Как се справяте с пипането навсякъде на малките деца?

  • 11 579
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 673
...Искам и аз заключваща се врата за тераса...и за прозорци Crossing Arms
И нашите бяха без ключ, след като проходи детето ги сменихме. Евтини са и се сменят за няколко минути.

# 61
  • Мнения: 6 791
Спомням си, че терасата ни беше любимо място за игра. С брат ми имаме по-малко от 2год. разлика. Половината тераса беше с платна, другата половина, решетки, но не до горе, а само до парапета. Не знам майка ни как ни е оставяла. Почти постоянно си намирахме нещо да правим. Даже много ни харесваше да седнем, да провесим крачета през решетките и да си ги клатушкаме във въздуха. Не помня да ми е хрумвало да се надвеся или нещо опасно. Ние ли сме били по-глупавички и послушни, нашите ли прекалено доверчиви, не знам. Аз сега не мога и да си помисля да е сама на терасата, дори и придружена от батко си (сега на 6г). Нашите са ми имали много голямо доверие, навън си играехме с брат ми и с другите деца, аз си го гледах. Сега е немислимо 5-6 годишни деца да са сами навън. Не само заради по-опасния свят наоколо, но и самите деца някак сами не се оправят. Замислям се понякога с хилядите обезопасявания и ходене подире й, че едно време в моето детство сякаш не беше така или поне не помня. Дали с тези си опити да предвидим и предпазим от всичко, всъщност не им отнемаме възможността сами да се научат да се пазят  newsm78

# 62
  • Мнения: 46 673
Не всички едно време са гледани така. Много си се отглеждаха под надзор, както и много пострадали имаше, които са оставени без такъв.
Децата така или иначе ще се опитват да бръкнат в контакта, не смятам, че трябва да ги удари ток, за да знаят, че не трябва да пипат.
Дали им правим добро или не, всеки ще каже, когато детето му порасне. Моето е почти на 12 и се пази повече от добре. Естествено освен всичко, което сме правили за предпазване, е било съпроводено и с обяснение. Но на възраст, която сме сметнали за подходяща. На лазещо бебе не съм му разяснявала какво е електричество.

# 63
  • гр. София
  • Мнения: 114
Моето дете също си отваря прозореца - качва се на бебешкото креватче, оттам на перваза на прозореца и си отваря с дръжката... Първият път като го видях направо косата ми побеля. Аз по принцип не го оставям сам в креватчето освен ако не ходя до тоалетната, а сега си го водя с мен. Ние още същия ден с мъжа ми купихме от тези закопчалки за чекмеджетата, но от по-големите и съм лепнала единия й край върху стъклото, а другия на дограмата на отваряемия прозорец и сега като се добере до дръжката само я завърта, но самия прозорец не може да се отвори. Въпреки това обаче все ме е страх да не се разлепи някой от държачите и да успее да отвори прозореца. Райберите обаче ми изглеждат къде къде по-сигурни. Ще трябва да потърся из фирмите за дограма. Към момичетата, които имат такива - сами ли ги монтирахте и лесно ли става, или ви ги сложиха от фирмата за дограма? Можете ли да ми кажете приблизително на каква цена са? Благодаря ви предварително! bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 5 659
Цената им е около 7 лв, могат и да се поръчат по интернет, хващат се с два винта към рамката на прозореца, по-сръчните татковци ще се справят.
тук или тук например, напиши в гугъл "райбери за пвц дограма".

# 65
  • гр. София
  • Мнения: 114
Благодаря ти, Атти! Ще разгледам сайтовете, че моето дете много го привлича катеренето към прозорците - слага си столове или върху креватчето и е до дръжката. А като го видя там, изтръпвам!

# 66
  • Мнения: 46 673
Да, монтажът е лесен, и вие, и мъжете ви могат да го монтират, не е нужно да се вика майстор  Peace

# 67
  • shumen
  • Мнения: 18 288
НСЧ,имаше резе при свекърва ми,но тя никога не го слагаше когато бяха с малкия сами вътре.
Такава люлка и ние имахме,но моето дете се надвесваше в нея и на няколко пъти го хващах с главата надолу в последния момент готов да полети.
Тете,аз моя в столчето за хранене нямаше как да го оставя.Същност само веднъж направих тази грешка,докато аз простирах и само докато изляза и той беше изправен върху седалката му.Добре,че се обърнах и го видях,защото иначе на 100% щеше да е полетял с главата напред и тупнал на паркета,ако не бях успяла да вляза и го сваля.

# 68
  • Мнения: 46 673
Столчето за хранене и аз го махнах. Беше се мушнала надолу и главата й заседнала м/у масичката и седалката. Виси и пищи  ooooh!

# 69
  • shumen
  • Мнения: 18 288
НСЧ,моя позната и те имаха такъв случай като вашия.
Столчето за хранене и аз съм го махнала,откакто знам,че може да става в него,а и не искаше да стои.

# 70
  • Мнения: 69 359
Столчето за хранене го ползвах, когато детето беше бебе и после на годинка, годинка и нещо. Винаги връзвах коланчето. А и винаги беше пред очите ми и на една ръка разстояние ..току пред банята, а аз под душа с лице към него.
Въпреки това два пъти падна с все стол на земята...как не се претрепа, незнам..

# 71
  • Мнения: 73
Ами, изобщо не се справям. В повечето случаи, детето ми е като маймуна, мести столовете и няма недостъпно място за него. Каквото и да е на високо,той ще намери начин да се докопа до него. Да го оставя сам и да отида до тоалетна, ми нямам шанс, ако се случи ще го намеря върху някои шкаф, върху масата, или където и да е стига да може да скача от там (много обича да скача). Една продавачка в магазина ми каза, че сега сме в детския пубертет, като я попитах кога свършва тя съвсем спокойно ми отвърна "Ми когато започне другия." Изобщо не ме успокои, ноо здраво дете, пълно с енергия е нормално да е палаво и да иска да пипа всичко. Едно дете имам, а все едно са десет.  Grinning

# 72
  • shumen
  • Мнения: 18 288
Тета,то и моя уж го връзвах,но пак успяваше да се измъкне и изправи.Затова като видях,че може го махнах на бързо.

# 73
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Все си мисля, че до към 3 - 4 години, детето вече трябва да знае какво е позволено и какво не. И ако тръгне да прави бели, то те да не са чак такива, за да не можеш да отидеш до тоалетната.

Аз спокойно влизам да си взема душ и оставям детето да си шушка нещо, но при нас лошото е, че то винаги се сеща да ме пита нещо докато съм в банята. За това и вече се къпя с гащи под душа. Joy Joy Joy

# 74
  • Мнения: 73
  Mamma mia  #Crazy   аз не мога и да си представя да се изкъпя при положение, че той не спи (през деня рядко се случва). По всякъв начин се опитвам да му обяснявам какво трябва и какво не трябва да се прави, и той го знае, но щом остане сам забравя за думите ми. Много силен инат има в него и там ни е целия проблем.

Общи условия

Активация на акаунт