Вече шава ЮЛСКОТО човече,мама го усеща вече-ТЕМА 2

  • 38 933
  • 700
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10

Я да питам из между другото:някой да си пиива по една чашка бира ? newsm78.Оня ден така ми се допи,купих си едно кенче изпих си една чаша,на следващата вечер си го допих.Ами и аз съм човек тъй де.Не че пия нон стоп-просто ми се допи Simple Smile

Аз съм ОГРОМЕН фен на БириШкатъ, и за моя огромна изненада ( и радост) откакто знам, че съм бременна изобщо не ми се пие (никога не съм вярвала, че такова нещо може да се случи с мен )newsm09
Дори и глътчица не съм ударила...
Обаче, ако ми се допие, ще си пийна и в това няма нищо лошо.
Виж обаче много ми липсва Кока-Колата, тъй като не пия кафе -тя е моя порок.Позволявам си чат-пат по една чашка и така й се наслаждавам, все едно вкусвам от елексира на живота. smile3532
 
Момичета вие ограничавате ли се от нещо любимо?

# 46
  • Мнения: 195
Знам, че може чаша бира или вино пила съм и от двете и предишната бременносн

# 47
  • Мнения: 1 119
Минах и аз вчера на ранния скрининг-всичко е наред. Д-р Сигридов го огледа внимателно и каза, че за момента всичко е наред. Каза, че е момче.

Фрея, много се радвам, че всичко е наред  Hug
На нас миналата седмица доктор Сигридов ни каза, че е момиче, но че на следващия преглед ще каже със сигурност. ММ май не очакваше точно това  hahaha
Ти мислиш ли да ходиш при доктора и на други прегледи освен на морфологиите?

Аз при поводи съм пила по чаша вино. Не мисля, че е някакъв проблем.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Здравейте мамчета!  Grinning 
 Аз днес бях на ЖК и за първи път чух на бебче сърчицето. Акушерката бая се озори докато го хване на тясно,защото тъкмо улавя пулса и то се мести  Laughing   Голямо гонене беше. В понеделник на УЗ също доста палуваше  Laughing  .
 Нашата док още в края на 10 г.с изказа предположение за момче и всеки път си играе с него и само се опитва да му гледа между крачетата да му търси атрибутите  Laughing  .  Иначе каза,че има дълга тазобедрена кост,което означавало ,че е дългокрако. Дано да вземе ръста на баща си 185 см ,а не мижавите 160 на майка си. Дори по дължина го изкара ,че е 15г.с. 3 дни ,а в действителност съм 14 +3дни  ,както е i по обиколката на главата.
  Много ми e странно имам такова шаващо човече в корема,а не го усещам . Много е особено чувството.
  А иначе съм почитателка на виното,но сега изобщо не ми се пие. Две глътки и толкова. Нещо ми е неприятно .
  Момичета,да ви питам как сте с апетита? Последните дни май доста се засили,а съм малко маниак с килограмите и само чета кое колко калории има. Ям хубава храна,не гладувам естествено,но през 2 часа ме свива стомаха. И то не е да кажеш апетит,а остра нужда да го запълня с нещо.  Също така ме е страх ,защото майка е забременяла с мен на 46 кг и ме е родила на 90  Confused  ,ама много си е хапвала. Аз бях 49,50 и сега през два дни съм на кантара  Rolling Eyes  .

# 49
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Днес си купих кокосово масло за да си мажа корема.И естествено първата ми работа беше да го опитам  Joy Joy Joy.Хапнах си и сега се намазах.То е адски мазно това нещо,направо е страхотно Heart Eyes
Синът ми и той се нареди на опашка и ми вика-много вкусно мирише става ли за ядене ?Викам му дааааа Crazy CrazyОпъна една лъжичка и той ,намазахме се двамата и останахме доволни Joy Joy Joy

# 50
  • Мнения: 378
Ани, мерси че си ме добавила Wink

Както предишния път, така и сега, си пийвам понякога бира или вино. Естествено в минимални количества, до чаша бира или половин чаша вино. Купила съм си обаче и няколко безалкохолни бирички Sunglasses Laughing
По принцип най-много обичам кола, но още от преди теста взе да ми се гади от нея. Сега ми се допива почти само газирана вода или айран.

