Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище?

  • 105 035
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ето обещаната информация - джъмбовските кутии са от полипропилен, т.е. би трябвало да са безвредни. Не знам дали ще успея да кача снимка през телефона. Ето опит - тази, която най-мвого ползваме:
[img] http://prikachi.com/images/252/8448252g.jpg[\img]

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Аха, ами че тя е като моята на Система, има само още една преграда повече.  Simple Smile
А тази пък ми е една идея по-удобна като разпределние, но не е удачна за мокро ястие, не течно, а просто мокро.  
Скрит текст:
Да, приличнни са полипропиленовите (РР  5).

daniabc, благодаря за вниманието, гледала съм ги и тези (и те са PP, а ми се иска повече от това... ама ще видя, не ми е спешно, та се оглеждам Simple Smile ), и ибея, и амазона съм преровила...

За сега с тази от цитата карам когато е по-сух обяда, ако е по-течен  с тази

Скрит текст:
 

и за сутрешната малка закуска с това.

Скрит текст:
 

Последна редакция: чт, 05 ное 2015, 21:00 от Morena

# 92
  • Варна
  • Мнения: 365
Нашата кутия е такава:

Скрит текст:

С две отделения, горното е по-плитко. Долното събира един малък сандвич. До сега само за следобедна закуска сме я ползвали и беше достатъчна, но сега ще се заредя със силиконови форми за мъфини и една по- свястна кутия.

Утре е на стол и съм сложила 2 банички със сирене и яйце+мъфин с тиква.
Скрит текст:

# 93
  • Мнения: 603
И аз да включа.  Party
Преди бях на следното меню :

сутрин - зелен чай + филийка със масло и салам + ябълка // мляко с овесени ядки и ябълка
обяд /в училище/ - сандвич от зелена салата + сварен картоф/картофена салата  + ябълка + някакъв друг плод  + солети/вафличка  Hug

# 94
  • Мнения: 19 394
Някой питаше за единични формички за мъфини. Ще има в Кауфланд от другата седмица.

# 95
  • Мнения: 2 653
Още нямаме меню за цялата седмица, но днес пак детето е с палачинки+ портокал. Само нарязан така портокалът се изяжда от щерката. Понеже трябваше да правя само за нея и по спешност палачинките, да споделя една хитрина. Сместа ми- 1 яйце+70 мл пълномаслено мляко+30 мл вода+3 с.л. брашно стана точно за 4 палачинки. Сложих всичко в буркан с капачка и така го разбих, после само си изсипвах от бурканчето. Всичко ми отне 15 минути.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Днешната междинна закуска на щерката.

Скрит текст:

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ето още идеи - днешната ни кутия. Съдържа постни кюфтета от картофи, елда, червена леща и овесени ядки, печени на фурна, печени картофи, краставица, чери доматчета.

 http://prikachi.com/images/543/8454543o.jpg

# 98
  • Варна
  • Мнения: 365
Днес за обяд:

Сандвич с филе, маслини, половин банан, едно малко шоколадче.

Днес за пръв път ще е изцяло на храна от вкъщи, много си хареса кутията.  Laughing

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Днес:
сутрешна междинна закуска - грозде с биволско сирене
обяд - пиле с грах, хляб Добруджа, розов домат и стръкчета целина
и подкрепително след тренировката Simple Smile -  зърнено блокче с червена боровинки и ягоди, покрито с бял шоколад.

Скрит текст:

# 100
  • Варна
  • Мнения: 365
За днес: Пиле с ориз, кисела краставичка, филийка хляб. За междучасието грозде+бисквитка тутку Simple Smile
Утре отивам да търся кутия с разделения и чанта за храна.
Вчера мина добре- обяда изяден, а кутията- върната  Wink

Скрит текст:

# 101
  • Мнения: 48 286
При нас месо с ориз за обяд, отделно сурова чушка със сирене( отново), морков, сандвич с хляб от лимец и сирене, зелена ябълка и една шоколадова близалка за "награда"
Снимка няма- напоследък баща му му слага храната за училище, но и без това и двамате не снимаме  Embarassed

# 102
  • Мнения: 46 673
Кутиите ми още ги няма, но намерих силиконови формички, благодаря ви, че ме светнахте  Blush Hug

Ето последните ни закуски за училище:

Бисквити с овесени ядки, стафиди, черно брашно и мед + кисело мляко
Скрит текст:


Забравих да снимам отворено  Joy но имам снимка от предишно правене:

Сандвич с пълнозърнест хляб, краставица и масло + салата "Снежанка"
Скрит текст:



Царевични питки + кисело мляко със стафиди + фурми
Царевичните са готови, съставът им е само царевица и сол. Като солта е малко, почти не се усеща.
Скрит текст:

Кръгчета от питка, намазани с меко сирене и отгоре краставица и магданоз + ябълка
Скрит текст:

# 103
  • Мнения: 48 286
Това храна само за обяд ли е, на моят син би му била малко за целия ден...настоява да му слагам и допълнителни неща за похапване. Преди слагах само по една ябълка или банан към обяда, но вече слагам по 2-3... Rolling Eyes

# 104
  • София
  • Мнения: 17 437
Човече, твоите кутии ми харесват много, откъде са?

Моята дъщеря не е още ученичка, но след градина е гладна (обикновено следобедната закуска е кремчета, които не яде), а се бавят доста с баща й след градина по разходки и паркове, та трябва да се хапва нещо. Аз слагам сутрин кутия, която баща й взима със себе си.
Предизвикателството е, че хем трябва да е полезно, хем засищащо, хем не твърде много, че да не си развали вечерята. Та като размер, твоите малки кутийки ми се виждат идеални, имам и аз малки, но нямам подходяща голяма, която да ги събере така добре, че и прибори да сложа (а тя много обича да й слагам неща, които да яде с прибори, върви я разбери)  Rolling Eyes .

От тази тема разбрах, че в Икеа има  кутии за храна, което е супер, почти всичките им кутии ги имам, голям фен съм как не съм видяла, че има такива  ooooh!

Иначе днес сложих в малка кутийка парченца кашкавал и лентички морков, отделно една ябълка. Оплака се, че й се струва малко  Laughing, ама ще видим довечера какво ще кажат  Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт