Песен за огън и лед 23 - Never give the enemy his wish

  • 42 256
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 28
Аз не съм много съгласен с вашите теории за този меч, че се наследява да, но от лорда на Звездопад а според дорнските закони, наследник може да е жена в такива моменти те са решавали на кого да дадат Зора.
На Артър Дейн са му го дали когато е влязъл в кралската гвардия за славата и честа на дома Дейн.
Да сравняваме кой е най-добър рицар е малко детинско, Баристан Селми и Регар са излезли на финала при Харанхъл.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 1 712

И си мисля за "прелъстяването" на Ашара от Нед. Като го знаем що за дърво е бил, по скоро той е бил прелъстеният  Mr. Green
И още по-важното .... Ашара е от Дорн! Mr. Green

# 227
  • Мнения: 28
Относно намеренията на Тъмната звезда са война, както и на принцесата има разговор между тях където той и обяснява, че с коронясването на Мирцела няма да се получи, цял Дорн иска война.

# 228
  • Варна
  • Мнения: 1 247
Дали знаем що да дърво е бил? някъде май се споменаваше, че след смъртта на Ашара, Нед е загубил част от топлината си и че е нямало по-тъжен ден от деня в който трябвало да й каже че ще се жени за Кейтлин.

Възможно е да е бил по-друг човек преди това...Нямаме много сведения за Нед Старк преди Бунта
Имаме сведения. Веднъж от сир Баристан, веднъж от приказката на Мийра за турнира в Харънхил. Нед се е пресрамил да танцува с Ашара, чак след като Бриндън е разговарял с нея. Едва ли от един танц се е превърнал в пръв сваляч.
Може да е бил тъжен и т.н., но определено не е бил като по-големия си брат, който по думите на лейди Дънстин вземал каквото му се предлага или каквото си искал, не помня точния цитат.
И още по-важното .... Ашара е от Дорн! Mr. Green
Баш!  Twisted Evil

# 229
  • Варна
  • Мнения: 18 205
Ще се развихри в конфликта,който ще предизвика след покушението върху Мирцела.Как да покаже уменията си в мирно време?
Peace И аз мисля, че това е целта му.
Някъде изрично се споменаваше, май в спомените на Нед или за Нед, че е ходил до Звездопад, за да върне Зора.
И си мисля за "прелъстяването" на Ашара от Нед. Като го знаем що за дърво е бил, по скоро той е бил прелъстеният  Mr. Green
Има теория, че Ашара не е" съгрешила" с Нед, а с Брандън Старк. Wink И изглежда по-достоверно.


Аз не съм много съгласен с вашите теории за този меч, че се наследява да, но от лорда на Звездопад а според дорнските закони, наследник може да е жена в такива моменти те са решавали на кого да дадат Зора.
На Артър Дейн са му го дали когато е влязъл в кралската гвардия за славата и честа на дома Дейн.
Да сравняваме кой е най-добър рицар е малко детинско, Баристан Селми и Регар са излезли на финала при Харанхъл.

Това не са теории, а черно на бяло от Мартин, не е задължително меча да принадлежи на наследника на Звездопад, Меча на утрото е от рода Дейн, но само такъв , който е заслужил. Явно Артур Дейн има достатъчно заслуги за да получи титлата, не просто някакви турнирни победи.

И пак за Ашара. ЗАЩО се е самоубила? Излиза, че заради брат си Артур.. не е достатъчно убедително.
Ако е жива, кое би я накарало да изостави живота си и да живее инкогнито?
Ами ако Джон е син на Ашара и Брандън? Thinking

# 230
  • Мнения: 28
Ако някои не е достоен за Зора кой ще му попречи да го вземе? 

# 231
  • Варна
  • Мнения: 18 205
Една чудесна теория ми изникна..
Защо Джон да е син на Регар? Thinking Нещо сочи ли ни , че Джон може да е Таргариен? Ами ако Джон е Дейн?
Дейн са идеалния кандидат за последния герой - потомци са на Първите хора, имат специален меч изкован от метеорит, наречен Зора. Имат титла "Меч на утрото", по подобие на клетвата в Нощния страж.

Джон спокойно може да е дете на Артур Дейн и Лияна, а Регар да е съдействал на приятеля си, за да бъде изпълнено някое пророчество.

А Ашара да е инсценирала самоубийство за да се грижи за племенника си. ( Т.е. Ашара да е някъде на Север, което ми се струва твърде малко вероятно)

# 232
  • Варна
  • Мнения: 18 205
Ако някои не е достоен за Зора кой ще му попречи да го вземе? 

В какъв смисъл? newsm78 Предполагам, че меча се съхранява при лорда на Звездопад, докато се появи подходящ кандидат.

# 233
  • Мнения: 28
Лорда ако няма специални умения кои ще го спре да вземе меча   

# 234
  • Варна
  • Мнения: 18 205
Лорда ако няма специални умения кои ще го спре да вземе меча   

Кумовата срама? Laughing
Може да се дава на специална церемония, когато специален съвет реши кой да го получи.
Фактът, че не всеки лорд на Звездопад е Меч на утрото е показателен.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 1 247
Хексе, интересна теория, но защо пък да пада такава конспирация с произхода на Джон? Дали е копеле на Нед или на Брандън не би имало значение, освен за Кат. Освен, за да не петнят името на Артур Дейн? Дорнците не мислят по тоя начин. Виж как Ерик Дейн спокойно си разказваше за връзката на леля му. Едно-две копеленца в рода, дори на бял плащ - не мисля, че би им трепнало окото.
Някой беше споменал за принц Люин (Люелин?) на Елия чичото, който бил бял плащ, но си имал любовница в Дорн и всички много я уважавали (май разговор между Ариан и сир Арис).
Та мисълта ми е, че нямаше нужда от такова пазене на тайната, ако Джон не е бил заплашен от някаква опасност.

# 236
  • Мнения: 28
От книгата знам само за Артър,Нед,Джеролд и Ашара като представители на дома Дейн, по право меча трябва да е на Нед но той е момче на 10 - 12г  Джеролд е братовчед така, че него не го броим.
Според мен просто някой от наследниците са били пренебрегнати, както случката с Егон недостойния и Демън Блакфир както  Корбрей или доброволно са го давали на някой с по-добри умения както казах вече.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 18 205
От книгата знам само за Артър,Нед,Джеролд и Ашара като представители на дома Дейн, по право меча трябва да е на Нед но той е момче на 10 - 12г  Джеролд е братовчед така, че него не го броим.
Според мен просто някой от наследниците са били пренебрегнати, както случката с Егон недостойния и Демън Блакфир както  Корбрей или доброволно са го давали на някой с по-добри умения както казах вече.

E, Нед Дейн все трябва да има баща, нали? Баща, който е брат на Артур и Ашара.
Но не е Меч на утрото.

# 238
  • Мнения: 28
За него нищо не се споменава както и за много други то и за Артър нямаше да знаем ако не беше рицар от кралската гвардия

# 239
  • Варна
  • Мнения: 18 205
За него нищо не се споменава както и за много други то и за Артър нямаше да знаем ако не беше рицар от кралската гвардия
Всъщност в "Света" е писано и за другите Мечове на утрото, т.е. майстерите им водят сметка. Виж какво казва Тъмна звезда:
Цитат
Отведе принцесата при огъня, а сир Джеролд се оплака зад Ариан:
— Домът ми е от десет хиляди години, още от зората на дните. Защо единственият, когото всички помнят, е братовчед ми Дейн?
— Беше велик рицар — обади се сир Арис Оукхарт.
— Имаше велик меч — отвърна Тъмна звезда.

Общи условия

Активация на акаунт