На море в Турция - тема 43

  • 134 563
  • 774
  •   1
Отговори
# 180
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
За екскурзии около Мармарис сме се насочили към река Далян, може би и едно сафари с атв или подобен род. До реката с кораб, после се прехвърля на малки лодки, имало и кални бани, виждат се и древни гробници.
Хубаво сте решили екскурзията до Далян да е с корабче. Ние избрахме автобусната /с автобус пътуваш до Далян и от там те качват на лодките/ и малко съжаляваме. С варианта с кораб се минава и покрай фосфорната пещера, а и се виждат красотите около Мармарис.
Преди да резервирате сафарито проучете добре какво точно представлява. Мъжът ми искаше да отидем на сафари с джипове, но след като изгледахме няколко клипчета в youtube, тотално се отказахме. Качиха хората в едни джипове, връчиха им едни водни пушки, колите минаваха по едни черни пътища в гората, а пътниците се пръскаха с вода. То голяма атракция, няма що  Stop

# 181
  • Мнения: 247
Ще помоля запознатите с района на Мармарис да помогнат, не мога да реша коя екскурзия да посетя. За всяка поотделно има добри отзиви, а няма как да ги посетя всички, все пак трябва да остане време и за плаж. Клоня към Родос, но тъй като е целодневна, а няма включено хранене, та да помоля тези, които са ходили как процедират - от острова ли си купувате или от хотела си приготвяте някой сандвич + вода и да не ми направят проблем нещо, че си нося храната.   Embarassed
Другото, което ме интересува е - има ли вход за Крепостта в Мармарис?   

На Родос има много ресторантчета и кафененца, това е част от удоволствието. Но се сещам, че от хотела на тръгване ни догониха да ни дадат някакви сандвичи, но не се възползвахме.

# 182
  • Варна
  • Мнения: 499
Далян е от задължителние екскурзии в Мармарис.И може би най - посещаваната.  Ние също бяхме с автобус и после с лодки по реката. Потвърждавам казаното от Мис Джули, че ние също съжалихме, че не отидохме с кораб, но просто така ни посъветва Били -  каза ни, че прехода до реката бил близо 3 часа. В случая не беше напълно прав. И костенурките не видяхме, но въпреки това екскурзията си заслужава отвсякъде.

# 183
  • Мнения: 1 239
Да, за Далян именно заради нечий пост разбрах, че корабния вариант ще е по-атрактивен. Отделно толкова ще пътуваме с автобус на отиване и връщане от Мармарис, че не искам и през почивката пак така.

За сафарито точно гледахме разни черни пътища се друсат и тук там по кофа вода ги изненадва. Видя ми се смешно, но ще видим ММ какво ще си избере, аз държа само за р.Далян. И на Памуккале ми се искаше, но сякаш е доста път и време. За Родос се колебая заслужава ли си....намирам противоречиви мнения, а и май цената беше повечко.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 499
Да, за Далян именно заради нечий пост разбрах, че корабния вариант ще е по-атрактивен. Отделно толкова ще пътуваме с автобус на отиване и връщане от Мармарис, че не искам и през почивката пак така.

За сафарито точно гледахме разни черни пътища се друсат и тук там по кофа вода ги изненадва. Видя ми се смешно, но ще видим ММ какво ще си избере, аз държа само за р.Далян. И на Памуккале ми се искаше, но сякаш е доста път и време. За Родос се колебая заслужава ли си....намирам противоречиви мнения, а и май цената беше повечко.
Не съм ходил, но всички мои познати,които са били , са ми казвали,че е било общо взето загуба на време, нямало екскурзоводско обслужване, дори накрая са чакали с нетърпение часа за катамарана.
От друга страна, от Мармарис е най- близкия и бърз начин да се посети Родос.

# 185
  • Варна
  • Мнения: 3 971
Клоня към Родос, но тъй като е целодневна, а няма включено хранене, та да помоля тези, които са ходили как процедират - от острова ли си купувате или от хотела си приготвяте някой сандвич + вода и да не ми направят проблем нещо, че си нося храната.   Embarassed    

Каква екскурзия - наредихме се на касата , купихме си билети , качихме се на ферито............
Какви сандвичи - част от кефа е да си хапнеш в някоя от десетките таверни и нали има бира , защо да носите вода , тя все пак е за миене  bouquet.Другото важно да се посети са фришоповете - на много добри цени са и с отлично качество , накупихме питиета , цигари , парфюми .................Не само че не чакахме с нетърпение катамарана  , а и не ни стигна времето.Освен таверните и археологията има много бутичета , женорята бая торби напълниха , само във фришопа киснахме час Simple Smile
Памуккале е страхотен природен феномен и въпреки друсането с автобуса си заслужава да се види.

Последна редакция: чт, 21 апр 2016, 08:54 от peterky2002

# 186
  • Мнения: 63
Клоня към Родос, но тъй като е целодневна, а няма включено хранене, та да помоля тези, които са ходили как процедират - от острова ли си купувате или от хотела си приготвяте някой сандвич + вода и да не ми направят проблем нещо, че си нося храната.   Embarassed    

Каква екскурзия - наредихме се на касата , купихме си билети , качихме се на ферито............
Какви сандвичи - част от кефа е да си хапнеш в някоя от десетките таверни и нали има бира , защо да носите вода , тя все пак е за миене  bouquet.Другото важно да се посети са фришоповете - на много добри цени са и с отлично качество , накупихме питиета , цигари , парфюми .................Не само че не чакахме с нетърпение катамарана  , а и не ни стигна времето.Освен таверните и археологията има много бутичета , женорята бая торби напълниха , само във фришопа киснахме час Simple Smile
Памуккале е страхотен природен феномен и въпреки друсането с автобуса си заслужава да се види.


Благодаря! За Памуккале потвърждавам, че е страхотно, защото миналата година го посетих.

# 187
  • Мнения: 32
Здравейте,чета отдавна темата,но никога не съм писала в нея.Интересувам се от почивка в Дидим и по-точно за месеците септември и октомври.Клоня към дата 30.09.16г.,но ме притеснява какви са температурите тогава.Някой,ако може да сподели,ще ми бъде от голяма полза.Благодаря

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 1 939
Ура! Ура! Ура! Още едно райско кътче отваря врати тези дни в Турция, Дидим. Хотел Аквасис де Лукс. Обещаващо красив, елегантен и надявам се гостоприемен.
Може да споделите коя агенция го предлага ?
Благодаря !

# 189
  • Мнения: 2 702
Здравейте,чета отдавна темата,но никога не съм писала в нея.Интересувам се от почивка в Дидим и по-точно за месеците септември и октомври.Клоня към дата 30.09.16г.,но ме притеснява какви са температурите тогава.Някой,ако може да сподели,ще ми бъде от голяма полза.Благодаря
По това време става вече по - хладно, но ние 3 пъти почиваме в края на септември и водата е хубава , както и времето . Пак ще си прекарате хубаво .

# 190
  • Мнения: 262
Колеги от ТА Дорис в момента са в Анталия  на инфотур. Потвърждение от тях ,че  Аквапарка на Rixos Premium-Belek няма да работи този сезон заради ремонт. Желаещите от там може да ползват другия Аквапарк на новия RIXOS WORLD PARKS & ENTERTAINMENT-Belek. Ще има редовен шатъл между двата хотела. Peace

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 1 939
Резервирах Ipeal Prime Beach - Мармарис, дано не съжалявам.

За коя дата резервира? Ние сме също там от 20.05. Досега не съм чула отрицателни отзиви от този хотел, но знае ли човек тази година как ще е. Дори във фейса си писах с един човек, който миналата година е бил там и той също ме увери, че е добър хотел.  Grinning
Ние бяхме миналата година .На 1-ва страница може би е останал коментара .

# 192
  • Русе
  • Мнения: 7 093
Ура! Ура! Ура! Още едно райско кътче отваря врати тези дни в Турция, Дидим. Хотел Аквасис де Лукс. Обещаващо красив, елегантен и надявам се гостоприемен.
Може да споделите коя агенция го предлага ?
Благодаря !
Мисля, че Емералд го предлагат Peace

# 193
  • Мнения: 262

Ура! Ура! Ура! Още едно райско кътче отваря врати тези дни в Турция, Дидим. Хотел Аквасис де Лукс. Обещаващо красив, елегантен и надявам се гостоприемен.
[/quote]
И липса на зеленина,ужасно гол , плажа в момента е сбор на камъни и пръст-в морето скални тераси и чакъл. Но пък какво от това,хотела ще компенсира с лукс и обслужване,надявам се.
Имам снимки на телефона и гарантирам за този пост ,че е истина.   

# 194
  • Мнения: 167
От 8 до 17.05 съм в Аквасис Делукс,Дидим и ще Ви осведомя как е там в първите дни. Уж ще има  wifi на територията на целия хотел, пък ще видим.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт