Сладкарничка за книги - тема 63

  • 54 987
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добро утро!

 За нас е добро, но какво става пак в цивилизованата /уж/ Европа. Потресена съм, толкова страшни неща стават напоследък, трагедии... Жалко е, че умират невинни хора, деца, потресаващи снимки видях преди малко, нямам и думи вече.  Confused

 Мариетко, теб те четох притихнала и настръхнала. Как така падна.  ooooh! С ръка прикрих лицето си докато четях някои редове. И пак торти, пак кексчета, чистене и пране. Вземи се спри. Прегръщам те отдалеч!  Hug

 Деси, много ме радваш. Така уверена звучиш, по-различна, по-смела. Много, много ми харесваш! Hug

 А аз чакам спящият малък мъж да се събуди и имам планове за себе си. Но понеже трябва да го оставя сам, имам да му поръчвам нещо, затова като стане, аз излизам.

 Приятно да ви премине петъкЪ!  bouquet

# 676
  • Мнения: 5 405
Мариет, помня те с едно кутре така! Не прави глупости, а иди на лекар. Щом ти е посиняла ръката,със сигурност има пукнато (най-малкото) и ще ти я гипсират! Аз бях така преди няколко години и личната ме нахока.
Дано да нямаш нищо на опашката...

# 677
  • Мнения: 1 198
Добро утро!  Hug
Слагам закуската, дано на повечето от вас е такава ...


Моята беше на крак, в работата  #Crazy Снощи заспах късно, към 2.30, днес станах в 7.30 .. Добре ли е?  ooooh!  Rolling Eyes  Но пък "Бруклин" ми е много интересна, между задачките врътнах едни 50тина странички, грабва!  Heart Eyes

Алекс, защо да не си вземеш стража? Аз много харесах оформлението на твърдите корици и защото присмехулника ми е с твърди корици, старото издание, реших че и стража ще е такъв. Много красива книга!  Crazy
А си мисля и че ще ми хареса като съдържание  Whistling Вземи си я  Peace
Брит-Мари я почвам след "Бруклин", очаквам същия кеф, макар че в началото си бях казала, че няма да я чета нея, заради футболната тематика .... ама ми казаха, че е като Уве, а и след Баба ... имам обсесия към писането на Бакман!  Heart Eyes

Мариш, сериозно?  ooooh! #Crazy Е, жалко  Tired

Мариет, останах без думи от каръшкия ти ден. Чета, опулена, с паднала челюст. То пък бива, бива ....  Crossing Arms Naughty
Деси е права, сега няма как да не ти върви по вода!  Peace Hug

А пък вечерта съм на кино и ще гледам "Ледена епоха: Големият сблъсък".  Heart Eyes Crazy  Страшен фен съм на тази поредица, знам ги наизуст и направо нямам търпение за довечера!  Crazy Crazy Crazy

Пожелавам на всички успешен и спокоен последен работен ден!  Hug Peace

# 678
  • Мнения: 5 405
Бъбъъъъъл, приятно гледане на Ледена епоха! И аз съм фен!  Heart Eyes Mr. Green Нооо докато не свърши сезона сигурно няма да мога да ходя на кино. А бях набелязала няколко филма. Sad По-скоро през деня, но така ми е скучно. Grinning

# 679
  • Мнения: 1 769
Ама страхотни стеее...много мили..такива окуражителни думи...благодаря Hug
Аз ще закусвам сега и започвам пак кексчета за тържеството утре ooooh!

# 680
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Привет момичета Hug
Аз изглеждам така в момента


Всичко около мен е пълен хаос...... Crazy кашони;найлони;прах,обаче съм толкова щастлива гледайки едно подскачащо момиченце около мене да крещи от радост......за едни мебели при това..... Laughing
Ходи като пощуряла ,докосва гардеробчето си,гали бюрото и леглото и танцува от радост!

Как да не се радвам с нея и аз  Heart Eyes
Всичко е толкова ново,светло и красиво  Party

Мариет,за вчерашното изживяване ........ Confused
Силно те прегръщам  action032

Изчезвам да прахосмуча с кеф  newsm52

До скоро!



# 681
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мърдам, споко Hug. В паузата изпрах пътеките, довечера и килимите, че няма място да ги просна сега. Не съм спала, че ай го онякъде и ток ме удря. Заредих се с аналгин и нимезил и обещавам в понеделник в 8 да съм при ЛЛ.
Ама каръщината продължава - вчера не отворихме на място прага за паравана в банята и днес видяхме, че е пукнат, да му се не види Crossing Arms. Поне ММ се прибра преди малко
Скрит текст:
ходиха на погребението на техен работник - онзи ден го ужилила оса на работа и на място, в сънната артерия, пфууууу
и ще сложи другия вентилатор и огледалото , ще дойде човек да върже бойлера, така че довечера чакайте снимки и...земетресение  Whistling

Добре, че ТВ вкъщи не е пускан от дни...думи нямам вече...имам чувството, че светът е започнал обратното си броене Tired.

Светло да им е там горе на невинните жертви  Cry и Бог да пази децата ни и нас от подобни безумия Praynig!!!

П.П. Моля за палец за тати, че е в болница...

# 682
  • Кърджали
  • Мнения: 10 389
Бъбли, не знам. Не обичам продължения на книги. Все имам чувството, че ще ме разочароват.
Мариетко, стиснати палчета от мен.
Бъбли, приятно гледане на Ледена епоха. И аз искам, ама тук няма къде. Много я харесвам тази поредица, много ми е приятна и свежа.Всеки път като го пуснат по телевизията и засядам пред телевизора.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 327
Ех, момичета, и аз сутринта се втрещих с тези новини... нарочно не чета подробностите, това е някакъв ужас... Майка ми ми каза по телефона, разплака се - имало много, много деца....
Мариет, каква е тая серия при тебе?!  Shocked Защо не отидеш още днес на лекар? Три дни са много време... Прегръщам те с малко тревога, дано се окаже, че няма нищо от падането.  Hug
Бъбли, сериозно  Grinning Кое точно те учудва?  Laughing А това "  ooooh! "  , ако е израз на възмущение, ще се направя, че не съм го прочела.... Мерси за сутрешното кафе  Simple Smile
Дев, заразна е радостта на децата  Hug
Лени, приятно кексоправене Wink
Ох, нейсе, заваля тук  Whistling

# 684
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добре съм, Мариш, ще ми мине като на куче...нали съм изкъпана, другото не е важно Wink...

# 685
  • Мнения: 1 198
Добро съботно-дъждовно утро!  Heart Eyes Wear Umbrella  Heart Eyes
Много ми харесва! Захладня, напои изсъхналата земя, смени въздуха ... чудесно е!   Crazy
Пък и си имам оправдание да си нося пухкавия суичър!  Heart Eyes

Снощи филмът беше велик!  Crazy  Като за последно са направили страхотни смешки и накрая даже ми стана мъчно, че няма да има повече  Tired Имам си и чаша с фигурка на Сид отгоре!  Heart Eyes Crazy Crazy И вече пия от нея в работата!  Crazy

Меринце,  Hug

Деев, честита ви ученическа стая! Завиждам на първокласничката най-благородно, радвам се за вас!  Hug Crazy Heart Eyes

Мариет, стискам!  Hug  
Какви са тия каръщини около вас напоследък?  ooooh! Хайде да се свършва вече и да се обръща този късмет ....  Crossing Arms

Алекс, ако тръгваш към нещо с идеята, че ще те разочарова, е много вероятно така и да се случи  Peace Hug
Ще гледате Ледена епоха като излезе с хубаво качество в Замунда. Поне в това отношение в България сме облагодетелствани  Peace

Мариш, на съжаление е израз  Peace

Аз почти прочетох "Бруклин", сигурно тази вечер ще го завърша. Много интересна се оказа тази книга и настина би била по-близка до емигрантите и тези, които са далеч от дома .... Но има и много други достойнства книгата, повествованието е изключително интересно и тези години, в които се развива действието - 50те на 20ти век са ми много интересни.  Crazy Crazy

Нямам търпение да свърши този ден и да се прибера и да легна с книжката, а навън да потропва дъжд!  Crazy Flutter

Пожелавам ви хубав и спокоен уикенд!  Hug

# 686
  • Кърджали
  • Мнения: 10 389
О, Бъбли, със сигурност само да излезе и засядам да го гледам. Ако имам възможност и на кино ще го гледам.
Дев, забравих, честити нови мебели на момичето ти. Да им се радва и с мерак да си учи уроците наесен.

# 687
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравей, Сладкарничке!  Hug

 За какви дъждове и градушка чета и чувам?  Shocked Тук е пек и жега, подухва леко, но и това е от полза, иначе се мре. Аз ходих на паметника в 11 и 30, вир вода станах. Но щом тече вода от мен, файда има. Ще ходя редовно вече, действа ми отпускащо, релаксиращо, усещах пулсиране в краката, но не и умора. А колко е приятно горе, нямам думи.

 Сега ще си направя едно нес кафе с кола, че нес кафе при мен в изобилие. Оня ден ми подариха една кутийка, вчера пък от някаква игра съм спечелила и ми донесоха две. Голям кеф. Звънят на моя телефон, а търсят дъщеря ми да й връчат наградите.  Joy Пратих я тя да ги получи, а пък аз съм давала адрес за връзка. Доста печеля напоследък. Всички награди от кафе Нова Бразилия получих, от Якобс дъщеря ми спечели миксер и шейкър, кана от сокове чакам да получа. И друго имаше, не помня. И участвам пак, но не помня къде. Търсят ме за награди по телефона.

 
Добре съм, Мариш, ще ми мине като на куче...нали съм изкъпана, другото не е важно Wink...

 Важно е здравето ти, нИдей тъй. Идвай, де!  Hug

Дев, все да е радостна Мария, дори и без поводи!  Heart Eyes

 Отивам да правя кафето и ще чета, времето  е за книга. Хубав следобед!  Hug

# 688
  • Мнения: 2 039
Здравейте! Не знам дали питането ми е за темата,но ми хареса заглавието ,пък и съм книголюбител.Търся книгата "Студеният дом" от Чарлз Дикенс.Той ми е любим писател,но тази книга не можах да я намеря. newsm78

# 689
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
 Party Peace Flutter

Размазана съм, но вкъщи свети - всичко е изпрано, изгладено, прозорците блестят/до тук бях с миенето - срещу 25 лв получавам блестящи прозорци докато аз си почивам/. Обявявам край на ремонта и начало на активната почивка!

Последна редакция: пн, 18 юли 2016, 15:25 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт