Дайте ми съвет

  • 4 447
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32 628
Облаче, сори, но малко уважение е необходимо. И в случая не говорим за липса на една-две запетайки или точки.
Имам проблем с очите и буквално се измъчих. И се отказах да чета.
Пак добре, че не е на шльокавица. Тогава главоболието е гарантирано на четящия.

# 16
  • Мнения: X
Lаnfеar, момчето не го е направило за да ти предизвика главоболие, нали.  bouquet Толкова може, така пише. Но моли за съдействие за истински и тежък за него проблем. Нека тогава да забраним на хората , които допускат грешки, да си споделят личните неща и да молят за съдействие.

Мисля, че е по-малък проблем да се премълчи мнение, съдържащо единствено критика за правопис (от което реално няма полза и не предлага някакво решение) , в сравнение с това да се отблъсне човек с реален проблем, заради забележки от такъв род.

И освен това, какво означава "но малко уважение е необходимо". Хората не правят грешки нарочно, те така смятат, че се пише, не се усещат. Да, пропуск в образованието, но пропуските в човещината са от по-голямо значение.
Явно това момче в живота си доста е било отблъсквано и е имало много трудности, ето и в бг-мамма се случва подобно отношение, от страна на зрели и големи хора, не на връстници. В отговор на споделения проблем - ужас, не можеш да пишеш, няма запетайки и т.н.  Confused

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 08:22 от Анонимен

# 17
  • Мнения: 32 628
Облаче,
Скрит текст:
премълчаването и толерирането на тези неща за образованието ни е докарало дотук.
Впрочем преди седмица моя много близка  братовчедка на 16 години я сиктердосах, защото ми написа дълъг пост с някакъв проблем на шльокавица. Не за една две думи или айде изречение, а доста повечко. Текст, който беше два  пъти по-голям от този на автора. Близка ми е, но и се скарах доста. Не може да иска да учи в университет, а да ми пише по-този начин. Знам че си прикрива неграмотността с тая шльокавица. И я накарах да ми го напише на чист български.
А иначе често пропуски в образованието предизвикват пропуски в човечността.
Спирам с темата за грамотността. Каквото казах е ясно. Ако не можеш да го приемеш - твоя си работа.
А автора вместо да се цупи, да вземе мерки.

# 18
  • Мнения: X
Авторът от дете е в тежка семейна ситуация. С един родител, който е зависим, расте свидетел на домашно насилие. Абсолютно никаква грижа от бащата.
Сега е на 16 г.  и търси начин да помогне на себе си и майка си по отговорен начин. В живота си няма възрастен , на когото да разчита.

Аз го поздравявам за позицията и усилията.
Разбирам защо като дете не е бил достатъчно мотивиран да научи правопис, с оглед описаното от него.

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 11:30 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 7 325
Облаче,
Скрит текст:
премълчаването и толерирането на тези неща за образованието ни е докарало дотук.
Впрочем преди седмица моя много близка  братовчедка на 16 години я сиктердосах, защото ми написа дълъг пост с някакъв проблем на шльокавица. Не за една две думи или айде изречение, а доста повечко. Текст, който беше два  пъти по-голям от този на автора. Близка ми е, но и се скарах доста. Не може да иска да учи в университет, а да ми пише по-този начин. Знам че си прикрива неграмотността с тая шльокавица. И я накарах да ми го напише на чист български.
А иначе често пропуски в образованието предизвикват пропуски в човечността.
Спирам с темата за грамотността. Каквото казах е ясно. Ако не можеш да го приемеш - твоя си работа.
А автора вместо да се цупи, да вземе мерки.
Какво е сиктердосах? защото в българските речници не я намирам тази дума. И като говорим за чист български език ....  Thinking

# 20
  • Мнения: 32 628
Облаче,
Скрит текст:
премълчаването и толерирането на тези неща за образованието ни е докарало дотук.
Впрочем преди седмица моя много близка  братовчедка на 16 години я сиктердосах, защото ми написа дълъг пост с някакъв проблем на шльокавица. Не за една две думи или айде изречение, а доста повечко. Текст, който беше два  пъти по-голям от този на автора. Близка ми е, но и се скарах доста. Не може да иска да учи в университет, а да ми пише по-този начин. Знам че си прикрива неграмотността с тая шльокавица. И я накарах да ми го напише на чист български.
А иначе често пропуски в образованието предизвикват пропуски в човечността.
Спирам с темата за грамотността. Каквото казах е ясно. Ако не можеш да го приемеш - твоя си работа.
А автора вместо да се цупи, да вземе мерки.
Какво е сиктердосах? защото в българските речници не я намирам тази дума. И като говорим за чист български език ....  Thinking

Ма поне имам точици и запетайчици  Sunglasses
Идва от ай сиктир впрочем. Като много други турски думи, които присъстват в българския език. И даже са възприети като част от езика. Мързи ме да ти правя списък.



Авторът от дете е в тежка семейна ситуация. С един родител, който е зависим, расте свидетел на домашно насилие. Абсолютно никаква грижа от бащата.
Сега е на 16 г.  и търси начин да помогне на себе си и майка си по отговорен начин. В живота си няма възрастен , на когото да разчита.

Аз го поздравявам за позицията и усилията.
Разбирам защо като дете не е бил достатъчно мотивиран да научи правопис, с оглед описаното от него.


Тъжно наистина. Някои хора не трябва да стават родители.

# 21
  • Мнения: X
Тъжно е и когато в подобна история единствената реакция в някои постове е на запетайките  Peace

# 22
  • Мнения: 827
Авторът от дете е в тежка семейна ситуация. С един родител, който е зависим, расте свидетел на домашно насилие. Абсолютно никаква грижа от бащата.
Сега е на 16 г.  и търси начин да помогне на себе си и майка си по отговорен начин. В живота си няма възрастен , на когото да разчита.

Аз го поздравявам за позицията и усилията.
Разбирам защо като дете не е бил достатъчно мотивиран да научи правопис, с оглед описаното от него.



Социалните в случая не могат ли да помогнат - на него, защото засега той на майка си според написаното не би могъл да помогне.

# 23
  • Мнения: X
Румцайс, аз съм се объркала, не е на 16 г. сега автора, а от 16 г . родителите му са се развели.
Дано да се да се справи с този отговорен избор към майка му!

# 24
  • Мнения: 827
Би било добре, когато се пуска тема, първо автора да участва в нея и да дава колкото се може повече подробности, за да е по-ясно и ориентиращо за тези, които могат да помогнат с някакъв съвет.

Това което мога да кажа е, че ако е пълнолетен човека, да работи свястна работа и да подсигури преди всичко себе си, за да може да помага и на майка си, но ако майката няма разбирането за ситуацията и проблемите, които са в обкръжението й, колкото и да има воля и желание синът й да й помага, много трудно би се променила ситуацията. Ако ще се намесва в нейна защита - да е със законови действия, за да не си опропастява живота, и така да обезсмисли и нейното съществуване - поне е създала дете, което има шанс да постигне повече от нея. Малко егоистично звучи, но трябва да имаш ресурс за да можеш да помогнеш на такъв човек. А когато този човек не разбира, не съдейства и не желае да промени съществуването си в по-положителна посока, тогава мислиш и подсигуряваш основно себе си.


