КОЗУНАЦИ – 2016 г.

  • 73 239
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 681
Тази година ми е дошла музата за козунакоправене  Laughing Миналата си дадох почивка, защото предишната се оляхме покрай бг-мамата и вкусните козуначени теми  Embarassed Два месеца преди Великден вече бях спец по козунаците и то не бе ядене, не бе правене  Mr. Green ... Та тъй, сега, след година почивка идва ред. На всички пожелавам с много любов да правите козунаците, с още по-голяма любов да ги споделяте с любимите хора  Hug

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Забърках на майтап едно тестенце, като за руло, ама мисля утре сутрин понички да завия, пак за повече коричка.  Омесих го, сега почиваме и двамата 10 мин.

# 47
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Скрит текст:
Merelenda  Hug
Скрит текст:
Аз сега се разрових и видях, че си го пускала миналата година и се сетих, че исках още тогава да го пробвам, но така и не ми остана време и после забравих. Сега като видях видеото и го направих без рецепта и взе, че се получи. На мен да ти кажа, ми е по-лесно да видя как се прави и после рецепта не ми трябва. В днешно време рецептите са относително нещо, защото продуктите не са като едно време, продават се много продукти с лошо качество. Преди от половин килограм брашно правех по 4 козунака, а сега по два и половина. Но то да беше само брашното... Всичко е химия, то затова и какви ли не алергии и нови заболявания и какво ли не.
Иначе козунака се харесва у нас, защото децата обичат шоколад и какао. Аз лично не го харесвам, затова някой ден, като имам желание и ми дойде музата, ще видя как да го променя, да е без какао и да няма вкус на шоколад, че аз не обичам нито какао, нито шоколад.
И за да не е само спам, първият леопардов козунак, който направих.

P. S. И все пак класическият козунак си е най-вкусен. Simple Smile
Аз пък не знаех, че има видео. Видях в Пинтерест снимка на бриоша и кликнах на рецептата в блога. Оттам се водех и го направих.
За брашното съм съгласна. Сега съм с една партида, от която се налага да слагам по около 100-150 грама по-малко брашно за два хляба.
Скрит текст:
Merelenda, видеото го видях в една австрийска FB група. В нея има участници от много страни, но всички живеят в Австрия. Показват много интересни неща. Видях ястия, сладкиши и какво ли не още, които никога не бях виждала и чувала. Иначе видеото е пуснато през февруари тази година. Аз затова ти казах, че като го видях, се чудех къде съм виждала вече този козунак. Но ти си го показала само веднъж и затова не се сетих.
Така че когато видях видеото, а имах и време, и музата ми беше "на линия", и още същия ден го направих. Откровено казано, първият път ми беше много забавно да го правя. На вкус не е лош, но както вече споменах, аз не обичам шоколад и всичко, което наподобява вкусът на шоколада.
Линк към видеото пуснах в темата за питките.

Козунак Venetta





# 48
  • Мнения: 4 186
Много хубава тема bouquet
Тази година може да се опитам и аз да направя козунаци Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 080
Венета, това е любимият ми козунак. По Великден правя и други, но през годината само този  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 5 374
миналата година бях попаднала на рецепта за козунак с маскарпоне и гладни бадеми в един красив, български блог, но не я направих и сега не мога да го открия. Аз меся всичко в хлебопекарната, до момента с печенето, вадя тестото, оформям в съд, мушкам във фурната на 50 градуса, докато стане двойно тестото и пускам да пека.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
миналата година бях попаднала на рецепта за козунак с маскарпоне и гладни бадеми ..
Не знам какви бадеми, но с разните млечни продукти има при Еликсир, видя ли при нея за маскарпонето?!

# 52
  • Мнения: 11 761
миналата година бях попаднала на рецепта за козунак с маскарпоне и гладни бадеми в един красив, български блог
Да не е на Ваня рецептата?
http://culinarywithme.com/archives/3729

# 53
  • Мнения: 5 374
Морена, филирани, от телефона съм и редакторът е решил да са гладни Crazy.
Не беше този на Ваня. Козунакът беше цял и голям. Thinking

# 54
  • Мнения: 11 761
Ами, с маскарпоне, но без бадеми се сещам само за моя и на Еликсир.
С бадеми, само този на Ваня.

Ето моя - http://vkusenden.blogspot.bg/2013/05/blog-post_6636.html
Ето на Еликсир - http://kulinarenelixir.blogspot.bg/2014/03/blog-post_24.html

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Лято, в крайна сметка просто замени млечния продукт в някоя изпитана от теб рецепта с маскарпоне. Това е - няма философия.  Simple Smile
Аз лично съм пробвала и със сметна (заквасена), но особенна разлика не намирам.

# 56
  • Мнения: 11 761
Ооо, аз само с 50 г маскарпоне съм правила козунаците, а останалото е кисело мляко и сиренето се усеща в козунака, а с 250 г не знам как е. Но определено за мен има разлика  във вкуса от този със сметана. Миналата година предимно сметанов правих.

# 57
  • Мнения: 5 374
Ей, да не се обидите. Споделих, че ми се е запечатал в съзнанието ми и го издирвам, но ако не успея, здраве да е. Има толкова много рецепти Hug.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Да, то с маскрапоне или крема сирене, рикота... по може да има разлика отколкото сметаната (заквасена, течна) с прясно или кисело мляко.  Simple Smile
Но пък и със сирена по-ми бяга от "козунак"  на мен конкретно.  Wink
Ти пък, Лято, къде обида?!  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 910
Морена , благодаря за празничната,ароматна и вкусна тема!
Миналата година правих козунаци пак по ваши рецепти,но с месене. Тази година ще пробвам с машина за хляб. Стават ли хубави конци на правените с машина за хляб ? Ако имате изпитана и любима рецепта,моля споделете!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт