Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 34

  • 72 398
  • 745
  •   2
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 436
Благодаря ви,момичета!Пия Стодал и има резултат вече след трети прием ме успокои.Според мен колкото по-рано се започне приема-толкова по-голям ефект би имал.

Miss_Bingley,аз продължавам да си пия по едно кафе,но много слабо и с повече мляко.Освен разнообразието от плодове и зеленчуци,които предлага сезона,консумирам и повече супи и по-течни храни като цяло.Много обичам крем супи,те могат да се консумират и по-охладени.Не ям всичко,което  ми се прияде!Преди време съм ходила на лекции за балансирано хранене и се старая да спазвам някои правила.Има мн инфо в нета.

# 661
  • Мнения: 969
Miss_Bingley, на мен ми се наложи да кажа рано на шефката, защото имах кървене и трябваше да лежа, дори и в болница за няколко дни. Просто и се обадих по телефона, дори лично не успях да го направя. Относно храненето. Доки ми каза, че ако не ми се яде месо, да наблягам на сурови ядки без фъстъци ( те са алергизиращи). Принципно ям плодове, зеленчуци, месо, млечни продукти. Избягвам захарта, но като ми се хапва, ям малко черен шоколад или някоя бисквитка. Тортички само с повод, например 2седмици планирах как ще хапна любима тортичка по случай успешно достигане средата на термина! Мисля си, че всяко качено сега кило, после трябва да се сваля! Но не се лишавам от храна. Ям през 2часа, но по малко и гледам да избягвам явно вредните неща, те няма да са от полза нито на мен, нито на бебето! И, трябва да се пие вода, казват доктори до 2литра на ден, да не тормозим бъбреците! Лека бременност!

# 662
  • Мнения: 18 599
Благодаря ви.За кафето четох,че пречи да се усвои Фк.Иначе я пиех три месеца,по време на опитите,и сег продължих,не съм я спирала даже.Иначе пия по едно кафе,слабо със сметана,мляко.А иначе съм голяма кафеджийка и мн бях угрижена как сег няма да пия кафе.Учудих се когато усетих че дори не ми се пие.
За водата знам,че се пие мн.Проблем при мен е че мн ме няма с ограничаването и доста ям.Сладко рядко ми се яде.Плодове не обичам но ям.Вредните неща избгвам.
Не мисля да се лишвам но трябва да внимвам,защото ще кача.30,кг-мама е качил толкова, а моята структура е същата.Мн трудно свалям кг.Но както дойде,мерси че ме подсетихте за ядките-съвсем съм ги изключил от менюто.Това торти....не ям.Ма знае ли човек може и да ми се дояде.
За работа главно се тормозя че съм отскоро и затова.
Да ви кажа моите трикове за редовен стомах. Имам много проблемен такъв, имам и колит, изобщо какво ли не съм пробвала по въпроса. Най-ефикасно е сутрин на гладно чаша студена вода, много студена заедно с кафето се пие, на малки глътки.Явно става реакция, не знам, но веднага отиваш.
Само, че сега, по време на бременност си мисля,че няма да е много удачно да се пие кафето на гладно, защото може да ви стане гадно, а и не е добре за стомаха. На някои жени пък дори само от вода на гладно им става лошо, повръщат и прочие. А и студената вода не е добре, че ако ви заболи гърлото ще е лошо.
Но е много ефекасно наистина.
Може канела в кафето, мюсли с кисело мляко, сини сливи и круши, праскови, кайсии, топла вода с лъжица мед, ленено семе.Какво ли не не съм опитвала, понякога нищо не ми е помагало. Сега нямам обаче този проблем и се надявам и така да е, защото и без това така ми се подува стомаха, че само това ми липсва.

Последна редакция: нд, 07 авг 2016, 10:19 от Miss_Bingley

# 663
  • Мнения: X
Благодаря ви.За кафето четох,че пречи да се усвои Фк.Иначе я пиех три месеца,по време на опитите,и сег продължих,не съм я спирала даже.Иначе пия по едно кафе,слабо със сметана,мляко.А иначе съм голяма кафеджийка и мн бях угрижена как сег няма да пия кафе.Учудих се когато усетих че дори не ми се пие.
За водата знам,че се пие мн.Проблем при мен е че мн ме няма с ограничаването и доста ям.Сладко рядко ми се яде.Плодове не обичам но ям.Вредните неща избгвам.
Не мисля да се лишвам но трябва да внимвам,защото ще кача.30,кг-мама е качил толкова, а моята структура е същата.Мн трудно свалям кг.Но както дойде,мерси че ме подсетихте за ядките-съвсем съм ги изключил от менюто.Това торти....не ям.Ма знае ли човек може и да ми се дояде.
За работа главно се тормозя че съм отскоро и затова.
Да ви кажа моите трикове за редовен стомах. Имам много проблемен такъв, имам и колит, изобщо какво ли не съм пробвала по въпроса. Най-ефикасно е сутрин на гладно чаша студена вода, много студена заедно с кафето се пие, на малки глътки.Явно става реакция, не знам, но веднага отиваш.
Само, че сега, по време на бременност си мисля,че няма да е много удачно да се пие кафето на гладно, защото може да ви стане гадно, а и не е добре за стомаха. На някои жени пък дори само от вода на гладно им става лошо, повръщат и прочие. А и студената вода не е добре, че ако ви заболи гърлото ще е лошо.
Но е много ефекасно наистина.
Може канела в кафето, мюсли с кисело мляко, сини сливи и круши, праскови, кайсии, топла вода с лъжица мед, ленено семе.Какво ли не не съм опитвала, понякога нищо не ми е помагало. Сега нямам обаче този проблем и се надявам и така да е, защото и без това така ми се подува стомаха, че само това ми липсва.



Доколкото знам не се препоръчва използването на канела по време на бременност.

http://m.gotvach.bg/n5-27679-Подправките_при_бременност

# 664
  • Мнения: 1 933
Сладко от рози пробвала ли си? Може да помогне, има силно разхлабителен ефект.

Не не съм,а дали не е противопоказно при бременни?

Може да пробваш мини клизми с мед. Казват се Мелилакс. Дават се при бременност, кърмене, на деца и бебета.
Също яж много киви и пий много вода.

# 665
  • София
  • Мнения: 5 289
Това със студената вода и топлото кафе никак не е добре за червата, не случайно веднага тичаш до тоалетната.
Най-доброто при мен е всяка сутрин на гладно чаша топла вода /като чай/. Действа много добре на червата, "изплаква" ги и се изхождам нормално. Ако го закъса човек е добре и вечер преди лягане да изпива чаша топла вода и сутрин на гладно пак. Peace

# 666
  • Мнения: 373
Да, това с водата го бях забравила. Чаша топла преварена вода оправя всичко, преди всяка сутрин си пиех, но спрях точно защото действа доста разхлабващо.

# 667
  • Мнения: X
Ако добавите мед към водата ще е още по-добре.

# 668
  • Мнения: 969
А пък топла вода с изцеден лимон вътре, изпита сутрин на гладно ( но 300-500 мл), изчиства токсините от през нощта! Много от "звездите" започват така деня си Flutter Но след това изчаквате поне 20 минути и след това закусвате Simple Smile

# 669
  • София
  • Мнения: 5 289
Тц.. с лимон ми е гадна водата, пия си я чиста без нищо.
Гала беше разказвала в предаването си, някакъв от Тибет май беше, и казал да пие първата вода чиста без нищо.

# 670
  • Мнения: 969
Кофти, че с лимон ти е гадна водата   Sad
Детоксикацията с вода с лимон се получава, защото лимонът въпреки че е кисел, всъщност е силно алкален и с него се неутрализира киселинността от процесите, протичащи в организма ни нощем  Peace

# 671
  • София
  • Мнения: 5 289
Миии през деня на лимонада се възползвам от него Mr. Green, но сутрин на гладно с топла вода и гастрит, тц. Naughty

# 672
  • Мнения: 18 599
Наистина не е хубаво.Но като нищо др не ми е помагало.И топла вода с мед съм пила и вечер и сутрин и пак не става.Като влключих повече плодове в менюто се пооправиха  нещата.
Кажете какви чайове се препоръчват за бременни?Аз много обичам чайове.

# 673
  • Мнения: 969
Водата с лимон я пия поне от 2 години, а и доста познати го правят, без да имаме проблеми. Мислех, че всички го знаят този "трик" newsm78
Бременните трябва да внимаваме с чайовете! Чела съм, че само липа, лайка и шипка може!  Peace

# 674
  • Мнения: 18 599
И аз четох за липа и лайка.Ама точно тези мн не ги обичам.

Общи условия

Активация на акаунт