СЕДМИ клас - I класиране - 11 - Успех!/27.06.-03.07.2016 г./

  • 103 941
  • 763
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Скрит текст:
Мен не, но ако дете иска да работи в еворпейски /може и нашенските/ структури с англисйки първи език... малко по-различно е.  Вече няма да е работен вероятно.
Напротив. Ще остане работен, но няма да е официален.
А и все пак...Не само на Острова се говори английски, нали?

# 526
  • Мнения: 340
Да питам на втората година кои предмети се учат на чужд език в Немската гимназия?

.. на Бургас Simple Smile /съща софиянка си във въпроса Simple Smile/

По-назад в темата имаше обянснени е, че за всяка гимназия, а и набор понякога, зависи какви учители има.
Мислех,  че вече всички са разбрали,  че съм от Бургас, тъй като го повторих доста пъти Laughing

# 527
  • Мнения: 340
Защо пък, след като Англия е излязла от ЕС английския да не бъде водещ език? Все пак не само в Европа, а в цял свят се говори. Според мен по-голям принос за това носи САЩ, а не Англия. Confused

# 528
  • Мнения: 36
Днес съм леко възмутена от организацията в СМГ и не само. Предния ден звънях да питам какви точно документи да нося, защо в сайта няма 5 изречения какво е необходимо (за разлика от приема след 4-ти клас). Госпожата, която ми вдигна нямаше никаква представа, защото отговаряла за курсовете, а на другите телефони нямало кой да ми отговори - беше около 17 ч. Та днес вземам всичко налично + характеристика, бележник, служебна бележка с оценки, копие от акта за раждане. Бягам от работа (няма как) и с дъщерята се втурваме да се запишем в мечтаната гимназия. Подавам тестето документи и почнаха - това-не, не,не. -Къде ви е удостоверението за преместване?! Ми нямаме! От къде да разбера?! В тридневен срок трябва да го донесете!Почнах да им обяснявам, че сме на 500 км. от София, и за капак след 15 проведени телефонни разговора със старото училище (по-точно звънене без да вдигне никой) се разбра, че цялото кралско войнство е на екскурзия извън БГ и няма кой да издаде такова удостоверение! Наложи се да пращам приятелка на место  и уж утре ще има кой да подпише, от там ще бяга на куриер и аз тук същата процедура в обратен ред!
Та, въпросът ми е, може ли да стане проблем, ако прословутото удостоверение за преместване не е в тридневен срок в СМГ? Иначе ни взеха оригинала на това за 7-ми клас и ни дадоха сл. бележка, че сме записани, която да послужи пред старото училище.

# 529
  • Мнения: X
в обратен ред!
Та, въпросът ми е, може ли да стане проблем, ако прословутото удостоверение за преместване не е в тридневен срок в СМГ? Иначе ни взеха оригинала на това за 7-ми клас и ни дадоха сл. бележка, че сме записани, която да послужи пред старото училище.
Защо не го поискахте преди да тръгнете да подавате документи? В темата сигурно стотина пъти се написа, че удостоверението за преместване е необходимо при записване. И, противно на процедурата в София, не могат да ви откажат да ви го издадат и без бележка от приемащото училище. Най-малкото на страницата на МОН е видно къде е прието детето, а и вие сте тези, които носят отговорност то да посещава училище, докато навърши 16.

# 530
  • Мнения: 82
Днес съм леко възмутена от организацията в СМГ и не само. Предния ден звънях да питам какви точно документи да нося, защо в сайта няма 5 изречения какво е необходимо (за разлика от приема след 4-ти клас). Госпожата, която ми вдигна нямаше никаква представа, защото отговаряла за курсовете, а на другите телефони нямало кой да ми отговори - беше около 17 ч. Та днес вземам всичко налично + характеристика, бележник, служебна бележка с оценки, копие от акта за раждане. Бягам от работа (няма как) и с дъщерята се втурваме да се запишем в мечтаната гимназия. Подавам тестето документи и почнаха - това-не, не,не. -Къде ви е удостоверението за преместване?! Ми нямаме! От къде да разбера?! В тридневен срок трябва да го донесете!Почнах да им обяснявам, че сме на 500 км. от София, и за капак след 15 проведени телефонни разговора със старото училище (по-точно звънене без да вдигне никой) се разбра, че цялото кралско войнство е на екскурзия извън БГ и няма кой да издаде такова удостоверение! Наложи се да пращам приятелка на место  и уж утре ще има кой да подпише, от там ще бяга на куриер и аз тук същата процедура в обратен ред!
Та, въпросът ми е, може ли да стане проблем, ако прословутото удостоверение за преместване не е в тридневен срок в СМГ? Иначе ни взеха оригинала на това за 7-ми клас и ни дадоха сл. бележка, че сме записани, която да послужи пред старото училище.


Това е от сайта на СМГ и не пише за нищо повече от "Удостоверение за завършен 7 клас".
http://smg.bg/news.php?id=451

# 531
  • Мнения: 5 160
Извън София наистина са по-мили  Peace
"Най-малкото на страницата на МОН е видно къде е прието детето"  - но това не е гаранция, че (точно там) е вече записано детето.

# 532
  • Мнения: 18
в обратен ред!
Та, въпросът ми е, може ли да стане проблем, ако прословутото удостоверение за преместване не е в тридневен срок в СМГ? Иначе ни взеха оригинала на това за 7-ми клас и ни дадоха сл. бележка, че сме записани, която да послужи пред старото училище.
Защо не го поискахте преди да тръгнете да подавате документи? В темата сигурно стотина пъти се написа, че удостоверението за преместване е необходимо при записване. И, противно на процедурата в София, не могат да ви откажат да ви го издадат и без бележка от приемащото училище. Най-малкото на страницата на МОН е видно къде е прието детето, а и вие сте тези, които носят отговорност то да посещава училище, докато навърши 16.


На страницата на НПМГ са посочени следните документи за записване:
Удостоверение за завършен 7ми клас – оригинал!
Служебната бележка с резултатите от НВО (така наречените „матури“) – оригинал!
Характеристика на ученика, издадена от досегашното му училище
Акт за раждане на ученика – копие (не е необходим оригиналът за сверяване)

Не е посолен документ за преместване...Предполагам, че в последствие ще ни го поискат, след като ни издадат бележка, че ще се запишем при тях.

Утре ще се записваме там...дано не ни върнат за този документ.

# 533
  • Мнения: X
Това е от сайта на СМГ и не пише за нищо повече от "Удостоверение за завършен 7 клас".
http://smg.bg/news.php?id=451
Да, защото не е необходимо за записването. Те и затова са им казали да занесат удостоверението за преместване в тридневен срок. В София практиката е такава - отиваш, записваш се, дават ти бележка, че си записан. Срещу нея получаваш удостоверението за преместване и го носиш в новото училище.


На страницата на НПМГ са посочени следните документи за записване:
Скрит текст:
Удостоверение за завършен 7ми клас – оригинал!
Служебната бележка с резултатите от НВО (така наречените „матури“) – оригинал!
Характеристика на ученика, издадена от досегашното му училище
Акт за раждане на ученика – копие (не е необходим оригиналът за сверяване)

Не е посолен документ за преместване...Предполагам, че в последствие ще ни го поискат, след като ни издадат бележка, че ще се запишем при тях.
Утре ще се записваме там...дано не ни върнат за този документ.
Няма да ви върнат. По-горе съм описала процедурата.
Моето дете учи в НПМГ. Не сме от София и точно по тази причина на записването носехме и удостоверението за преместване.

# 534
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
По тяхната логика не е необходимо да се пътува веднъж, може два пъти Simple Smile
По моята - пътуващият би следвало да реши колко пъти иска да посети поверената им гимназия.
Разбира се ако не съгласни на куриер, но все пак, колко пъти да се разкарва човек понеже дават информацията на части?

# 535
  • Мнения: 413
Някой може ли да ми каже как се изчислява бала за 31 СУЧЕМ? Извинявам се за глупавия въпрос,но нещо не ми е ясно по статистиката на Рио минималният бал за тази паралелка е 28,178-без квоти . Нашият бал е 30,142 за езиковите и 28,578 за ПРМ посочили сме го на по-предно желание ,но не сме приети  newsm78
Аз ли нещо не разбирам или проблема е някъде другаде?
 

# 536
  • В офиса
  • Мнения: 4 039
А какъв е смисълът от това удостоверение и не може ли училището да си го изиска по служебен път? Много е готино да разиграваш хора, дошли от 500 км. Кой знае колко значим се чувстваш.
Иначе малко емпатия (вкл. и тук) никому няма да стори нищо лошо.

# 537
  • Мнения: X
А какъв е смисълът от това удостоверение и не може ли училището да си го изиска по служебен път? Много е готино да разиграваш хора, дошли от 500 км. Кой знае колко значим се чувстваш.
Иначе малко емпатия (вкл. и тук) никому няма да стори нищо лошо.
Смисълът е...И аз не знам какъв. То на практика преповтаря удостоверението за завършен седми клас.
Ние сме на 220 км от София, но си носехме удостоверението за преместване.  В НПМГ бяха много изненадани, че са ни го издали без бележка, че детето е записано при тях.
В някои области ( примерно при нас) не се налага да разнасяш удостоверението от едно училище в друго. Изискват си го служебно.
Но не бива да обвиняваме само училищата. Ако местиш детето си, редно е да се запознаеш с процедурата.

# 538
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Същото важи за училищата - ако искаш деца и от страната  /вероятно не какви да е деца/, вземи обясни какво да предоставят.

# 539
  • Мнения: X
Същото важи за училищата - ако искаш деца и от страната  /вероятно не какви да е деца/, вземи обясни какво да предоставят.
Ако си местиш детето по друго време, не след седми клас, кой има интерес да знае какви документи са необходими за преместването?
Никой не изисква удостоверението за преместване в момента на записването, защото то не е необходимо за целта. Просто го искат след това.
НПМГ бяха написали по време на нашата кампания, че ако е необходимо, ще пратят мейл до училището на приетите кандидати от провинцията, за да бъде издадено това удостоверение и приетите деца и родителите им да не се разкарват няколко пъти до София.
Явно е въпрос и на училищна политика.

Общи условия

Активация на акаунт