# 25
  • Мнения: 131
Облаче,
Скрит текст:
премълчаването и толерирането на тези неща за образованието ни е докарало дотук.
Впрочем преди седмица моя много близка  братовчедка на 16 години я сиктердосах, защото ми написа дълъг пост с някакъв проблем на шльокавица. Не за една две думи или айде изречение, а доста повечко. Текст, който беше два  пъти по-голям от този на автора. Близка ми е, но и се скарах доста. Не може да иска да учи в университет, а да ми пише по-този начин. Знам че си прикрива неграмотността с тая шльокавица. И я накарах да ми го напише на чист български.
А иначе често пропуски в образованието предизвикват пропуски в човечността.
Спирам с темата за грамотността. Каквото казах е ясно. Ако не можеш да го приемеш - твоя си работа.
А автора вместо да се цупи, да вземе мерки.
Скрит текст:
Добре де, аз в твоя текст преброих набързо 5 (пет) грешки. Вярно е, не са 50 като на автора, да речем, но точно ти да правиш забележки за грамотност...  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 32 628
Облаче,
Скрит текст:
премълчаването и толерирането на тези неща за образованието ни е докарало дотук.
Впрочем преди седмица моя много близка  братовчедка на 16 години я сиктердосах, защото ми написа дълъг пост с някакъв проблем на шльокавица. Не за една две думи или айде изречение, а доста повечко. Текст, който беше два  пъти по-голям от този на автора. Близка ми е, но и се скарах доста. Не може да иска да учи в университет, а да ми пише по-този начин. Знам че си прикрива неграмотността с тая шльокавица. И я накарах да ми го напише на чист български.
А иначе често пропуски в образованието предизвикват пропуски в човечността.
Спирам с темата за грамотността. Каквото казах е ясно. Ако не можеш да го приемеш - твоя си работа.
А автора вместо да се цупи, да вземе мерки.
Скрит текст:
Добре де, аз в твоя текст преброих набързо 5 (пет) грешки. Вярно е, не са 50 като на автора, да речем, но точно ти да правиш забележки за грамотност...  Rolling Eyes

Скрит текст:
Оййй, хвана ме  newsm43 Ще си посипя главата с пепел.  Mr. Green
Моля те, бързо ми ги кажи.  Praynig
Тъжно е, че те фрапират моите грешки, а не тези на автора.
Иначе мисля, че бях достатъчно ясна защо направих тази забележка.
На вас като ви е приятен този текст за четене - четете си го.
На мен не ми е приятен и ако обичайте не ми се налагайте.
Аман от дребнавост.

# 27
  • Мнения: X
Lanfear, не се заяждам.  Peace Но ето, съветваш автора да не се държи "като ощипана мома". На същия тип забележка ти как реагираш обаче?
Не е въпроса да си броим грешките.
Всички правим такива в едно или друго отношение.  bouquet Обаче на някои от грешките последиците са да нараним някого, които е подходил към нас с молба за разбиране и подкрепа.
Това е.
Ако нямаше включвания как : О, не, няма запетаи, кой ще си прави труда да дочита? Нямаше да го има и последвалия разговор. Който можеше да даде съвет, щеше да го направи. Който не - просто да продължи  Peace

# 28
  • Мнения: 32 628
Lanfear, не се заяждам.  Peace Но ето, съветваш автора да не се държи "като ощипана мома". На същия тип забележка ти как реагираш обаче?
Не е въпроса да си броим грешките.
Всички правим такива в едно или друго отношение.  bouquet Обаче на някои от грешките последиците са да нараним някого, които е подходил към нас с молба за разбиране и подкрепа.
Това е.
Ако нямаше включвания как : О, не, няма запетаи, кой ще си прави труда да дочита? Нямаше да го има и последвалия разговор. Който можеше да даде съвет, щеше да го направи. Който не - просто да продължи  Peace
Да съм ощипана ли!  Laughing Няма такова нещо, не ме познаваш за да знаеш кога съм щипана, кога ядосана, кога се бъзикам с лек сарказъм.
Аз също не искам да звуча заядливо, но ще те помоля най-накрая да спреш да ми нареждаш какво да пиша. Нямаш никакво право. Ако не ти харесва, не е мой проблем.
И в твой стил ще ти отговоря, че ако дадени коментари не са ти по вкуса - подмини.  Laughing
Лека вечер.

Общи условия

Активация на акаунт