# 51
  • Мнения: 11
Здравейте,
аз съм Галина на 24 години от Добрич. Първа бременност ми е. Вече ходих на кръвни изследвания, док м прави цитономаска, сега чакам резултати. Терминът ми е на 12 юли.
Тук чета доста полезна информация и страхотни новини. Лека бременност на всички мами.

Въпросът ми към вас мами е: Коя седмица се ходи за Даун? Понеже моята док ми каза, че съм изпуснала срокът, а по мои изчисления съм в 16 седмица. А тя не ми дава почти никаква информация.
Благодаря ви предварително!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 371
Ама на вас и микробиология, и цитонамазка са ви взимали? На мен защо сам цитонамазка?  newsm78

# 53
  • Мнения: 11
не знам, явно всеки процедира по различен начин...

# 54
  • Мнения: 47
Галина ако си в 16та седмица то термина ти е 30.6 Simple Smile Иначе е права и си изпуснала скана за Даун който в  12та седмица, можеш да си пуснеш кръвни за синдромите те също са много точни. Гледай да не пропуснеш скана в 20 той много точно ще види има ли някакви деформации.

# 55
  • Враца
  • Мнения: 800

Въпросът ми към вас мами е: Коя седмица се ходи за Даун? Понеже моята док ми каза, че съм изпуснала срокът, а по мои изчисления съм в 16 седмица. А тя не ми дава почти никаква информация.
Благодаря ви предварително!
Добре дошла, Гале! Ти си в 14+2 г.с. не си в 16-та. Моя термин е 14.07 и днес съм точно в 14г.с. Седмиците запжчват да се броят от първия ден на последния ти цикъл. В случай, че така си ги броила значи терминът ти трябва да е съвсем в началото на юли. За ранния скрийнинг си изпуснала срока, но може да си направиш комбинирано изследване - ФМ + БХС между 16 и 20 седмица. Питай АГ-то ти. Може и да влезеш в сайта на мед. център Фемина да прочетеш просто информативно кога са всички ФМ и скрийнинги и да ги обсъдите с твоя лекар. Wink

Ради, и на мен с тази бременност ми направи микробиология (освен останалите: цито, кръв, урина, кръвна група). С предишната бременност не ми е пускала изобщо за цялата бременност и зАман ме лекуваше от гъбички с всякакви скъпи АБ и препарати, ааз съм сигурна, че нямах. Имах просто по-засилено течение, без цвят и мирис, както е и сега, а излезе чиста МБ. И това е една и съща лекарка. Не знам преди това защо не ми пускаше. Дано сега ми пусне поне още веднъж малко преди раждането да се види ако има нещо да се лекува.

# 56
  • Мнения: 14
Здравейте, и аз днес влизам в 14 седмица с термин 14.07  и бхс си го правих през 12 седм.Сега трябва за фм през 20 седм, но не мога да реша къде да отида. Насочила съм се към майчин дом, ако може малко помощ за мнение.

# 57
  • Мнения: 11
Благодаря ви много, мами!

Хубав ден !

# 58
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз днес влизам в 14 седмица с термин 14.07  и бхс си го правих през 12 седм.Сега трябва за фм през 20 седм, но не мога да реша къде да отида. Насочила съм се към майчин дом, ако може малко помощ за мнение.

Привет!
за ФМ няколко мои приятелки много ми похвалиха МЦ "Марковс", ето линк: http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100

аз мисля там да отида.

# 59
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Здравейте и днес,
УЖ съм добавила всички който ми писаха,но много моля да се проверите.Днес ми е толков крив ден, ММ много ме вбеси и съм яхнала   afwitch af
Направооооо съм  #Cussing out
тази вечер съм на ФМ Peace в 20,30 часа-дано всичко е наред, а утре сутрин на изседвания  fingerscrossed
Сега се връщам да ви чета

Общи условия

Активация на акаунт