MasterChef България - сезон II (18.04. - 24.04.2016г.)

  • 43 427
  • 447
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 405
Само се чудят какво да пишат за рейтинг.
Тонове храна  - абсолютно, от едно предаване, всички гладуващи в Сомалия ще изхранят  ooooh!

Още миналата година бяха споменавали, че приготвената храна се изяжда от екипа, който снима. Но дори и да не е така, тези хора, които се чудят какво да пишат наясно ли са как може да се дава храна на когото и да било? Сигурна съм, че има един куп наредби и изисквания как да се предоставя храна на нуждаещи се, на какви условия да отговаря и т.н. Пък и само си представих - десетките яйця (ако се заинатя, ще ги преброя, но едва ли са повече от 50 изхвърлени яйца, примерна цена 40 ст. , изхвърлили са цели 20 лева). И колко гладуващи щяха да нахранят с 50 яйца, престояли няколко часа, станали студени като камък, половината недопържени, другата половина прегорели. После щяха да пишат, че МШ разболял н на брой гладуващи с развалена/сурова храна.

Карай да върви, важното е да има кой да си слага гръмки заглавия и да се цъка в сайта.

# 421
  • Майничка
  • Мнения: 12 733
40 ст. яйце?! Смъкни наполовина. Laughing

# 422
  • Мнения: X
И аз винаги съм си мислила, че всичко се изяжда от екипа и участниците.

Не мисля, че нещо ще им стане на яйцата, че са седели 1 час. Още не е толкова горещо.

# 423
  • София
  • Мнения: 7 989
И аз винаги съм си мислила, че всичко се изяжда от екипа и участниците.

Не мисля, че нещо ще им стане на яйцата, че са седели 1 час. Още не е толкова горещо.

Ти не гледай навън. Там е помещение с прожектори.

# 424
  • Майничка
  • Мнения: 12 733
Абе, направо да преместят студиото в стола на някое бивше ТКЗС и да им зачислят 5-6 прасета - хем няма да се хабят готовите манджи, хем ще си осигуряват прясно свинско. Могат и ново изпитание да въведат - колене и пърлене на прасе, както се казва, да започнат от А и Б.

# 425
  • Мнения: 3 405
40 ст. яйце?! Смъкни наполовина. Laughing

Златни яйца - с надценка, като от Мастършеф  Wink

# 426
  • Мнения: 1 972
Абе, направо да преместят студиото в стола на някое бивше ТКЗС и да им зачислят 5-6 прасета - хем няма да се хабят готовите манджи, хем ще си осигуряват прясно свинско. Могат и ново изпитание да въведат - колене и пърлене на прасе, както се казва, да започнат от А и Б.

Мммммда, на Севда най-големият нож да дадат Joy Joy

# 427
  • Мнения: 444
Ама за какви тонове храна става дума. Та това са 15-тина готвача които приготвят по една чиния, която като гледам и един човек не може да нахрани камо ли бедните. И като е начената и пробвана как точно да я дадат на бедните.
Това с изхвърлянето на яйцата наистина беше грозно, можеха просто да отделят чиниите, но на кого ще дадат 50 тина пържени яйца, кого ще наядат.
По скоро може да дават това което е приготвено и не е пробвано да го консумират участниците и екипа, колкото да го опитат, то и без това за повече от опитване няма. Но няма как примерно 10 порции нюню да ги разнасят по целия град да търсят кухня за бедни. 
Чудят се жълтите медии от каква муха да направят слон.

# 428
  • Мнения: 6 046
И аз се ентусиазирах да направя крем карамел вчера. Стана отличен,но само за печенето ми трябваше повече от час-някъде към 1,5 часа. На 150 градуса. Вярно,че купичките ме бяха пълни почти до ръба.

# 429
  • Мнения: 2 099
Аз като цяло съм против да се дават такива отпадъчни продукти на бедните.Като са бедни та да не са свине!Не са втора ръка хора,като се дава нещо нека поне да е хубаво.

# 430
  • Мнения: 5 060
На същото мнение съм и аз.
Виж, за някое бездомно животинче стават, ама точно яйца не знам дали ядат...

# 431
  • Испания
  • Мнения: 37 503
В крайна сметка става въпрос за отношението към храната, което показват. Шефовете повтарят, че много държат на това, а какво се оказва? Точно обратното.

Както писах и преди: чиниите с несполучливо изпържените яйца могат да се сложат в едната част на плота. Изобщо не смятам, че е атрактивно това демонстративно изхвърляне в съда. Имах чувството, че някоя чиния ще се разхвърчи на парчета.  ooooh!

За тоновете изхвърлена храна не ми се коментира, защото е смешно. Какви тонове ги гонят, какви пет лева?

В социални столови може да се носят продуктите от склада, които остават неизползвани в съответния ден. Не става въпрос за дегустираното от шефовете.

Нека мислим с главите си, не с телевизорите.  Peace

# 432
  • Мнения: 5 508
Аз като цяло съм против да се дават такива отпадъчни продукти на бедните.Като са бедни та да не са свине!Не са втора ръка хора,като се дава нещо нека поне да е хубаво.
Абсолютно!
А яйцата бяха малко - Махсун направи 12 (приеха 6), Весела направи 18 (приеха 10), Евгени направи 18 (приеха 13) или с други думи 19 яйца изхвърлиха. Другите със сигурност са изядени. Все пак знаем от предния сезон, че храната се е консумирала от екипа (а 29 яйца, които останаха, не са чак такова голямо количество) Peace
Искам да дадат и на другите участници да правят яйца и крем карамел за да видим как ще се справят!!!

# 433
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862


Една снимка от студиото  на МШ.  Peace

# 434
  • Майничка
  • Мнения: 12 733
Събин как е награбил Моника... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт