Черешката на тортата 2016 - тема 3

  • 97 553
  • 936
  •   1
Отговори
# 870
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 558
"Ма кви са тиА изгъзици, дай ми да ма'ам пръжки, кюфтаци и да лоча домашно вино от избата на Пешо!"[/i]

Предпочитам сдържана възпитаност пред откровената простащина.  Naughty

Ice Queen, phelippa,  the slayer    thumbsup   rotfImbo    tooth

# 871
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Аре, без Сънито нямаше да е интересно Naughty  , както и без шеф Петрофф.
Ама даде 10 точки Съни, нали. Crossing Arms
Нищо, че нищичко не й хареса. Mr. Green

# 872
  • Мнения: 5 128
Аре, без Сънито нямаше да е интересно Naughty  , както и без шеф Петрофф.
Ама даде 10 точки Съни, нали. Crossing Arms
Нищо, че нищичко не й хареса. Mr. Green
Ами то това е върха на лицемерието - плю, плю, че нищо не й харесва, обиди директно домакинята и накрая - ами на, 10 точки  Stop

# 873
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
И кво от това?  Mr. Green

# 874
  • София
  • Мнения: 7 989
Александрина даде 10 точки за домакинята като личност, но и при оценяването изрично подчерта, че оценката за храната е 0.

# 875
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Да, наистина, значи никакво лицемерие няма. Grinning

# 876
  • Мнения: 5 128
За мен цялото й отношение е под всякаква критика, барабар с лицемерието  Crossing Arms

# 877
  • София
  • Мнения: 7 989
Да, наистина, значи никакво лицемерие няма. Grinning

Никакво лицемерие нямаше. Александра си каза мнението за храната и пред домакинята и пред камерите. Пак повтарям тя и при оценяването не одобри храната и писа оценка 0. Десетката я даде за домакинята като личност. Другите като бяха чааак пък толкова възпитани защо и писаха толкова ниски оценки?

Лицемерие беше мълчанието на другите, които по нееднозначен начин също показаха, че храната не им харесва. И Велислава го разбра и усети. Лицемерие също така и поведението на домакинята, която вместо да покаже по деликатен начин какво е безглутенов режим на хранене, направи сама вечерта нетърпима.

Безглутеновото хранене, както писаха някои тук не означава безвкусна храна. Повтарям готвил съм за такава храна и знам много добре за какво става дума. Ми извинявайте, ама аз например тази пица въобще нямаше да я опитам, та ако ще после тука да ме разчекнете. Когато една храна не ми харесва, не я ям и толкова. Възпитано невъзпитано това е.

Писах и преди - не одобрявам поведението на Алексансра, но съм категоричен, че донякъде вина има и самата домакиня.


На снимката виждате вълчата пица, която направих за едно момче, което има глутенова непоносимост. Основата е с кайма, отгоре има картофени кюфтете, ръчно направени кренвирши, домати, червени пиперки и т.н. Прие се изключително добре от абсолютно всички присъстващи.


Царевично - оризови петифури със синьо сирене и кашкавал на фурна. Те пък бяха за рождения ден на мой приятел със същите проблеми.

Ама нали разбирате, че и в двете семейства обсъждахме много внимателно, как да балансираме менюто така, че да е допустимо за всички присъстващи.

Има някаква маниакалност за така нареченото „здравословно хранене“ където яденето няма вкус, а е пълно с всякакви безцветни и безвкусни храни, трици и измислени природосъобразни добавки.

Последна редакция: сб, 05 мар 2016, 15:19 от дядо хаджия

# 878
  • Мнения: 484
Дядо Хаджия, може ли рецептата за ръчно направените кренвирши?

# 879
  • София
  • Мнения: 7 989
Дядо Хаджия, може ли рецептата за ръчно направените кренвирши?

Изпратих я на лични, защото не и е мястото в тази тема.

# 880
  • Мнения: 9 865
Какво значи "оценява я като личност"... нищо не значи. Те са там да оценяват храната и атмосферата на вечерята. Ако храната е 0, атмосферата беше скапана от Сашка и тя 0, то какво остана?! Направи ми впечатление колко снизходително се изказа за детето, което свиреше там на пианцето, мен лично също не ме трогват такива включвания на дечица, но защо пък трябва да скапя от вратата настроението с "ми хубу, научило си детето урока". Ужасно тъпо беше всичко, но благодат за коментиране... Mr. Green

# 881
  • Мнения: 14 176
Че кой е казал да лъже, че ѝ харесва храната? Начинът по който го направи беше груб, просташки и невъзпитан. То не беше въртене на очи, не бяха физиономии, дебелашки изказвания...

# 882
  • София
  • Мнения: 7 989
Че кой е казал да лъже, че ѝ харесва храната? Начинът по който го направи беше груб, просташки и невъзпитан. То не беше въртене на очи, не бяха физиономии, дебелашки изказвания...

Ами и мълчаливото неодобрение пък на другите беше също очеизвадно.

Вижте повтарям за енти пореден път. Не одобрявам поведението на Александрина, но пък не мисля, че трябва само нея да обвинявате за вечерята.

# 883
  • Мнения: 2 187
Определено домакините са тези, които "дирижират"  атмосферата в домът си,
както и отговарят за храната и приятното изкарване на гостите.
Велислава - провал на вечерята.Всичко беше прекалено натрапчиво и несъобразено с хората,
на които се опита да представи безглутеново меню.
Също не ми хареса, че приготвяше част от храната, оставяйки гостите сами, както и не се постара
да ги обедини в тема, разговор, а тематичната и вечеря даваше предпоставки .
Домът и  колата също не ми харесаха, дори бих казала кичозно.
Освен скучно, беше и неприятно.
Поведението на гостите няма да коментирам, но се усещаше отегчение в Косьо и Краси.
Храна, която не харесвам няма начин да ям, както изисквам от близките ми да коментират предпочитанията си, за да няма гладни.

# 884
  • Мнения: 1 012
Скрит текст:
Почти споделям мнението ви за  вечерята на Велислава.

Домакинята можеше САМО да представи безглутеновото меню,  с едно или две блюда  и  трябваше да поднесе подходяща храна на гостите си. Все пак минаха  4 вечЕри и можеше да измисли нещо, с което да не се повтаря с тях.

Не е нужно да се залага на количество - да е вкусно и здравословно е достатъчно.

Докторката беше излишна.

Поведението на Сашето елементарно, невъзпитано, просташко, отвратително,  ако и да е била засегната от ципа в чинията си. Прояви малко уважение, колкото и да те натиска простотията.....

Останалите се държаха неадекватно.

До края очаквах поне Косьо да каже две думи, ама и той ми се видя стъписан от поведението на Сашето и сие.
Представете си заедно в една седмица на маса - Емануела, шеф ПетроФ, Сашето...../ ако беше взела плакетчего.../    newsm78   
Лелеееее....бедна ми е фантазията...... tooth tooth tooth

Ако желаете допълнете ме....ще ми бъде интересно.

И ясновидката Николета tooth и тя беше невъзпитан мрънкащ темерут.

Точно преди плеймейтката да го каже писах на сестра ми във вайбър - "Еееее сто пъти се повтори безглутенов днеска!"  Grinning
Наистина пресилено беше, а с глутен или без глутен винаги може да стане буламач или както казва една съседка - бльоджа Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт