо не ми хареса,има някакъв много странен вкус и не прилича на този от другата баклава.Иначе беше хубаво зелена,прясна е със сигурност.Продавача ни почерпи с парченце от нормалната баклава и беше супер.Там цената е 20 л.
Скрит текст:

Сега като гледам сайта, това да не баклава с фъстъци?Някой да ме осветли,моля.

 

Има и баклава с прости фъстъци, но нея можеш и от тук да си я вземеш. Laughing
За баклавата изцяло от шам фъстък (зелената), аз ви казах че няма вкуса на класическата и е странна. Но тя самата ядка е по-особена на вкус, така че е нормално. Grinning Не е гадна, но не е за всеки. Laughing

Лозенград, като в небрано лозе, да попитам след Одрин ли е, защото не съм гледала на картата изобщо. Tired
И Кипата къде точно се пада, защото не са я намерили. Tired Видях на списанието им, че има трилече там и се зарадвах, но догодина лятоска ще го опитам. Tired

Днес са ми взели баклава с шам фъстък, но не от онази сладкарница. Embarassed
Хем 5 пъти повторих, ама като не съм аз там да си купя, ще ми вземат пак от евтината. Нищо, че си я плащам. ooooh!

# 152
  • Мнения: 2 063
iv4enceto_91,Лозенград е преди Одрин,Кипата не съм много сигурна,защото там съм ходила само един път,но мисля че е в края на града,посока Истанбул.
 Между другото в тази сладкарница с баклавата имаше от този сладкиш Трилече, доста добре изглеждаше.

# 153
  • Мнения: 2 788
Моля ако има завърнали се днес да кажат как е минаването на граница на на Капитан Андреево, гледах по ТВ, май е доста тегаво и бавно. Имахме намерение да пътуваме другата събота, ама сега не знам Rolling Eyes
И какво не може да внесем от Тр- интересуваме ме мляко, кашкавал, кори, прахове има ли нещо, от което да се притесняваме, толкова пъти сме били в Тр, но сега явно е по-затегнат контрола newsm78

# 154
  • Мнения: 8 359
България въвежда 100% контрол на външната за ЕС граница, подгответе се за проверки, предполагам на връщане.

# 155
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 733
iv4enceto_91,Лозенград е преди Одрин,Кипата не съм много сигурна,защото там съм ходила само един път,но мисля че е в края на града,посока Истанбул.
 Между другото в тази сладкарница с баклавата имаше от този сладкиш Трилече, доста добре изглеждаше.

Дразни ме. Twisted Evil
Лигите ми потичат.... видя ли колко струваше парчето, в Кипа пишеше 14,90 за 350 гр сякаш? newsm78

# 156
  • Мнения: 2 063
 Не,не видях,защото вече си бях похарчила всичките пари за скъпата баклава. Mr. Green
 Пък и през цялото време се чудих как му беше името на този сладкиш.

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 733
Не,не видях,защото вече си бях похарчила всичките пари за скъпата баклава. Mr. Green
 Пък и през цялото време се чудих как му беше името на този сладкиш.

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Нищо, повод да отидеш пак скоро.... Joy

# 158
  • Русе
  • Мнения: 7 093
makak, намерих го, благодаря. Ще направя скрийншот и ще им го пратя и на тях. А иначе не е рано около 7. Да се забавим половин час на границата, после задължително пием чай на хаджията, зяпаме в магазина, малко почивка и тъкмо към 9 сме там. От толкова дълго го чакам това пътуване, че изгарям от нетърпение. Успешни покупки на всички  Hug.
Къде е това хаджията и магазина, че и ние ще пътуваме и мислим към вашия час .БЛАГОДАРЯ!
Хаджията е на 7-8 км. след границата - КПП Капитан Андреево. В посока Одрин се пада вляво, като се прави обратен завой, за да стигнеш до него. Arslan мисля, че се казва.

# 159
  • Мнения: 1 686
Моля ако има завърнали се днес да кажат как е минаването на граница на на Капитан Андреево, гледах по ТВ, май е доста тегаво и бавно. Имахме намерение да пътуваме другата събота, ама сега не знам Rolling Eyes
И какво не може да внесем от Тр- интересуваме ме мляко, кашкавал, кори, прахове има ли нещо, от което да се притесняваме, толкова пъти сме били в Тр, но сега явно е по-затегнат контрола newsm78
На връщане чакахме около половин час, погледнаха багажника 2 пъти - веднъж гранична полиция, веднъж - митниците. Не сме имали проблеми никакви, но и бяхме с двете деца в колата. На отиване чакахме пак толкова, нямаше много коли, но хванахме предаването на смяна.

# 160
  • Мнения: 89
makak, намерих го, благодаря. Ще направя скрийншот и ще им го пратя и на тях. А иначе не е рано около 7. Да се забавим половин час на границата, после задължително пием чай на хаджията, зяпаме в магазина, малко почивка и тъкмо към 9 сме там. От толкова дълго го чакам това пътуване, че изгарям от нетърпение. Успешни покупки на всички  Hug.
Къде е това хаджията и магазина, че и ние ще пътуваме и мислим към вашия час .БЛАГОДАРЯ!
Хаджията е на 7-8 км. след границата - КПП Капитан Андреево. В посока Одрин се пада вляво, като се прави обратен завой, за да стигнеш до него. Arslan мисля, че се казва.
Благодаря ние ще минем през лесово

# 161
  • Мнения: 89
Моля кажете от къде да си купя сусамов тахан.Къде има безплатен паркинг.

# 162
  • Мнения: 4 529

Лозенград, като в небрано лозе, да попитам след Одрин ли е, защото не съм гледала на картата изобщо. Tired
И Кипата къде точно се пада, защото не са я намерили. Tired Видях на списанието им, че има трилече там и се зарадвах, но догодина лятоска ще го опитам. Tired



Лозенград е първото голямо населено място ,влизайки от Малко Търново, а Одрин е първото ,влизайки от Капитан Андреево. От Одрин, на път за Истанбул, трябва да слезете от магистралата и да хванете пътя за Лозенград.


Кипа в Лозенград е в края на града , на пътя за Истанбул, от дясната страна . Вижда се отдалече .

# 163
  • Мнения: 336
Моля кажете от къде да си купя сусамов тахан.Къде има безплатен паркинг.




Сусамов тахан има във всички магазини за хранителни стоки. Има го и смесен с мед, а веднъж се случи да вземем и леко солен.

# 164
  • Мнения: 3 291
В темата за Турция се писа че в момента на границата /Капитана /мерките за сигурност са засилени.Всички автобуси минават на скенер.

Общи условия

Активация на акаунт