Дебитна карта- ПИБ или ЦКБ

  • 2 977
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте,
Четох темите, но бяха със стари дати. Искам да попитам според вас коя карта ще е с по-малко такси и по-изгодна за мен. Търся дебитна карта, с която да плащам в заведения, да пазарувам от интернет и да си тегля пари. Коя банка ще ми препоръчате с малко такси ? Аз се колябая между ЦКБ и ПИБ.

# 1
  • Мнения: X
ЦКБ, мисля че имаше нещо че при издаване на дебитна карта ЦКБ ти издават безплатно карта за отстъпки като лоялен клиент на банката, която е за отстъпки в заведения и подобни, но не се сещам, имам такава, и дебитна също.  Peace

# 2
  • Мнения: 619
Имам и на двете. Първо на ЦКБ преди години, щото нямаха такса за обслужване ли как се казваше месечна. И от двете карти съм доволен. Виза Електрон. Интернет разплащания, теглене от чужбина, няма проблем.

# 3
  • Мнения: 2 199
Аз имам ПИБ и съм доволна (Виза Електрон), но ако се не лъжа от миналата година въведоха такса за тегления от банкомат в чужбина, ако плащаш с нея извън страната имай го предвид.

http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff.pdf

# 4
  • Мнения: 313
От ПИБ и УниКредит изобщо не съм доволна. Сега съм с Алианц и ЦКБ, няма проблеми никакви. И двете са перфектни в обслужването. С картите на ЦКБ имаш отстъпки на доста места и горещо ги препоръчвам  Peace

# 5
  • Мнения: 697
Моето лично мнение е, че таксите на банките вече са на долу-горе едно и също ниво. Имам дебитни и кредитни карти на различни банки и не съм усетила какви са им таксите. Но ако имаш да избираш между дебитни на ПИБ и ЦКБ бих ти препоръчала на ЦКБ, защото има много обекти, на които има отстъпки. Като си изкарвах картата ми дадоха една книжка и ми обясниха, че с картата си мога да използвам намаления в обектите, които са в книжката. Честно казано, като се прибрах я захврълих някъде и не й обърнах внимание. След един месец реших да я разгледам и видях, че са много обекти и то с хубави намаления от 5% до 25%. От тогава я използвам, когато плащам с карта и съм останала доволна. Имам карта и в ПИБ и ми обясниха, че и те имат някаква програма за намаления, но лично аз се обърках как се използва. Те са някакви натрупвания на бонус точки, които после се приспадат и използваш намаления при следващия път(може и аз да не съм разбрала правилно). А и е трудно да се сетиш кои обекти са в тяхната партньорска мрежа, трябва да гледаш за едни стикери "YES" по обектите. Та мисълта ми е, че ако често ти се налага да използваш картата, според мен по-добри условия предлагат ЦКБ и за онлайн пазаруване, и за плащане в заведения, и за ежедневно ползване.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 49
Здравейте,
Четох темите, но бяха със стари дати. Искам да попитам според вас коя карта ще е с по-малко такси и по-изгодна за мен. Търся дебитна карта, с която да плащам в заведения, да пазарувам от интернет и да си тегля пари. Коя банка ще ми препоръчате с малко такси ? Аз се колябая между ЦКБ и ПИБ.

Аз имам на ПИБ от февруари. Доволна съм. Тегля от всички банкомати без такса. Неудобството, с което се сблъсвам, е, че ако изтегля максимума от 400 лева, мога да тегля отново от банкомат едва след 24 часа. От каса на банката може по всяко време. В банката, която бях преди, нямаше 24-часово ограничение. Там пък имаше други недостатъци. Моя приятелка е към ЦКБ и не се е оплаквала. Най-добре е да се запознаете с условията, които ще Ви предложат двете банки и да изберете най-доброто за Вас.

# 7
  • Мнения: 619
И аз си мислех че има ограничение 400 лв. но за моя изненада веднъж изтеглих 800 на куп. От тогава не знам какво ограничение има изобщо  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт