БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 137
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 4 615
Виж в магазини, в които продават продукти на Harmonica

# 676
  • Мнения: 9 170
Криси, прочетох те, но тук е доста достоветно написано, че ще издържи. ( Дозата е двойна)
Скрит текст:
А в Бургас не съм виждала  Кефир.

щом е от блога на Милена - вярвай и направи както е писала.  Peace Ако не намериш бътърмилк/мътеница, някъде имаше пропорция как се прави с прясно мляко и лъжичка/или две  newsm78 бяха оцет, потърси .

# 677
# 678
  • Мнения: 6 214
Криси, прочетох те, но тук е доста достоветно написано, че ще издържи. ( Дозата е двойна)
Скрит текст:
А в Бургас не съм виждала  Кефир.
Има на Берьозката.

# 679
  • Мнения: 3 958
Благодаря момичета за съветите. Бътърмилка ще го направя от прясно мляко и ябълков оцет, както е казала Пепчо.
Но сега имам друг въпрос/ проблем Praynig
Рецептата, която съм гледала е за блат с диаметър 20 см, а на мен ми трябва за 26 см.
Търся из различни страници сега точните пропорции за такава големина, та да изпека 2 блата и да мога да ги разрежа, за да се получат 4.

# 680
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 666
Кефир пускат и в Лидл, ако не се лъжа.

# 681
  • Мнения: 9 170
Благодаря момичета за съветите. Бътърмилка ще го направя от прясно мляко и ябълков оцет, както е казала Пепчо.
Но сега имам друг въпрос/ проблем Praynig
Рецептата, която съм гледала е за блат с диаметър 20 см, а на мен ми трябва за 26 см.
Търся из различни страници сега точните пропорции за такава големина, та да изпека 2 блата и да мога да ги разрежа, за да се получат 4.

този блат на Милена от Sweet Kingdom, който коментирахме, е за кръгла форма 28 см- така пише.  Peace в твоята 26 см ще стане мъъъничко по-дебел.
Но ако имаш друга рецепта за блат, който е за форма 20 см, а на теб ти трябва за 26 см, просто си направи дома и 1/3 от посочените.

# 682
  • Мнения: 5 793
Днес ходих до Берьозка и видях пакети с кори "Наполеон". Стават ли за торта Наполеон или са някакъв друг вид?

# 683
  • Мнения: 765
Morena, bouquet! Гледала съм указанията за качване на снимки,но пак не успявам.Е,не съм се старала и кой знае колко,де...  Blush

По темата:
Купих телешко месо за готвене.Искам да го направя със спанак,нещо като яхнийка да стане.Дали се намира рецепта някъде?

# 684
  • София-Младост
  • Мнения: 23 430
Morena, bouquet! Гледала съм указанията за качване на снимки,но пак не успявам.Е,не съм се старала и кой знае колко,де...  Blush

По темата:
Купих телешко месо за готвене.Искам да го направя със спанак,нещо като яхнийка да стане.Дали се намира рецепта някъде?
http://passionscooking.blogspot.bg/2010/12/blog-post_4873.html
Тази ми е любима рецепта, може да прибавиш спанак и да намалиш лука

# 685
  • София-Младост
  • Мнения: 23 430
Днес ходих до Берьозка и видях пакети с кори "Наполеон". Стават ли за торта Наполеон или са някакъв друг вид?
Стават, май са точно за тази торта;) Само си приготви крема.

# 686
  • Мнения: 3 958
Благодаря ви. Намерих си точната рецепта за мен. Simple Smile

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 26 712
Днес ходих до Берьозка и видях пакети с кори "Наполеон". Стават ли за торта Наполеон или са някакъв друг вид?
Стават, май са точно за тази торта;) Само си приготви крема.
И аз ги гледах тези кори,има и за торта Медовик,но с какъв крем се правят  newsm78

# 688
  • Мнения: 765

http://passionscooking.blogspot.bg/2010/12/blog-post_4873.html
Тази ми е любима рецепта, може да прибавиш спанак и да намалиш лука
[/quote]

Супер е,благодаря! bouquet

# 689
  • Мнения: 9 170


По темата:
Купих телешко месо за готвене.Искам да го направя със спанак,нещо като яхнийка да стане.Дали се намира рецепта някъде?

яхния със спанак и всякакво мЕсо http://pep-4o.blogspot.bg/2010/03/blog-post_18.html

Общи условия

Активация на акаунт