ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 80 305
  • 767
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 278
Аз съм в Щерев за трето икси. Герда, наистина от коментара на лекаря (преди кариотипа) останах с впечатление за неразбиране, незнание и недоверие към ПИД, но ще го обсъдя с биолозите/ембриолозите.

# 106
  • тук-там
  • Мнения: 5 900
На мен пък Стаменов в Надежда горещо ми го препоръчва. Към инфо от Щерев аз лично съм скептична.

# 107
  • Мнения: 5 134
Малага, какъв е проблемът с кариотипа?

# 108
  • Мнения: 1 278
Кариотипът на мъжа ми:
Балансирана Робертсонова транслокация между хромозоми 13 и 14, кариотип 45 ХY, t(14;15) (q10;q10)
Не сме коментирали с д-р все още.

# 109
  • Мнения: X
Това се коментира с генетика в клиниката, че репродуктивните не са съвсем наясно.

# 110
  • Мнения: 5 134
Малага, така написано, Робертсоновата транслокация  е между 14 и 15. Ще ти пиша с малко информация.

# 111
  • USA
  • Мнения: 7 379
В държава,в която дори няма прогестерон на инжекции(2018г),не бих рискувала със сложни процедури като ПИД.О,и любимото ми правене на трансфери или подготовка на ЗЕТ без следене на хормоните,същите тези,които са причината за успех/неуспех..ей така,на сляпо,пък каквото стане.

А това,че тризомиите се били разпознавали с просто око Joy (ми браво на ембриолозите ако така на око разчитат милиони гени в хромозомните кодове) е направо нелепо.Как може въобще да си поверявате най-скъпото,здравето,на тези смешници?!!

# 112
  • Мнения: 5 134
Защо няма прогестерон на инжекции?
А какви са опциите на жени като Малага в България, ако искат ПИД?

# 113
  • USA
  • Мнения: 7 379
Ще си поемат риска..опции няма много.
Не знам защо няма,аз бях изумена.

# 114
  • Мнения: 1 278

Елена, ето го резултата. Благодаря, че ми обърна внимание, може да е печатна грешка. Ще попитам.
Благодаря на всички за съпричастността. Heart

# 115
  • Мнения: 5 134
Малага, писах ти на лични.

# 116
  • Мнения: X
То ако се откаже печатна грешка.. то твърде сериозна е.
Както на мен ми се беше случило да ми изпращат на мейла резултат от генетично изследване на здрав фетус, а аз да съм няправила аборт по медицински показания, че са ми пратили резултат за болно бебе.Ама компотите не били такива, а били камплоти, та изследванета със резултат на здрав фетус било грешка.

# 117
  • Мнения: 5 134
Определено трябва да изясниш каква точно е транслокацията: и между двете двойки хромозоми е възможно да има Робертсонова транслокация. Тази между 14 и 15 е по-рядко срещана от другата. Преди да присръпите към ПИД трябва да се знае точният кариотип на родителите.

# 118
  • Мнения: 1 278
Моят кариотип е ОК. Водим се с мъжки фактор, астенозооспермия и 2% морфология по Крюгер. Освен това аз с НЯР, три нискорискови хетеризиготни мутации АСЕ, фактор 13 и MTHFR 677T и леко завишена клетъчна активност, заради която правих вливка интралипид (назначена от имунолог), но АГ каза, че следващия път няма да правим, защото не се знаело помага ли или повече вреди. Слагах и всеки ден фракси след ЗЕТ, но не помогна. Миседа преди това беше в 8 г.с. и благодарение на Герда и Делисардели направих изследвания за тромбофилия и имунологични. Така и не разбрах хромозомна грешка ли бе или друго.
Сърдечни благодарности на всички! Heart

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 19:32 от Малага

# 119
  • Мнения: X
При лош мъжки фактор също препоръчват ПИД.

Общи условия

Активация на акаунт